Többé-kevésbé OFF > Minden, ami OFF

Az írás öröme / tollak, tinták

<< < (2/51) > >>

bagoly:
Ha már lett ilyen topik: az én tollam egy Rotring ArtPen 1.9, közönséges Pelikan tintával (4001 royal blue) itatom, olcsó, "hadd ömöljön" (sajnálom, ha valakinek megsértettem a lelkét) :) Nem egy kifinomult szerkezet, de nem is folyóírásra használom, leginkább skicceket húzok ki, betűrajzolok, ilyenek. Amit kergetek, az a Pilot Parallel, ha jól láttam, újból forgalmazzák itthon.

bgakos:
Jelenleg F-es hegyű Platinum Plaisir tollat használok konverterrel, Diamine Ultragreen tintával, illetve egy extra fine Platinum Preppym van mellette.
Hamarosan érkezik még 1-2 új toll  ;D

pmol322:
Kövezzetek meg, ha rajzolnom kell tűfilc, "Ferike, a legolcsóbból egy marokkal!" Felkiáltással.

Tollak meg mindig van reklám.

De én igénytelen vagyok. S ezt tudom magamról.



Világosító:

--- Idézetet írta: Tutajos - 2015. Június 09. - 17:25:14 ---A Platinum jó nevű japán cég. President modelljüket használta Clinton az orá ovális irodában. Nem ugyanazzal a tolltesttel, mint amilyen nekem van, de műszaki tartalmukat illetően azonosak. Innen kapta egyébként a modell a nevét.
A J Herbin francia cég. 1670 óta létezik, 1700 óta folyamatosan gyárt tintát. Nem sok ipari termék lehet a világon, mely mögött 315 év gyártási tapastalat van. A J Herbin tinták nemszeretem, beszáradós tollakkal is csodát művelnek.
Tapperem hagyatékból származik, Márk Tivadaré, az Operaház világhírű jelmeztevezőjéé volt. Talán már csak nekem ennyire értékes...
Estefelé talán lesznek képek is.

--- Idézet vége ---

Színház szagú tapper... Ígéretes!  :kepet: :kepet:

Nekem is olcsó tollam van. A Sic Transit által szállított "indiai" Rotring... Valami 3 dollár plusz posta!

Viszont rákattantam a 300-as, meg a 800-as cerkáikra. Vadítóan jók, bár a 800 az azért odaver szerintem mindennek.

Tutajos:
Az ígért képek (remélem, sikerül).

A toll:


A tinta:


A tapper:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése