Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 433483 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1575 Dátum: 2012. Április 05. - 21:09:30 »
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat, észrevételeket!  ;D

kazam -

Jól látod, a nyél nem kapott pasztás polírozást. Jelenleg ez nem is volt cél. Egyébként, ha van van javaslatod a tükör polírra (fa nyél esetében), felhasznált anyag és munkafolyamat tekintetében, szívesen veszem. Későbbi munkáimnál, ahol fényes felületet szeretnék, örömmel használnám.

Nem tudom, hogy a fekete ébennek van-e több változata, de ez ilyen. Van benne minimális barnás, világosabb minta, de ez szabad szemmel, közelről sem túl feltűnő.
Természetesen, az is lehet, hogy nem sikerült jól fényképeznem. Ebben sincs még túl nagy gyakorlatom, jelenlegi eszközeim ezt a minőséget teszik lehetővé.

Mindenképpen egyetértünk abban, hogy a 320-as csiszolópapír nem ad kellően sima, igényes felületet egy ilyen anyagnál. Ezért is használtam utána 400-as, 600-as, 800-as, 1000-es, 1200-as, 1500-as és végül 2000-es vízpapírt.  ;)
Az is elképzelhető, hogy az általad hiányolt, de mégis jelen lévő, finom barnás minta, erezet és/vagy helytelen fotózás kelti számodra ezt a durva "320-as" hatást.

Szép estét!

gregg


2000-ig csiszolod, és utána finom pasztával polírozod rongykoronggal. Az ében azon kevés fák közé tartozik, amit szinte minden extra adalék nélkül tükörfényesre lehet polírozni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1576 Dátum: 2012. Április 05. - 21:15:20 »
2000-ig csiszolod, és utána finom pasztával polírozod rongykoronggal. Az ében azon kevés fák közé tartozik, amit szinte minden extra adalék nélkül tükörfényesre lehet polírozni.

A finom paszta, mondjuk autó polír, vagy mire gondolsz? Egy ilyen polírozás mennyire tartós? Tapogatom, víz éri...stb. Nem mattul be?

GBotond  - Köszönöm!  :)



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1577 Dátum: 2012. Április 05. - 21:38:37 »
Az acélhoz használatosak közül is van ami jó, de gyártanak hozzá fára való pasztát is, én Glomax pasztával fényezem a fákat is, és teljesen jó. Sajnos elég kevés az olyan fa ami annyira szépen fényezhető mint az ében vagy a cocobolo.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1578 Dátum: 2012. Április 05. - 21:53:25 »
Sanyi! Ne kezdjük újra! Mindent megírtam már, nem is egyszer (asszem, pont a te kedvedért 2x is). Lapozz vissza és olvass!  :fenek:

Én igazából a konkrét késekre gondoltam, emlékeim szerint nem írtál konkrét márkákat. Nem akarom újra kezdeni, csak kíváncsi vagyok, ennyi. Csak annyi érdekel hogy pl 5 kés, ebből 3db mondjuk Rodgers, meg 2 régi Helje, vagy tudom is én :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1579 Dátum: 2012. Április 05. - 22:03:44 »
Köszi Sanyi, világos.
Még az is lehet, hogy felpolírozom, ha már ilyen ritkán jól fényezhető. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1580 Dátum: 2012. Április 05. - 22:33:16 »
gregg: faszipántos lett, sok szép munkát kívánok még! Nancyboy signature hogy tetszik?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1581 Dátum: 2012. Április 05. - 23:19:00 »
SicTransit - Köszi szépen, igyekezni fogok.  ;D
Nancyboy nagyon tetszik. Valójában nincs nagy tapasztalatom. Előtte GFT Lime szappant használtam, de örök versenyfutásban álltam az idővel. Beszívta a bőröm, elpárolgott, porzott... Mindent elolvastam itt a fórumon a témában, de nem tudtam belőle normális habot készíteni.
Nancy kedves a bőrömhöz. Hagy időt borotválkozni, és egyáltalán nem szárad ki a bőröm utána. A Cooling AS-jét használom, szintén nagy megelégedéssel.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1582 Dátum: 2012. Április 05. - 23:23:48 »
Nancyboy nagyon fasza, veszek is megint nemsokára. Itthonra sikerült már rendelned, vagy ismerősön keresztül jött haza?

SicTransit - Köszi szépen, igyekezni fogok.  ;D
Nancyboy nagyon tetszik. Valójában nincs nagy tapasztalatom. Előtte GFT Lime szappant használtam, de örök versenyfutásban álltam az idővel. Beszívta a bőröm, elpárolgott, porzott... Mindent elolvastam itt a fórumon a témában, de nem tudtam belőle normális habot készíteni.
Nancy kedves a bőrömhöz. Hagy időt borotválkozni, és egyáltalán nem szárad ki a bőröm utána. A Cooling AS-jét használom, szintén nagy megelégedéssel.

gregg
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1583 Dátum: 2012. Április 05. - 23:28:16 »
Nancyboy nagyon fasza, veszek is megint nemsokára. Itthonra sikerült már rendelned, vagy ismerősön keresztül jött haza?


Itthonra rendeltem, néhány nap alatt megjött, mindennel meg voltam elégedve. Szimpatikus társaság. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1584 Dátum: 2012. Április 06. - 08:40:31 »
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a dicsérő szavakat, észrevételeket!  ;D

kazam -

Jól látod, a nyél nem kapott pasztás polírozást. Jelenleg ez nem is volt cél. Egyébként, ha van van javaslatod a tükör polírra (fa nyél esetében), felhasznált anyag és munkafolyamat tekintetében, szívesen veszem. Későbbi munkáimnál, ahol fényes felületet szeretnék, örömmel használnám.

Nem tudom, hogy a fekete ébennek van-e több változata, de ez ilyen. Van benne minimális barnás, világosabb minta, de ez szabad szemmel, közelről sem túl feltűnő.
Természetesen, az is lehet, hogy nem sikerült jól fényképeznem. Ebben sincs még túl nagy gyakorlatom, jelenlegi eszközeim ezt a minőséget teszik lehetővé.

Mindenképpen egyetértünk abban, hogy a 320-as csiszolópapír nem ad kellően sima, igényes felületet egy ilyen anyagnál. Ezért is használtam utána 400-as, 600-as, 800-as, 1000-es, 1200-as, 1500-as és végül 2000-es vízpapírt.  ;)
Az is elképzelhető, hogy az általad hiányolt, de mégis jelen lévő, finom barnás minta, erezet és/vagy helytelen fotózás kelti számodra ezt a durva "320-as" hatást.

Szép estét!

gregg


Nem állt szándékomban bántónak lenni remélem nem is úgy vetted.

Az én eljárásrendem:
A forma kialakítást ~400-as papírral fejezem be. Ez után bevizezem a fát. Nem áztatom de nem is finomkodok. Aminek fell kell állnia az álljon fel. :) 1 nap száradás. 400-tól 1000-ig óvatos "polírozás". Portalínítás. Gyanta olaj. Szerintem Salmo is ilyet használ. Kellemesen narancs illatú. A fa gyerek játékokra is használható. Bő 1 nap száradás után 800-tól 1500-2000-ig polírozás. Szárazon. Ez után rongykoronggal bézs pasztával polír. Ez a paszta egy kicsit sárgítja a fát. Érettebb színt kap. Ahol fontos a fehér fa (pl puszpáng) ott nem használható. A fa maga ilyenkor már "csillog". Azonban fogdosásra ez eltűnik. Kell egy felület kezelés. Én a karnauba viasz preferálom. Eredmény egy gyönyörű fényes felület amin a légy seggre esik. Ha kipróbálod a pasztás polírt meg fogsz lepődni milyen szépen jön elő a fa mintázata.


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1585 Dátum: 2012. Április 06. - 09:34:21 »
kazam - köszönöm a műhelytitkokat. :)

Az vizezés dolgot értem.
Mi az oka annak, hogy 1000-es papírnál engeded be gyantaolajjal, és nem 2000-esnél? Milyen gyantaolajat használsz? Ilyenkor mártod, vagy ecsettel viszed fel/be az olajat? Ha mártod, mennyi ideig? Ha ecsettel, hány rétegben? Gondolom, a fa nedvszívó képessége határozza meg, inkább csak zsinórmértéknek érdekelne.
Milyen a bézs paszta? A karnauba viasz után is kerül rá ebből a pasztából, és úgy polírozod, vagy akkor már csak a karnaubát polírozod?

üdv.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1586 Dátum: 2012. Április 06. - 10:13:38 »

Többszöri nekifutásra, de elkészült: Randall Hall & Co. Chicago 5/8.



Gratulálok Gregg! Megérte többször neki futni.  :borz2:  Nagyon szép lett. ( és jók a képek is  ;) )


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1587 Dátum: 2012. Április 06. - 10:49:07 »
Köszönöm, Tibi!  ;D

A képekkel most még többet kínlódtam, mint az előzőnél. Valami mindig tükröződött a pengén. Nem is sikerült minden pozícióból úgy fényképeznem, ahogy szerettem volna.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1588 Dátum: 2012. Április 06. - 11:09:16 »
kazam - köszönöm a műhelytitkokat. :)

Az vizezés dolgot értem.
Mi az oka annak, hogy 1000-es papírnál engeded be gyantaolajjal, és nem 2000-esnél? Milyen gyantaolajat használsz? Ilyenkor mártod, vagy ecsettel viszed fel/be az olajat? Ha mártod, mennyi ideig? Ha ecsettel, hány rétegben? Gondolom, a fa nedvszívó képessége határozza meg, inkább csak zsinórmértéknek érdekelne.
Milyen a bézs paszta? A karnauba viasz után is kerül rá ebből a pasztából, és úgy polírozod, vagy akkor már csak a karnaubát polírozod?

üdv, gregg
Hangsúlyozom ezeket a tapasztalatokat pipa felújítás közben szereztem. De a fa az fa.
Ezt használom
http://www.auro.hu/hu/fa-belter/olaj/Nr124-gyantaolaj-alapozo-aqua.php.
Betartom a dobozra írt technológiát. Jó vastagon viszem fel. Szívjon be annyit amennyit tud. 15 perc után a felesleget letörlöm. Utána 1 nap száradás. Én úgy tapasztaltam hogy száradás után egy simogatás jellegű polírozás még jót tesz a végeredménynek.
A viasz után egy ritkán vart nagyon puha rongykoronggal adom meg a végső fényt. Itt már nincs pasztázás. Korong átmérő fordulatszám kitapasztalandó.
A bézs pasztám is régi. Ma rendeltem egy új teszt sorozatot. Megjön kipróbálom és nyilatkozom. Este kipróbáltam egy számomra új "technológiát" és azt akarom tesztelni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #1589 Dátum: 2012. Április 06. - 11:30:44 »
kazam - köszönöm szépen! :)

Minden információ hasznos számomra. Azt gondolom, hogy akár ugyanolyan végeredményhez is több helyes út vezethet. Jelenleg munkalap-keményolajjal dolgozom, selyemfényű felületet ad.
Már egy régebbi hozzászólásomban szerepelt, de beillesztem ide is, hogy Auro-hoz hasonló termékeket forgalmazó Biopin céggel felvettem a kapcsolatot. Elmondtam, milyen felületkezelésekről hallottam, mit próbáltam, és ezt a választ kaptam a természetes viasszal kapcsolatban:
"A természetes viaszok (MÉHVIASZ, KARNAUBAVIASZ STB.) ha nedvességgel kerülnek kapcsolatba, a vízben található ásványi anyagokat a felületükhöz kötik és ez egy fehér foltot eredményez a felületen, ezért vizes környezetbe mi nem ajálunk viaszos felületkezelést."

Mondjuk én sima méhviasszal dolgoztam csak záró rétegként, lehet, hogy ez nem vonatkozik a karnaubaviaszt tartalmazó keményviaszokra. :nemtom:
Kicsit ellentmondásos számomra, mert ez a termékük: http://www.biofestek.hu/page.php?52 pl. padlóra való, amit felmosunk, tehát találkozik nedvességgel...

Mindegy, a nedvesség már nem tud bejutni az általam kezelt fába, a felület meg majd kialakul.

Várom az új kísérleted eredményét. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici