Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 371565 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1455 Dátum: 2014. Február 14. - 13:22:56 »
Persze, de azért kell csomagolva kidobni, h ne nyúljon bele senki egy esetleges válogatásnál, és a szeméttelepen portyázó állatok se kaszabolják szét vele magukat!
Bizonyos állatok ellen nincs védelem...
"Nijjed má'! Izé, Béci! Emmeg mitő' ilyen nehéz, bame'?"
"Höhö... Vágjuk szíjjel, oszt' meglássuk! Tán píz van benne vagy arany vagy valami."
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1456 Dátum: 2014. Február 14. - 13:23:51 »
Persze, de azért kell csomagolva kidobni, h ne nyúljon bele senki egy esetleges válogatásnál, és a szeméttelepen portyázó állatok se kaszabolják szét vele magukat!

Erről beszélek.

Csak biztonságosan, hamár biztonsági borotva!  :+1:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1457 Dátum: 2014. Február 14. - 13:26:07 »
Persze, de azért kell csomagolva kidobni, h ne nyúljon bele senki egy esetleges válogatásnál, és a szeméttelepen portyázó állatok se kaszabolják szét vele magukat!
Bizonyos állatok ellen nincs védelem...
"Nijjed má'! Izé, Béci! Emmeg mitő' ilyen nehéz, bame'?"
"Höhö... Vágjuk szíjjel, oszt' meglássuk! Tán píz van benne vagy arany vagy valami."

Innentől viszont már nem véletlen belenyúlás:-)  sajnos bizonyos szellemi és neveltetési szint alatt sanszos, hogy már nem fogják visszacsomagolni, de azért nem minden tartót bontanak fel az orkok
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1458 Dátum: 2014. Február 14. - 13:26:21 »
Persze, de azért kell csomagolva kidobni, h ne nyúljon bele senki egy esetleges válogatásnál, és a szeméttelepen portyázó állatok se kaszabolják szét vele magukat!
Bizonyos állatok ellen nincs védelem...
"Nijjed má'! Izé, Béci! Emmeg mitő' ilyen nehéz, bame'?"
"Höhö... Vágjuk szíjjel, oszt' meglássuk! Tán píz van benne vagy arany vagy valami."

Ja van ilyen is. De azért én, már csak a 3 gyermekem biztonsága végett is, dobozban gyűjtöm, ahhonnan ki se razható, belülre építettem egy lamellát ami bezar ha fejjel lefordítják a dobozt
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1459 Dátum: 2014. Február 14. - 13:26:55 »
Nekem az akvárium belső üvegfala. Utána a szemetes edény a végleges megoldás.

én ilyenben tárolom a használt pengéket

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1460 Dátum: 2014. Február 14. - 13:28:14 »
És a lenti vége is nyitott? Vagy hogy teszed bele?  ;D

És hogy jön ez az egész a boltok, webshopok témájához?  :naughty:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1461 Dátum: 2014. Február 14. - 13:32:32 »
És a lenti vége is nyitott? Vagy hogy teszed bele?  ;D

És hogy jön ez az egész a boltok, webshopok témájához?  :naughty:

ahogy az előző 8-10 hozzászólás!  :naughty:
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1462 Dátum: 2014. Február 14. - 13:33:15 »
És a lenti vége is nyitott? Vagy hogy teszed bele?  ;D

És hogy jön ez az egész a boltok, webshopok témájához?  :naughty:

Ott találtam egy pengegyűjtőt. Ehh, s csodálkoztam el, hogy erre valaki kőlt. Persze ha míves vagy egyéb megértem, de egy semmi pléh doboz.

Ja egy ideig malacperselybe dobáltam. Na azt szerintem megnézték az orkok. :wiggle:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1463 Dátum: 2014. Február 14. - 16:53:50 »
A zold Astrat mar probalgatom, haat elesebb mint a Derby vagy Wilkinson. Legalabbis a kepem simabb lett, de a boromet is "leborotvalta"  :futyul: Ez most nem volt annyira kellemes erzes utana. Ezek utan kivancsi leszek a Personna-ra meg a Featherre.
Jó úton haladsz, nagyon jól követik egymást a lépések is. ;) Ha ezt az ötöt kipróbáltad, az egyéb már csak ezek közt mozog, nagyjából. És majd pár hónap/év után érdemes elővenni azokat, amik az elején nem tűntek annyira jónak. Mert a technikánk csak jobb lesz idővel. ;)
Koszi:) Kiprobaltam a Feathert. Kaptam pre-shave oilt termekmintaba, azzal egyutt. Hat ez vmi egesz mas mint a Derby. Nagyon tetszett. Na meg a pre-shave oil is, nem is tudom hogy voltam meg ilyen nelkul:) Na megyek is majd a relevans topicba muvelodni.
Ujabb dolog amit lehet rendelni:)
Ki kellene irni pirossal erre a topicra, hogy "fertozo"  :borz1:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1464 Dátum: 2014. Február 15. - 13:22:30 »
[...]
Ki kellene irni pirossal erre a topicra, hogy "fertozo" [...]

Erre is! ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1465 Dátum: 2014. Március 07. - 21:22:14 »
Merkur

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless: 3-4 alkalom
Lord Platinum: 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC: 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain: 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Wilkinson sword: 25 alkalom (kényelmes 13).
Merkur: 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Asco: 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Treet Classic: 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Astra Platinum ("Zöld Astra"): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1466 Dátum: 2014. Március 07. - 21:30:49 »
Beleborzongok, mikor olvasom, hogy 25 alkalom, ebből 13 kényelmes... Akkor még plussz 12 húzós kaparós?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1467 Dátum: 2014. Március 08. - 06:19:25 »
Én asszony kiürűl samponjára vágtam egy rést s abba.

Nem szabad csak úgy kidobni.

Aztán miért nem. Ha a pengének bot éle lett az tovább használattól, ami már a papírt se vágja.

Pl a szeméttelepen sok állat, madárrajok is megfordúlnak. S össze vissza vagdalhatják véle magukat.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1468 Dátum: 2014. Március 08. - 06:41:56 »
 :+1:

Attól, hogy egy penge borotválkozásra nem alkalmas, attól az még piszkosul éles.
Nem örülnék neki, ha egy kukabúvár megvágná magát a pengémmel.
Ha pedig egy állat tenné véletlenül, annak végképp nem. Én is figyelek a pengére kidobásnál.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1469 Dátum: 2014. Március 08. - 07:39:34 »
Mit lehet csinálni , barkácsolni , mire lehet használni a borotválkozásra már alkalmatlan pengéket ?
 Rádiót : " A 2. világháború alatt a hadifoglyok dióda gyanánt kemencefűtő széndarabból és szögből készítettek detektort. Az amerikai katonák borotvapenge és ceruza felhasználásával készítettek demodulátor diódát. Az ilyen rádiókat hívjuk "rókalyuk" rádiónak (angolul: foxhole radio), mivel a katonák a föld alatti bunkereikben készítették el ezeket. " Forrás : Wikipédia .
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici