Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Kövek házilag, egyéb megoldások

<< < (2/8) > >>

mry314:
No, igen, ez gyakorlatilag ugyanaz a jelenség, amit leírtam. A szemcsék "beépülnek" a kő felületébe.

Így meg lehet változtatni ideiglenesen a szemcseméretet. Eltávolítani pedig úgy lehet, ha a felső más szemcseméretű réteget "lecsiszolod" (újrasíkolod a követ).

Erre még mindig csak azt tudom mondani, hogy szerszámoknál/késeknél ez nem jelent különösebb problémát. Borotvakésnél annál inkább! (Persze, így is lehet, de akkor készülj fel rá, hogy mire egy használható élet tudsz rá varázsolni befonod a szemöldököd. :))

Ami a különböző viszkozitású anyagok használatát illeti, ez teljesen természetes. Sőt! Van aki ugyanolyan követ (nem ugyanazt!) használ olajjal, vízzel, hogy az anyagleválasztás sebességét (cutting speed) változtassa/befolyásolja. Ez általában keményebb, és/vagy durvább köveknél működik. (Néha én is szoktam kaszakő durvaságű követ szárazon használni, ha gyorsan kell egy aránylag használható vágóél a késemre-mikor az asszonykám porcelántányéron használja, én meg utána szeretnék vágni vele valamit. ;))

Ami a kerámialap síkolását illeti, lehet érdemes lenne mikroszkóp alatt megnézni pár szemcsét a különböző rétegekből.

Penge:
Köszi mry, megerősítettél kicsit, de honnan a fenéből tudod, hogy fonom a szemöldököm???  ;D

Azonban nem látom elvben a különbséget kés és borotvakés fenés közt, már ha a maximális legfinomabb élre törekszünk mindkettőnél... Próbálkoztam már nagyítóval megvizsgálni, mikroszkóppal nem tudom jól pozicionálni a lapokat (túl nagy) és jól megvilágítani, ezt egyelőre kilőtem, majd ha pontos méretre lesz vágva utána megpróbálom újra a levágott kisebb darabokkal. Azonban a "tükörképét" a lapnak tudom vizsgálni a késen. Kis területek már vannak a megfent késeken, amik mesteri éllel rendelkeznek, a többi kesze-kusza, hullámos, össze vissza fogazott. Gondolom az össze-vissza szög, a manuális fenés eredménye ( még amatőr vagyok nagyon), illetve, hogy a lap nincs teljesen síkban. Az elöbbin további szemöldökfonással és kitartással akár lehet javítani... de a síkolással... 

A gond szerintem továbbra sem a szemcseméretekkel van, szerintem nem számít ennél az anyagnál ( egyelőre így érzem) megfelelő  polírozással olyan felületet lehet csinálni ( akár ideiglenes szemcse beépüléssel), amilyet szerintem akarok. Inkább a síkolással van a gondom, manuálisan szerintem nem fogom tudni megoldani, kéne egy gép, ami teljesen síkba tolja ezt a kemény kerámiát. Gyanítom ez a drága és ezért, meg a jól megválogatott anyagok miatt kerülnek a kifejezetten borotvafenésre alkalmas finom kövek ennyi pénzbe..

Közben ahogy irtam, megvilágosodott bennem és most esett le, hogy talán előszőr kéne egész kis darabokon próbálkoznom, utána neki esni egy benchstone méretű lapnak...  ;D Talán úgy könnyebb tesztelni... uhh vazze, de hülye vagyok ;D   

mry314:
Meg, ugye az sem egy utolsó szempont síkolásnál, hogyamivel  síkolsz, az azért legyen sík! :)
Szóval, érted...
Ezzel a szemcsebeépítéses dologgal kapcsolatban, meg csak annyi, hogy ugye, késnél egy kicsit nagyobb a mozgástered, mert ott nem annyira fontos az egyenletes él. Persze, lehet ezt borotvakésnél is használni, csak akkor később kell az élet egyenletes finomságúra elkészíteni.

Természetesen nem mondom, hogy nem lehet alkalmazni borotvakésekre, csak nekem pl. megnyugtatóbb, hogy tudom, hogy nem kell ezzel a szemcsebeépítéssel foglalkozni, előveszem a követ, aztán hadd szóljon! :)

Penge:
Én azt gondoltam, hogy ha 2 egyforma lappal síkolok, akkor elöbb utóbb, mind a kettő sík lesz. Mivel már látom, hogy kerámia ide, kerámia oda, az is számít, hogy hol fogom, mert nem oszlik szét a nyomás egyenletesen, és a lap picit így is hajlik, manuálisan nem lesz teljesen sík, még ha kellő mennyiségű sörrel locsolom, akkor sem...
Úgyhogy gép kell, illetve a hétvégén előveszem a flexet és próbálkozom majd kisebb darabokkal. Mindenesetre a projekt ha másra nem is, de arra jó volt, hogy most már biztosan rászánom magam és veszek egy-két Nortont, meg Spydercot... Ezt szerettem volna ugyanis megúszni :-)
Egyelőre azonban nincs egy darab STR8 borotvám sem ( hamarosan lesz), úgyhogy így is úgyis legfeljebb a késeim élének legalább gyári állapotának visszaállítás a cél jelen pillanatban...

 

Nestor:

--- Idézetet írta: Penge - 2009. December 04. - 17:56:04 ---Én azt gondoltam, hogy ha 2 egyforma lappal síkolok, akkor elöbb utóbb, mind a kettő sík lesz. Mivel már látom, hogy kerámia ide, kerámia oda, az is számít, hogy hol fogom, mert nem oszlik szét a nyomás egyenletesen, és a lap picit így is hajlik, manuálisan nem lesz teljesen sík, még ha kellő mennyiségű sörrel locsolom, akkor sem...
Úgyhogy gép kell, illetve a hétvégén előveszem a flexet és próbálkozom majd kisebb darabokkal. Mindenesetre a projekt ha másra nem is, de arra jó volt, hogy most már biztosan rászánom magam és veszek egy-két Nortont, meg Spydercot... Ezt szerettem volna ugyanis megúszni :-)
Egyelőre azonban nincs egy darab STR8 borotvám sem ( hamarosan lesz), úgyhogy így is úgyis legfeljebb a késeim élének legalább gyári állapotának visszaállítás a cél jelen pillanatban...

 

--- Idézet vége ---


Flexel sem lesz soha egyenletes.Bemész a praktikerbe,veszel egy csiszolótömböt.Kb 300 ft.Ez egy ilyen félkör alakú cucc,csiszolópapírt lehet ráfeszíteni.Jól meg lehet fogni,egyenletesen oszlik el a nyomás a csiszolni kívánt felületen.A csiszolópapír alá tegyél egy üveglapot,vagy egy síkköszörült vaslemezt.
Majd egy sírköveshez,és veszel tőle csiszolópapírt,olyat,amilyet kőhöz,gránithoz használnak.
Aztán hajrá,előbb-utóbb síkba fogod csiszolni.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése