Szerző Téma: Régi borotvák  (Megtekintve 250037 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Régi borotvák
« Válasz #120 Dátum: 2010. Június 08. - 13:32:03 »
Szia Vidak!

Kicsit megcsiszolom, és a 350D-vel próbálok róla lőni valami használhatót ( makro obim nincs )


Sziasztok !

Újabb fejlemények a " hogyan keressük régi borotvák gyártóit" elnevezésű kutatásomban.....   ;)

( tegnap megérintett egy újabb plussz a hagyományos borotválkozással összefüggésben, egy olyan kincskeresős
 elveszett erkélyek kalandorai feeling   ;D  ;D  ;D )

Először is a rajz helyett egy nem túl jó fotó ( a felírat azért látszik )




Másodszor pedig egy logó, ami a német e-bay-en ütötte ki a szemem( ez van a kés másik oldalán):




Erről hamar kiderült, hogy egy Carl Freidrich Erns nevű solingeni wald-i készítő használta.

Nézegettem a márka neveit, de egyik sem hasonlított az első képen látottakara, így esélyes lehet hogy ez is egy amolyan Blazsek Adolfné-s borotva


Egyébként csiszolgatom, csiszolgatom majd csak lesz belőle valami..


Üdv.: Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi borotvák
« Válasz #121 Dátum: 2010. Június 08. - 13:55:06 »
...Erről hamar kiderült, hogy egy Carl Freidrich Erns nevű solingeni wald-i készítő használta. ...

Carl Friedrich ERN!!! "S" nélkül!  :evil: ;) (Bocs, de ugye dolgozni csak pontosan, szépen...)

A grantirt felirat nekem kísértetiesen hasonlít a svéd írásra, tehát még az is lehet, hogy oda exportálták!Majd még én is nézelődök, így már azért több az info!  8)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Régi borotvák
« Válasz #122 Dátum: 2010. Június 08. - 23:45:15 »
Az én ERN-emen is hasonló sas van. De ebből még nem lehet komoly következtetéseket levonni, ne felejtsük hogy száz évvel ezelőtt a sas a legelterjedtebb cimerállat volt(többek között az orosz cimerben is az van)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi borotvák
« Válasz #123 Dátum: 2010. Június 09. - 12:31:55 »
ZOZO, ezzel most vitatkoznék, szinte biztos, hogy ez egy ERN, ő(k) használta(k) ezt a pecsétet! Ha utánanézel, ERN-nek volt kb 10-15 márkája, mindegyiken ez a sas, volt a kígyóval, vagy a korona és a kard (Crown&Sword).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Régi borotvák
« Válasz #124 Dátum: 2010. Június 09. - 23:18:02 »
pont azt mondom, hogy nagyon hasonlit az ERN-re

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Régi borotvák
« Válasz #125 Dátum: 2010. Június 10. - 12:49:53 »
Akkor bocs, másképp értelmeztem... :crazy:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #126 Dátum: 2010. Június 17. - 12:32:10 »
Üdv mindenkinek!

Végre megérkezett a régi-uj orosz Vosztok-2 borotvám!  :crazy: Vaterán ( http://www.vatera.hu/borotva_keszlet_orosz_169322487.html ) vásárolt, katonai készletből. Maga a borotva nagyon szép, uj állapotú, gyárilag konzervált majdnem 5/8-os igen könnyű darab. Az éle késznek épp nem mondható, de egy kis pasztás/sima bőr talán elég lesz neki. Mindenesetre  nem fogok kővel azonnal nekiesni. Már csak ezért sem mert mintha igy eslő ránézésre a borotva gerince nem lenne egyenes, viszont az éle igen...vagyis köszörülésnél kiegyenlitették...hm.(oldalirányban értem...maga az él kissé "mosolygós")  A borotva nem azonos a jelen topicban Pietro portáltárs által május 15-én bemutatottal. Annál egy számmal kisebb. Ami kellemes meglepetés a készletből, az a kő. 120*45 mm felületű, kétoldalas vizes kő. Borotvához nem fognám be, de késekhez tartós, használható darabnak igérkezik. A szíj...nahát az is legfeljebb késekhez való...De a borotvának nagyon örülök!  ;D

Szóval: "Öröm és bódottág!"  :borotva:

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Régi borotvák
« Válasz #127 Dátum: 2010. Június 17. - 12:40:56 »
A szíj...nahát az is legfeljebb késekhez való...De a borotvának nagyon örülök!  ;D

A Te örömöd a mi örömünk is! :-)
Ellenben az a szögből hajlított akasztó nagyon-nagyon-nagyon kemény.  :crazy:
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Régi borotvák
« Válasz #128 Dátum: 2010. Június 17. - 22:49:38 »
Köszönet az együtt örülésért...! Egyébként nem az a szij került becsomagolásra...ez még keményebb: sima szij, textilszalag nélkül, elején háromszögletű akasztó ami az öt centis szijon kb 5 mm ferdeséggel van bevarrva...!  :crazy:

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Régi borotvák
« Válasz #129 Dátum: 2010. Július 10. - 22:22:44 »
... És azóta sincs Carl Raderem....

Nekem most már van. Na eddig volt a jó hír.
 A rossz az, hogy Gorilának lett igaza, csakugyan siralmas állapotban van. (Mondjuk ennyi pénzért csodát nem vártam) Ami a képen nem látszott: a nyele lapjára iszonyúan hullámos. Talán menthető lenne, de ha a pengét sikerül rendbehoznom, inkább lecserélem szarura. Valahogy majd a logót is megprópálom átmenteni.
 A pengéje viszont bíztató. Elég jó acélnak tűnik, pontos a köszörülés és 15 mm-en kitisztult a csorba. Na majd meglátjuk, de csakazértis lesz még belőle borotva.  :borotva:

előtte:

utána:


Nyél szaru. Szegecseket, mivel lemaradtam a közös beszerzésről, egyedileg kellett megoldanom, de alpakka ez is. Éknek valaki a múltkor elefántcsontot ajánlott. Azom nincsen, úgyhogy ezé mammutagyar. :crazy:
A logót a nyélen hanyagolhattam volna, de először jó ötletnek tűnt újra feltenni. Szépséghibái ellenére mint borotva jól működik.
További képek:
http://picasaweb.google.hu/117271322479619238656/Rader?authkey=Gv1sRgCNrLrL-Q3PvShgE#

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Régi borotvák
« Válasz #130 Dátum: 2010. Július 10. - 22:29:51 »
MF, nagyon szép lett! A logót is szépen sikerült átmenteni. Ha meg jól is működik, akkor mi kell még... ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Régi borotvák
« Válasz #131 Dátum: 2010. Július 10. - 22:32:52 »
Szép munka messerfarkas! Gratula hozzá! Jó borotválkozást vele!  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Régi borotvák
« Válasz #132 Dátum: 2010. Július 10. - 22:46:38 »
Idézet
MF, nagyon szép lett! A logót is szépen sikerült átmenteni. Ha meg jól is működik, akkor mi kell még...

MF egy kérdés: a nyél az más és áttetted a logót? én is átnyeleztettem a Dorko-mat és szeretném az eredeti logot áttenni

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Régi borotvák
« Válasz #133 Dátum: 2010. Július 10. - 22:54:46 »
Köszönöm fiúk!
Az a logó azért jobban is sikerülhetett volna. Az ember ilyenkor alig várja, hogy készen lássa az eredményt és ez a türelmetlenség persze hibákat eredményez.
A penge egyébként olyan vékony, hogy amikor keresztben végighúzok egy hajszálat az élen szinte csilingel. Borotválkozáskor sem a szőr serceg hanem a penge.

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Régi borotvák
« Válasz #134 Dátum: 2010. Július 10. - 23:10:54 »
Idézet
MF, nagyon szép lett! A logót is szépen sikerült átmenteni. Ha meg jól is működik, akkor mi kell még...

MF egy kérdés: a nyél az más és áttetted a logót? én is átnyeleztettem a Dorko-mat és szeretném az eredeti logot áttenni

Szia ZOZO!
Az eredeti műanyag nyélből egyszerűen kiolvasztottam a fém logót, ami egy nagyon vékony lemezből lett kivágva és ráragasztottam gél pillanat ragasztóval a szarura. Mivel nagyon vékony, alig áll ki a síkból. Még egy lehetséges módszer: a felhevített lemez elméletileg beleolvad a szaruba. (A fejesgörbe és oldalvillás bicskák kakasberakásai is így készülnek. Majd Kocsis Ferit „meginterjúvolom”, hogy csinálja) Eredetileg ezt is így akartam, de a kísérleteim nem voltak túl bíztatóak, ezért maradt a ragasztás.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici