Szerző Téma: Órák  (Megtekintve 94434 alkalommal)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #240 Dátum: 2017. Október 04. - 15:16:03 »
Szép darab, pedig ezek a digitális dolgok engem alapvetően nem fognak meg.

Közben ma kapott tisztességes ruhát a két új barátom, egyelőre közöset:







"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Órák
« Válasz #241 Dátum: 2017. Október 04. - 17:19:09 »
Őt kidobták, gondolom azért, mert kifolyt benne az elem. Takarítás és elemcsere után tökéletes "játszós" óra, egyedül a világítás volt menthetetlen.



Üdv

Á

Analóg óra párti vagyok,de egy ilyet én is elviselnék "munkásórának",tetszik!  :2thumbup:
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Órák
« Válasz #242 Dátum: 2017. Október 04. - 18:25:23 »
Az óra dologgal pont úgy vagyok, mint a borotvával, töltőtollal és mással. Elkezd a téma érdekelni, belevetem magam, aztán elkap a hév (nem a helyi érdekű ;D) és vásárolok, illetve vásárolnék irracionálisan mindent össze-vissza. Aztán rádöbbenek, hogy minek 4-5-6-10-15 borotva, óra, töltőtoll, pipa, miegyéb. Egyszerre sosem tudom használni őket és végül 1-2, ritkán 3 darab marad, ami folyamatosan felváltva használatban és hasznomra van, a többi napozik. Nem akarok gyűjtő lenni, mert számomra semmi élvezet nincs abban, hogy nézegetem őket, vagy hogy majd egyszer sor kerül arra is. Vagy hogy minden napra be legyen osztva, hogy melyik legyen a szerencsés. Inkább megkeresem és megtartom azt,  vagy azt a párat, ami mindig, vagy a legtöbb helyzetben használható és helytáll. Ami nem, azt nem tartogatom. Úgy hiszem ez akkor is így lenne, ha számlálatlanul állnának hegyekben itt a bankjegykötegek.  De kinek mi a defektje, nem vagyunk szerencsére egyformák.
Ami közhely, de mindig igaz, hogy az ízlés nem vita tárgya.
Fórumokra és órákra visszatérve számtalanszor találkozom azzal, hogy büszkélkedik valaki a saját szerzeményeivel, én meg nem értem, hogy mi vitte rá az embert a megszerzésére, nekem ingyen se kéne. És valszeg így vannak sokan az enyéimmel. De ez a dolgok rendje.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Órák
« Válasz #243 Dátum: 2017. Október 04. - 21:44:36 »
Na peldaul baromira tetszik. Errol tudtok valamit?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #244 Dátum: 2017. Október 04. - 21:52:44 »
Ilyesmi órát keresek pont.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Órák
« Válasz #245 Dátum: 2017. Október 05. - 06:12:49 »
Teli van veluk a facebook oras reszlege.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #246 Dátum: 2017. Október 05. - 08:32:08 »
Ilyesmi órát keresek pont.
Ez a fajta kis másodperces Seamaster először a kalapácsos szerkezettel jelent meg, majd a későbbi, az Omega első rotoros sorozatával, a 3xx -s automatákkal. Utóbbiak alkalmasak napi használatra, de a klasszikus Omegák betegsége lehet a rotor csapágyának kopása, amiatt felhúzáskor a rotor hozzáér a szerkezethez/hátlaphoz, ez jól hallható súrlódó hangot ad. Javítható, csak pénzes. Amúgy nagyon szépek, érdemes a csavaros hátlapos verziót keresni, sima acélban. Sokszor kapható még hozzájuk gyári korona is (általában minden régi modelljüknek jellegzetes, egyedi stílusú a felhúzó koronája).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #247 Dátum: 2017. Október 05. - 10:38:59 »
Köszi a részleteket!

Az órákhoz egyáltalán nem értek, azt tudom eldönteni, melyik tetszik és mennyit szánok rá.

Teli van veluk a facebook oras reszlege.
Igen, egy időben nézegettem is őket, de nem mertem venni.



Nekem a fenti két órám van, csak dísznek hordom őket. Tudom, nem nagy számok.
A Tissot-t veszem fel színházba is, de ott meg kellene egy fekete szíj hozzá. Vagy ezt a funkciót töltené ki az alább említett óra.

Régi, nagynevű óramárka, felhúzós, a 38 mm-t azért érje el az átmérő korona nélkül (bumszlikat ki nem állhatom egyébként sem), ezüst a tok mindenképpen, aranyozás max. a mutatóknál. 100 ezret költenék rá, esetleg 150,  ha van számomra meggyőző érv.
Azért felhúzós, mert az automata ebben a kategóriában jóval drágább, szervizelésre se költenék sokat. Nekem az kell, hogy járjon kb. fél napig. Az se baj, ha be kell állítanom színház előtt. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #248 Dátum: 2017. Október 05. - 11:00:41 »
Köszi a részleteket!

Az órákhoz egyáltalán nem értek, azt tudom eldönteni, melyik tetszik és mennyit szánok rá.

Teli van veluk a facebook oras reszlege.
Igen, egy időben nézegettem is őket, de nem mertem venni.



Nekem a fenti két órám van, csak dísznek hordom őket. Tudom, nem nagy számok.
A Tissot-t veszem fel színházba is, de ott meg kellene egy fekete szíj hozzá. Vagy ezt a funkciót töltené ki az alább említett óra.

Régi, nagynevű óramárka, felhúzós, a 38 mm-t azért érje el az átmérő korona nélkül (bumszlikat ki nem állhatom egyébként sem), ezüst a tok mindenképpen, aranyozás max. a mutatóknál. 100 ezret költenék rá, esetleg 150,  ha van számomra meggyőző érv.
Azért felhúzós, mert az automata ebben a kategóriában jóval drágább, szervizelésre se költenék sokat. Nekem az kell, hogy járjon kb. fél napig. Az se baj, ha be kell állítanom színház előtt. :)
Orient Bambinókat nézted? Ne tévesszen meg a hülye név, szerintem nagyon szép.



Van pár változat. Automata, sajnos felhúzni nem lehet. De a keretbe befér bőven, szóval egy forgató is kijönne még. A másik a Tissot Visodate, ami tetszik.



Vagy esetleg egy Seiko Cocktail Time, de ez húzósabb árban azt hiszem.




Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #249 Dátum: 2017. Október 05. - 11:04:45 »
Szép ez a számlap.

Köszöni. A 150-es szériáról kölcsönzi. Nem sikerült viszont Meranoméknál értelmezni a kék és a kékített mutató közti különbséget, szóval az sajnos csak ilyen.
Most én is a Scuba Dude-ot nyúzom (720-as tokban), de ennek az órának lelke van. Eleve rosszul felrakott mutatókkal jött, aztán beázott, amióta visszajött az órástól, azóta meg a dátum naponta kettőt ugrik. :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #250 Dátum: 2017. Október 05. - 11:06:55 »
Köszi a tippeket! Egészen közel állnak az elképzelésemhez. Ja, azt kifelejtettem, hogy svájci is legyen az óra.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Órák
« Válasz #251 Dátum: 2017. Október 05. - 11:17:25 »
Köszi a részleteket!

Az órákhoz egyáltalán nem értek, azt tudom eldönteni, melyik tetszik és mennyit szánok rá.

Teli van veluk a facebook oras reszlege.
Igen, egy időben nézegettem is őket, de nem mertem venni.


Nekem a fenti két órám van, csak dísznek hordom őket. Tudom, nem nagy számok.
A Tissot-t veszem fel színházba is, de ott meg kellene egy fekete szíj hozzá. Vagy ezt a funkciót töltené ki az alább említett óra.

Régi, nagynevű óramárka, felhúzós, a 38 mm-t azért érje el az átmérő korona nélkül (bumszlikat ki nem állhatom egyébként sem), ezüst a tok mindenképpen, aranyozás max. a mutatóknál. 100 ezret költenék rá, esetleg 150,  ha van számomra meggyőző érv.
Azért felhúzós, mert az automata ebben a kategóriában jóval drágább, szervizelésre se költenék sokat. Nekem az kell, hogy járjon kb. fél napig. Az se baj, ha be kell állítanom színház előtt. :)
Egy fekete szíj meg egy kis villás eszközke olcsóbb lenne... :)
Amúgy a nagyoknál általában szokott lenni felhúzós vonal, csak nem a reflektorfényben.
Vintage vonalon meg tényleg rengeteg van, mondjuk szép régi IWC -k kicsit nagyobb méretben is előfordulhatnak, bár az árba már nem férnek be. De régi felhúzós Omega, Longines, etc. bele is férhet, és lehet találni (persze inkább ebayen, és plusz szervízt érdemes rászámolni).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Órák
« Válasz #252 Dátum: 2017. Október 05. - 11:24:07 »
Na, pont ezért húzódik nálam ez a dolog. Amire nekem kell, arra tényleg elég lenne egy minőségi, fekete bőrszíj.
De ha valami szép vintage szembejönne velem, azt szívesen viselném.

Az Omega meg azért tetszik, mert könnyebb kimondani, minta a Longines-t. :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Órák
« Válasz #253 Dátum: 2017. Október 05. - 11:42:35 »
Automata, sajnos felhúzni nem lehet.

Idén vagy tavaly frissítették az új szerkezettel, az már húzható. Tudom, hogy "csak" japán, de ha az embernek van csuklója 40 mm-hez ilyen fazonból, az áráért tényleg ajándék.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Órák
« Válasz #254 Dátum: 2017. Október 05. - 12:34:50 »
Köszi a tippeket! Egészen közel állnak az elképzelésemhez. Ja, azt kifelejtettem, hogy svájci is legyen az óra.
Akkor én inkább a quartzok között nézelődnék. Egy Certina DS elég baba. Négyévente elemcsere és kész.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici