Szerző Téma: Az írás öröme / tollak, tinták  (Megtekintve 62009 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #120 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 09:00:32 »
Erről a tintáról van szó?
http://www.ebay.com/itm/321850017579
http://www.ebay.com/itm/131595295680

Az a free shipping nagyon csábító. :D Tényleg kipostázzák ingyen Japánból?
Lehet. De 5500 feldeci tintaért eleg sok.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #121 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 10:46:14 »
Offline boltban 6000.
Tudnak valamit ezek a japánok... ha másban nem is, de az árképzésben profik.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #122 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 10:53:30 »
Offline boltban 6000.
Tudnak valamit ezek a japánok... ha másban nem is, de az árképzésben profik.
Egyszerű a titok. Nem a mi piacunk a mérték. Náluk ez meg aprópénz.


Van egy pár flaska tintám eladó ha vki keresne épp. Nem ennyiért:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #123 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 11:14:49 »
Erről a tintáról van szó?
http://www.ebay.com/itm/321850017579
http://www.ebay.com/itm/131595295680

Az a free shipping nagyon csábító. :D Tényleg kipostázzák ingyen Japánból?
Nem, én a sima mezítlábas Pilot kéket használom: m.ebay.com/itm/Pilot-ink-30-high-quality-for-fountain-pen-bottle-30ml-BLUE-ink-/221870556010?nav=SEARCH

Lehet, hogy érdemes megkérdezni telefonon a forgalmazót vagy jobban felszerelt írószer boltokat.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #124 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 11:42:41 »
Bolthelyről kell rendelni, nagyon olcsón vannak diamine tinták.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #125 Dátum: 2015. November 19. - 17:26:02 »
Urak, most bolondultam meg én is, és örömmel találtam meg ezt a topikot! Máris lenne kérdésem: hogy van ez a töltőtoll hordásával?  Mennyire kell odafigyelni rá? Lehet fekve? Ha táskában lesz, mennyire  esélyes, hogy csupa tinta lesz minden?

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #126 Dátum: 2015. November 19. - 18:13:21 »
Elvileg heggyel felfelé, de a barátnőm csak bedobja a táskájába (elfojtott sikoly részemről) és semmi baja nem volt, egészen addig amíg le nem ejtette. Akkor folydogált egy kicsit, szét kellene szednem, megnézni a hegyet. A Lamy-val egyáltalán nem vagyok óvatos, de eddig semmi problémám nem volt. Heggyel felfelé rakom be, de össze-vissza mozog a táskámban, ahogy rakosgatom.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #127 Dátum: 2015. November 19. - 18:20:34 »
Aha... és patronos és a (mi is a neve?) "nem patronos" között van különbség "folyósság" szempontjából?

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #128 Dátum: 2015. November 19. - 18:53:02 »
Aha... és patronos és a (mi is a neve?) "nem patronos" között van különbség "folyósság" szempontjából?
Konverteres, ha üveges tintát használsz, ami végülis egy patron csak feltölthető. Dugattyús, ha a tolltest része a tintatartály, ezek több tintát tudnak tárolni. Nekem csak patronossal/konverteressel van tapasztalatom. Ha jól tudom, a folyósság elvileg a tartályban levő levegő tágulása miatt van hőmérséklet/nyomás változás miatt, szóval én az utóbbit rizikósabbnak tartanám, ha kevés benne a tinta, de csak elmélkedek. Milyen tollakat nézegetsz?

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #129 Dátum: 2015. November 19. - 19:07:43 »
Urak, most bolondultam meg én is, és örömmel találtam meg ezt a topikot! Máris lenne kérdésem: hogy van ez a töltőtoll hordásával?  Mennyire kell odafigyelni rá? Lehet fekve? Ha táskában lesz, mennyire  esélyes, hogy csupa tinta lesz minden?

Tolla is válogatja. Kínai tollaknál előfordul, hogy (és nem a leggagyibbról beszélek csak, mert vannak jók is) heggyel felfelé beszáradnak. Méghozzá hamar.
Én minden tollat fekve, vagy heggyel lefelé tartok az íróasztalon és a tolltartóban is. Kifolyással még nem volt gondom, beszáradással már igen.
Ha megbízhatóan - akár több nap szünet után is - működő tollat akarsz, inkább a japán (Pilot, Platinum, ebben vannak barátságosabb áron is), mint a kínai (bár nekem ezek között is van nagyon jó).
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #130 Dátum: 2015. November 19. - 21:13:07 »
Köszönöm a válaszokat. Tisztul a kép :)

Feleségem egy ilyennel készül "meglepni" karácsonyra: Parker IM Black - medium SS Nib, meg a rolleres párja.


Kezdésnek jó, hogy kiderüljön, tényleg marad-e, vagy csak fellángolás. Onnan jött az ötlet, hogy mindig is tetszettek, és régen szebben írtam, most randán kaparok, és ezzel -reményeim szerint- rá tudom magam venni egy szebb írásra... mert amúgy tudok, csakhát, rohanó világ, golyóstoll, stb...

Apropó: még két kérdés:
- van olyan tinta, ami száradás után némileg vízálló? Nagyon sokat levelezek, és jól mutatna...
- milyen kínait érdemes venni tréningre?

Köszi :)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #131 Dátum: 2015. November 19. - 21:20:06 »
Lajos, én ide járok:
http://toltotoll.arta.hu/
Neked messze van, itt lakik pár utcával feljebb a srác.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #132 Dátum: 2015. November 20. - 07:49:44 »
Guglibácsi megkocogtatta a vállamat, és egy röpke "Nesze..." mellé ezt a linket adta, nagyon érdekes olvasmány!
http://www.rickconner.net/penspotters/inks.html

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #133 Dátum: 2015. November 20. - 08:18:49 »
Urak, most bolondultam meg én is, és örömmel találtam meg ezt a topikot!...

Én is így jártam. Úgy igazából itt fertőződtem meg.
A fenének kell nekem állandóan borotvafórumoznom...  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Az írás öröme / tollak, tinták
« Válasz #134 Dátum: 2015. November 20. - 19:38:10 »
Köszönöm a válaszokat. Tisztul a kép :)

Feleségem egy ilyennel készül "meglepni" karácsonyra: Parker IM Black - medium SS Nib, meg a rolleres párja.


Kezdésnek jó, hogy kiderüljön, tényleg marad-e, vagy csak fellángolás. Onnan jött az ötlet, hogy mindig is tetszettek, és régen szebben írtam, most randán kaparok, és ezzel -reményeim szerint- rá tudom magam venni egy szebb írásra... mert amúgy tudok, csakhát, rohanó világ, golyóstoll, stb...

Apropó: még két kérdés:
- van olyan tinta, ami száradás után némileg vízálló? Nagyon sokat levelezek, és jól mutatna...
- milyen kínait érdemes venni tréningre?

Köszi :)
A harmadik oldalon írtam a kék Pilotról, nekem bejött. Sajnos csak eBay, nekem nem válaszolt a nagyker. Nézz még rá a Pilot Metropolitan/MR szériára is, jó kis tollak és Pirexekben van is elvileg. Lamyból is van ott jópár modell. Kínaiakkal nem vagyok képben, a bőség zavara kap el, amikor elkezdem böngészni az aliexpress-t.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici