Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 258276 alkalommal)

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2250 Dátum: 2015. Június 12. - 14:26:38 »
Az itteni hozzászólások alapján kaptam kedvet a Linuxhoz két-három éve. Teljesen n00b felhasználásra, csak böngészés, letöltés, filmnézés, ilyesmi egy elég leharcolt PC-n. Most frissítettem Mint Petráról Rebeccára és érdemes volt. Telepítés minden fennakadás nélkül ment, a wifi sticket is felismerte elromlott netkábel csatlakozó miatt. Talán gyorsult is egy kicsit a rendszer, végre jönnek megint frissítések (azért az egy vicc, hogy kb. fél év után már semmi nem jött a régire, pont a biztonság-hiszti kellős közepén). Talán egy kicsit lassabban bootol be. Még az új 2,2 VLC-t is sikerült felhegesztenem rá parancssorból, ezen működik a VLSub, ami hip-hip-hurrá, már része a programnak. A hangerő végre nem ugrál, és a qbittorrent is magára talált. Az utolsó héten, ahogy elindítottam, egyből kinyírta a net-kapcsolatot és csak router újraindítással lehetett visszahozni. Elvileg erre most jönnek egy darabig a frissítések, szóval egy évig minimum rendben leszek.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2251 Dátum: 2015. Június 12. - 16:53:48 »
Qbit helyett javallott a Transmission. Atom stabil. Nekem a routerben is az fut.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2252 Dátum: 2015. Június 12. - 21:31:57 »
én is qbt-ről váltottam transmission-ra (NAS-on fut)  :thumbup:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2253 Dátum: 2015. Június 12. - 21:33:53 »
Nekem qbit van semmi gond.  :evil:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető csoki46

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2254 Dátum: 2015. Június 24. - 23:27:11 »
Nem tudom kit mennyire érint, de a Telekomnál most van lehetőség használt mobilok vételére. A keresőbe kell beírni, hogy használt, ezek után kilistázza, hogy mi van. A telefonra kattintva ha azt látjátok, hogy Szállítás: 1-2 munkanapon belül akkor abból jó eséllyel van még. A telefonok állapot valamint  rájuk adott garancia is változó. De mivel internetes vásárlás ezért 14 napon belül vissza lehet küldeni, a pénzt vissza fizetik. Egy próbát megér :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2255 Dátum: 2015. Július 09. - 20:24:15 »
Ma szétkaptam a kis Panasonicomat egy kis tisztogatás céljából, s csak úgy érdeklődésből gondoltam megnézem mik vannak benne. Hosszas keresgélés után megtaláltam az SSD-t ami kb 3x5 cm. nem tudjátok hogy hivják ezt a formátumot?

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2256 Dátum: 2015. Július 09. - 21:31:11 »
a 3x5 cm-es az mSATA SSD

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2257 Dátum: 2015. Július 10. - 07:57:00 »
Köszi

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2258 Dátum: 2015. Július 10. - 08:00:06 »
a 3x5 cm-es az mSATA SSD

Rákerestem, telitalálat.

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2259 Dátum: 2015. Július 10. - 16:22:09 »

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2260 Dátum: 2015. November 16. - 14:31:29 »
Van valakinek tapasztalata a UPC-s mobil megoldásokkal? A  helyzetem a következő: ahol élek, főleg a munkahelyen ahol nincs wifi, kriminális a T-Mobile mobilnet lefedettség, térerő. Tízből háromszor nem vagyok kapcsolható, de ez még annyira nem is zavar, az igazi szívás az adatkapcsolat. 95%-ban EDGE ami elérhető, 15-25 kbp/s a maximum a telefonom szerint (Xiaomi Redmi 2). Ezért 5300 forintot fizetek havi 500 mb korláttal, ami 32 kbp/s-re korlátozódik le miután elhasználom. Mivel egyébként sem érem el ezt a sebességet, teljesen lényegtelen, semmi különbség nincs a korlátozás előtti szinthez képest. Havi 6 rugóért lenne a UPC-s tarifa, A vodás lefedettség itt úgy veszem észre jobb (még ha a telefonom a vodás 4g-t nem is tudja, nekem egy stabil szakadásmentes 3g bőven megfelelne netes telefonálgatásra, böngészésre, fórumozásra), korlátlan adatforgalommal 50 perc ingyen beszélgetéssel, ami nekem bőven elég lenne. Youtube-ozni, letölteni nem szeretnék vele, csak annyi elvárásom lenne, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat netezés közben, stabilan tudjak netes hívásokat bonyolítani. Van valami buktató a dologban és a váltással csak egy újabb önszopatási spirálba hajszolnám bele magam? 

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2261 Dátum: 2015. December 07. - 20:51:48 »
Gyerekek! Van valakinek tapasztalata a Siswoo telefonokkal?
A c55 néztem ki.

Mit gondoltok?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető PaT

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 215
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2262 Dátum: 2015. December 16. - 19:38:27 »
Sziasztok!

SSD-t szeretnék egy régebbi Acer Aspire 5315 laptopba.
Kellene nekem egy kis segítség, hogy mit érdemes most venni és hogy mire figyeljek.
Sata, 80-120 gb-t szeretnék.

Köszönöm!

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2263 Dátum: 2015. December 16. - 20:18:25 »
PaT, ha nem SATA csatlakozós a winchester, akkor valószínűleg ugrott az SSD. Bár IDE-SATA átalakító létezik, a laptopban valószínűleg nem lesz neki hely, úgyhogy először ennek nézz utána.*


*szerk. ha nincs hely, még játszat az mSATA SSD

Nem elérhető PaT

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 215
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #2264 Dátum: 2015. December 16. - 21:23:00 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici