Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 344269 alkalommal)

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1560 Dátum: 2014. Május 25. - 07:55:29 »
Jim: Mi a túl drága kategória? 5 alatt pl. az L5, vagy Gillette Slim Twist vateráról. 10 alatt EJ 89 vagy Mühle 89, ami hasonló fej, de a nyél jóval nehezebb, így összességében más karakter.
Honnan érdemes EJ89-et, vagy Mühle 89-et beszerezni? Melyiket válasszam? Vagy nincs különbség köztük? EJ89-ből találtam vagy négyfélét. Azok csak a nyélben különböznek? Ha igen, akkor melyik nyél a jobb? Vagy ez is szubjektív?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1561 Dátum: 2014. Május 25. - 07:59:46 »
Jim: Mi a túl drága kategória? 5 alatt pl. az L5, vagy Gillette Slim Twist vateráról. 10 alatt EJ 89 vagy Mühle 89, ami hasonló fej, de a nyél jóval nehezebb, így összességében más karakter.
Honnan érdemes EJ89-et, vagy Mühle 89-et beszerezni? Melyiket válasszam? Vagy nincs különbség köztük? EJ89-ből találtam vagy négyfélét. Azok csak a nyélben különböznek? Ha igen, akkor melyik nyél a jobb? Vagy ez is szubjektív?

Minden kihat mindenre.

Én a fejnehéz készüléket szeretem, s lehetőleg hosszú nyele legyen.

De van ki a rövidnyélre, aki a kisúlyozott, s aki szereti, hogy behezebb a nyél mint a fej.

Ezért mondtuk, hogy próbálj ki minél több tipust.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1562 Dátum: 2014. Május 25. - 08:05:30 »
Jim: Mi a túl drága kategória? 5 alatt pl. az L5, vagy Gillette Slim Twist vateráról. 10 alatt EJ 89 vagy Mühle 89, ami hasonló fej, de a nyél jóval nehezebb, így összességében más karakter.
Honnan érdemes EJ89-et, vagy Mühle 89-et beszerezni? Melyiket válasszam? Vagy nincs különbség köztük? EJ89-ből találtam vagy négyfélét. Azok csak a nyélben különböznek? Ha igen, akkor melyik nyél a jobb? Vagy ez is szubjektív?

Minden kihat mindenre.

Én a fejnehéz készüléket szeretem, s lehetőleg hosszú nyele legyen.

De van ki a rövidnyélre, aki a kisúlyozott, s aki szereti, hogy behezebb a nyél mint a fej.

Ezért mondtuk, hogy próbálj ki minél több tipust.
Jaj, ez sokba fog kerülni  :crazy:
Az L6 nyelét kicsit rövidnek találom, úgyhogy hosszabb nyelű készülékek felé mennék el először. Ezt szem előtt tartva merre induljak?  :nemtom:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1563 Dátum: 2014. Május 25. - 08:13:53 »
Esztergályoshoz. :) Nemigen van annál hosszabb gyári nyél, inkább vastagabbak, nehezebbek.

Az L6 nyelét kicsit rövidnek találom, úgyhogy hosszabb nyelű készülékek felé mennék el először. Ezt szem előtt tartva merre induljak?  :nemtom:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1564 Dátum: 2014. Május 25. - 08:15:05 »
Az L6 egy kincs, el ne herdáld!   :kv2:
Sheffield-England

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1565 Dátum: 2014. Május 25. - 08:30:58 »
Az L6 egy kincs, el ne herdáld!   :kv2:
Ugyanarról az L6-ról beszélünk? Ez az egyik legolcsóbb készülék és mégis ennyire jól sikerült darab?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1566 Dátum: 2014. Május 25. - 09:04:54 »
Az L6 egy kincs, el ne herdáld!   :kv2:
Ugyanarról az L6-ról beszélünk? Ez az egyik legolcsóbb készülék és mégis ennyire jól sikerült darab?
Igen. Megkockáztatom hogy a jelenleg is gyártott borotvák közül a legjobb ár/érték arányú. Lehet, hogy nem ez lesz a kedvenced, de nehéz olyat mondani ami egyértelműen jobb sokak szerint.

Hosszabb nyelűt nemigen fogsz találni, nehezebbet igen. Lehet, hogy fél évig félrerakod, akkor megint előveszed, ŕs rájössz hogy azóta annyit fejlődött a technikád, hogy ez lesz az egyik kedvenced. Ezeket sajnos senki nem tudja eldönteni helyetted vagy előre megmondani, marad az hogy próbálgatsz, szép fokozatosan. Semmit sem "kell" beszerezni, de ha látsz egy EJ DE89-et az Elad topicban, csapj le rá, aztán ha nem jó max eladod. De lehet, hogy a könnyebb borotvákat fogod szeretni, akkor ott a Merkur Bakelit. Stb, stb.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1567 Dátum: 2014. Május 25. - 10:50:45 »
Az L6 egy kincs, el ne herdáld!   :kv2:
Ugyanarról az L6-ról beszélünk? Ez az egyik legolcsóbb készülék és mégis ennyire jól sikerült darab?
Igen. Megkockáztatom hogy a jelenleg is gyártott borotvák közül a legjobb ár/érték arányú. Lehet, hogy nem ez lesz a kedvenced, de nehéz olyat mondani ami egyértelműen jobb sokak szerint.

Hosszabb nyelűt nemigen fogsz találni, nehezebbet igen. Lehet, hogy fél évig félrerakod, akkor megint előveszed, ŕs rájössz hogy azóta annyit fejlődött a technikád, hogy ez lesz az egyik kedvenced. Ezeket sajnos senki nem tudja eldönteni helyetted vagy előre megmondani, marad az hogy próbálgatsz, szép fokozatosan. Semmit sem "kell" beszerezni, de ha látsz egy EJ DE89-et az Elad topicban, csapj le rá, aztán ha nem jó max eladod. De lehet, hogy a könnyebb borotvákat fogod szeretni, akkor ott a Merkur Bakelit. Stb, stb.
Úgy néz ki belecsapok a lecsóba. Pmol322 jóvoltából hozzájutok egy Gillette Twisthez  :bow:. SicTransit-nek köszönhetően pedig kipróbálhatok egy Lord L5-öt, meg 8-féle pengét  :bow: És lehet, hogy be fog figyelni még egy EJ89L is  ;D Ezekkel azt hiszem el leszek egy darabig  ;D

Még egy kérdés. Nincs valami praktikus állvány, amire rárakhatom az aktuálisan használt készüléket és pamacsot? És elfér a fürdőszobai polcon?  ;D (Nejem már kezd szörnyülködni, hogy bejelentettem az újdonságok érkezését  ;D)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1568 Dátum: 2014. Május 25. - 11:57:15 »
 :wiggle:
Feather DE pengével semmi gond nincs, ha megfelelõ készülékbe kerül.  Kétség nélkül ekkor az egyik legjobb - nekem a legjobb, legélesebb - DE penge.
...

Na tudom aljas vagyok, de ez majdnem nesze semmi, fogd meg jól!

Ha megfelelő készülékbe, de melyik a megfelelő?
 Sokan r89-be töltik, én 89-fejből még nem találtam ami elég kényelmes lett volna nekem. r41-ben nekem jó, de ez ...
Nézd, ha valamirõl széles körûen elfogadott, hogy kíváló termék, akkor én azt elfogadom. Nem igazolom magamnak állandóan, hogy nekem ez nem így van, ha mégis gondom adódna.

Inkább keresem az okát. Pld. pengéhez választok készüléket. És nem fordított gondolat menettel tapasztalva kérdõjelezek meg.

Mihez nem jó a Feather Hi Stainless penge? Azt Neked kell megtapasztalni hosszabb távon, mert lehet nem vagy még olyan tapasztalati szinten, hogy ezt használd az adott készülékben.

R89 fejben nekem is csak a Merkurban jó.
A Futurban nagyon jó - vigyázat nagyon szór a Futur fej karakterisztika.
Szintúgy az összes Featherben.
Tökéletes vagy egy tucat egyéb modern és antik készülékben.

Én csak azt jeleztem, hogy igazából kézzelfogható infót nem adtál. :sör: :handshake:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1569 Dátum: 2014. Május 25. - 12:22:43 »
Még egy kérdés. Nincs valami praktikus állvány, amire rárakhatom az aktuálisan használt készüléket és pamacsot? És elfér a fürdőszobai polcon?  ;D (Nejem már kezd szörnyülködni, hogy bejelentettem az újdonságok érkezését  ;D)
Árulnak ilyesmit, nézd meg pl itt, de olcsónak nem olcsó. Rengeteg csináld magad megoldás van a neten, diy razor brush stand kulcsszavakra guglizz rá. Amit nem használsz előreláthatóan középtávon, azt szerintem rakd el egy fiókba (pamacsot persze száradás után), nem is feltétlenül a fürdőszobába ahol pára van, ez az eszközöknek is jobb.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1570 Dátum: 2014. Május 25. - 12:50:18 »
Még egy kérdés. Nincs valami praktikus állvány, amire rárakhatom az aktuálisan használt készüléket és pamacsot? És elfér a fürdőszobai polcon?  ;D (Nejem már kezd szörnyülködni, hogy bejelentettem az újdonságok érkezését  ;D)
Árulnak ilyesmit, nézd meg pl itt, de olcsónak nem olcsó. Rengeteg csináld magad megoldás van a neten, diy razor brush stand kulcsszavakra guglizz rá. Amit nem használsz előreláthatóan középtávon, azt szerintem rakd el egy fiókba (pamacsot persze száradás után), nem is feltétlenül a fürdőszobába ahol pára van, ez az eszközöknek is jobb.
Igen, valami ilyesmire gondoltam, és rémlik, mintha itt a fórumon is csinált volna valaki hasonlót, csak barátibb áron. De sehogy nem találom most  :nemtom:
A csináld magad nálam nem játszik, mert se megfelelő alapanyagom, se megfelelő szerszámaim nincsenek hozzá sajnos.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1571 Dátum: 2014. Május 25. - 13:00:51 »
Szia Jim!  :bor:

Ha még nem írok későn, akkor én is belekotnyeleskednék.  :)
Ezekkel a borotvákkal nem tudsz melléfogni (precíz kidolgozás, jó és szép minőség):
http://connaughtshaving.com/muehleclassic.html
Kezdésnek inkább a 89-es fejtípust ajánlanám én is, de persze azzal is meg kell "tanulni" borotválkozni, mint bármely másik fejjel.

Vagy pedig az általad is kinézett EJ DE 89, 89/L.

Árban - szerintem - teljesen elfogadhatóak, és nem is lehet bennük negatívan csalódni.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1572 Dátum: 2014. Május 25. - 13:16:52 »
Szia Jim!  :bor:

Ha még nem írok későn, akkor én is belekotnyeleskednék.  :)
Ezekkel a borotvákkal nem tudsz melléfogni (precíz kidolgozás, jó és szép minőség):
http://connaughtshaving.com/muehleclassic.html
Kezdésnek inkább a 89-es fejtípust ajánlanám én is, de persze azzal is meg kell "tanulni" borotválkozni, mint bármely másik fejjel.

Vagy pedig az általad is kinézett EJ DE 89, 89/L.

Árban - szerintem - teljesen elfogadhatóak, és nem is lehet bennük negatívan csalódni.
Szia Black!
Köszi a tanácsot. A Gilette-t ajándékba kapom, a Lord L5 nem pénz, a EJ 89/L-el pedig nagyon szemezek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1573 Dátum: 2014. Május 25. - 15:11:11 »
Jim: Állvány ügyben Bubbát keresd.

Gyári megoldás pl. az EJ és az Omega tartó, de nem mindennel kompatibilisek.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1574 Dátum: 2014. Május 25. - 15:15:53 »
Jim: Állvány ügyben Bubbát keresd.

Gyári megoldás pl. az EJ és az Omega tartó, de nem mindennel kompatibilisek.
Köszönöm  :bow:
Szerk.: úgy látom Bubba kb. 2 hónapja járt erre utoljára. Érdemes ettől függetlenül írni neki PM-et?  :nemtom:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici