Többé-kevésbé OFF > Minden, ami OFF

Kávézó

<< < (3/2204) > >>

nemo:

--- Idézetet írta: edrose - 2010. Május 04. - 19:48:34 ---Gyerekek, ezt én meg szépen átrakom a Kávézóba, ami ezért van...

--- Idézet vége ---
Én belenéztem, de mivel az egy más jellegü téma volt ezért nem oda vittem. De ha szerinted beleillik, nekem aztán mindegy   hol folyik ;).


--- Idézetet írta: edrose - 2010. Május 04. - 19:48:34 ---Illetve kérek mindenkit, hogy csak óvatosan, mert ahogy konkrét politika kerül terítékre, jön a gonosz varázsradír! ;)

--- Idézet vége ---
Ez is nyilvánvaló volt, csak tudod nagyon nehéz a politikát elválasztani a mindennapoktól, mert mindennel összefügg. Ezzel együtt egyetértünk, nincs helye itt politikának. Pillanatok alatt szétverné a jó kis csapatot  :).

nemo:

--- Idézetet írta: morphin - 2010. Május 04. - 19:51:49 ---...Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy valaki elhagyja szülőföldjét...

--- Idézet vége ---

Szerintem sincs   ;). Én is megtettem, nem bántam meg. Sokakat ismerek akiknek honvágyuk van itt, de a honvágy onnét jön, hogy nem érzik jól magukat. Elhagyták az országot egy jobb világ reményében, akár úgy is mondhatnánk, azt hitték, itt kolbászból van a kerítés. Aztán mire rájöttek hogy az csak messziröl nézett úgy ki, már késö volt. Szívük szerint visszamennének, de már gyökeret eresztettek.

Szóval egy dolog a szülöföld, és egy másik a haza. Van akinek ez egybeesik, van akinek nem.


--- Idézetet írta: morphin - 2010. Május 04. - 19:51:49 ---...ott a haza,ahol a megélhetés...
--- Idézet vége ---

Részben stimmel. De csak részben. Nekem még hozzájön, hogy a hazámban jól is kell éreznem magamat, különben mit sem ér az egész, ha gürizel egész nap a megélhetésért, de nem érzed jól magadat. Neked ott lenne a megélhetésed (legyünk optimisták, suli után kapsz állást) még sem érzed jól magadat. Egyesek elégedetlenségükben morgolódnak, mások az italba menekülnek, megint mások szerencsét próbálnak más országban, és lehetne sorolni.
Mindig azt mondom, nem vagyunk egyformák. És ez így van jól.

mry314:
Morphin: Igazad is van, meg nem is!

Sokszor érzem én is, hogy nem úgy mennek a dolgok, mint ahogy kellene...
Nem, nem akarok politizálni, pedig valóban átszövi a mindennapokat (azt szokták ugye mondani, hogy Magyarországon minden ember ért a focihoz, és a politikához...:))Én egyikhez sem...

Ami a külföldi létet illeti, én is megfordultam 1-2 helyen, jól is éreztem magam, de mégis visszahúzott a szívem, bárhova is mentem...
Ezzel együtt ha lehetőséged van/lesz mindenképp érdemes "kipróbálni" magad külföldön!

Ami a kereskedelmet illeti Édesapám több mint 20 éve él kereskedelemből, így volt/van némi rálátásom a dolgokra, és azt kell mondjam,hogy a baj az, hogy a legtöbb helyen nincs motiváció! (És innentől halott a dolog, mivel a jelenleg kereskedelemben dolgozók nagy része nem erre a melóra "termett"...)

Remélem azért bárhova sodor a szél, a borotválkozási szokásaid nem fognak megváltozni! ;D

Pietro:

--- Idézetet írta: mry314 - 2010. Május 04. - 20:40:32 ---
Ezzel együtt ha lehetőséged van/lesz mindenképp érdemes "kipróbálni" magad külföldön!

--- Idézet vége ---
+1. Egyértelműen.  ;)


--- Idézetet írta: mry314 - 2010. Május 04. - 20:40:32 ---
Remélem azért bárhova sodor a szél, a borotválkozási szokásaid nem fognak megváltozni! ;D

--- Idézet vége ---

Ez tetszett!  ;D

morphin:

--- Idézetet írta: mry314 - 2010. Május 04. - 20:40:32 ---Remélem azért bárhova sodor a szél, a borotválkozási szokásaid nem fognak megváltozni! ;D

--- Idézet vége ---

Amúgy ezen gondolkoztam is...ha összejön valami és költöznöm kéne, akkor nem is tudom,hogy vinném el ezt a sok mindent magammal.Külön a borotválkozási dolgoknak bőrönd  ??? Jó világ lenne  ;D ;D ;D
Más:
Egyik oszt.társam szülei MALÉV-nál dolgoznak.Csendes gyerek,aztán fél év után csak úgy rákérdeztem mi az Istent szokott ő csinálni,nem tudunk róla semmit sem.Mesélte,hogy utazgat...azt hittem belföldön.Kiderült,hogy 90%os kedvezménye van minden jegyre bárhová a világon. Business Class-on utazik 10-20 ezer Ft.-ért bárhová...nem tudtam,hogy ilyen létezik.Sajnos csak családon belül érvényes a kedvezmény...de azért durva lenne,több fordulóból simán kitudna költözni akárki...mert ugye jelenleg egyre szigorúbb a csomagok mérete,súlya...mindent nem vihet magával az ember  :-\ No mind1

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése