Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 258337 alkalommal)

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1095 Dátum: 2016. Május 31. - 16:53:54 »
Milyen böngészöd van amibe nem látszik? Nekem firefoxon látszik explorerbe csak a win10-en nem látom a képet win 8.1 tableten is látom azon peddig csak explorer van. Chromom sajnos nincs de ott tuti látszik mert az is a google -é

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1096 Dátum: 2016. Május 31. - 16:59:01 »
Én is látom.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1097 Dátum: 2016. Május 31. - 17:02:06 »
Tapatalk-kal sem látszik.

Nem elérhető Mürón

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1098 Dátum: 2016. Május 31. - 17:08:05 »
Chrome-on sem látszik.

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1099 Dátum: 2016. Május 31. - 17:14:47 »
Rendben köszönöm az információkat csak sajnos nem tudom mi a baj. Van valami ötletetek?
De a linknek működni kell elvileg(remélem)

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1100 Dátum: 2016. Május 31. - 17:19:43 »
próbáljátok a linken megnézni nálam a link működöt explorerben, firefoxban és edgeben is. A többiről nem tudok semmit mert itthon csak ezek vannak

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1101 Dátum: 2016. Május 31. - 18:07:29 »
Ez már indafotos mert van indapassom is. Remélem ezt már mindenki látni fogja ha ez sem segít akkor nem tudom mi lehet a baj.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1102 Dátum: 2016. Május 31. - 18:53:03 »
Ezek jók.

Nem elérhető Elo Geri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1103 Dátum: 2016. Május 31. - 20:25:45 »
rendben akkor legközlebb ha kell indfotoról teszem fel. A szövet részén is éremes lehúzni a kést borotválkozás előtt vagy elégcsak bőr részén vagy mindegy?

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1104 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 19:08:20 »
Sziasztok!
19 éves vagyok, és körülbelül 3 hónapja ismerem a wet shavingnek akár csak a fogalmát is. Hamarjában vettem egy Wilkinson sword classic DE borotvát, majd bele is vágtam az iparba. Azonnal megtetszett ez a szeánsz amit minden alkalommal el kell játszani, amivel a wet shaving jár. Rengeteg utánanézés után úgy döntöttem én bizony nem óvatoskodom, berendeltem egy Mühle R41-et Connaught-ról, egyéb cuccok mellett... ha már lúd legyen kövér. Yolo.
2 hete használom a legnagyobb örömmel.
Jelenlegi szettem, melyet későbbiekben természetesen bővíteni szeretnék
Maga az R41
Astra platinum (a zöld), Wilkinson sword, Gilette silver blue pengék, mikor melyikhez van kedvem
Omega 10049 professional desznajszőr, HJM Mülleres borzpamacs-az olcsóbbik
Proraso green tea (a fehér), Nivea borotvakrém, illetve a barátnőmtől kaptam valami bio borotvaszappant aminek a csomagolása a múlté (istentelen nehéz belőle normális habot csinálni)
Teljesen meg vagyok elégedve egyelőre ezekkel, és jól beváltak.

Azonban az egyetlen problémám a nyakam.
Mielőtt váltottam Gilette blue 3 eldobható borotvát használta Gilette habbal vagy zselével, és már akkor is fent állt a probléma, ez vezetett első sorban a borotválkozásnak való utánajáráshoz.
Az arcomon mehetek akár egyből ATG, akár az eldobhatóval, akár z R41-gyel, semmi irritáció nem lép(ett) fel, ugyanez az állam alatt a "toka résznél". Azonban akármilyen óvatosan is megyek az ádámcsutka körüli részre, ahol fordul a szőr növekedési iránya bentről kifele, bármivel próbálkozom, másnapra kipattogzik.
Borotválkozás előtt fürödni szoktam, hogy felpuhuljon, semmi pre-shave.
Egy WTG, aztán az R41-nek hála egy tisztítókör, itt-ott ATG, de semmiképp sem a nyakrésznél, az említett területnél.
Az aftershaveem egy STR8 alkohol alapú arcszesz, de próbáltam már testápolóval, kézkrémmel is bekenni, másnap kiütéses lesz.

Közben látom mennyire fölöslegesen hosszúra fogtam, ezért elnézést kérek.  :whoops:
Tehát a kérdésem az lenne, van valakinek bármi ötlete hogyan vetkőzhetném le ezt az átkot magamról? Már nagyon elegem van belőle, hogy az a kis terület megkeseríti az örömöt amit a borotválkozás nyújt.

Előre is köszönöm,
Dávid

(U.i.: Egy Nivea Sensitive after shave balm lenne a következő lépés, de előtte mindenképp ide akartam írni, hátha jobb tanácsot kapok.)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1105 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 19:25:31 »
Kezdem a végén:

Nekem a Níveák, még a szenzitívek is túlzottan szárítottak. Tehát nálam ez rosszpont.


Az r41, szép ugrás a blue és a müanyag svábbogár után. Gratulálok.

Én a nyakamon ( nem a tokámon ), csak egyszer megyek át, szőr növésének irányában. Ami általában a férfiak nyakán a testől, a fej irányában nől, egészen a tokáig, ahol a növési iránya megfordul.

Az ádámcsutkán meg főleg, megfeszítve, ügyelve a forgás irányra.

Szoktam javasólni a környezetemben mindenkinek, hogy a borostás arcodat simogatva, tanuld meg hol ( mettől-meddig ), merre nő. Ha ez megvan, tökéletesen beégetve az ujjaidba, onnan a hab alatt is tudni fogod, meddig-mettől húzhatod a pengét. S ez az olyan agresszív készüléknél, mint az r41, hatványozottan fontos.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1106 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 11:13:48 »
Azonban az egyetlen problémám a nyakam.
Mielőtt váltottam Gilette blue 3 eldobható borotvát használta Gilette habbal vagy zselével, és már akkor is fent állt a probléma, ez vezetett első sorban a borotválkozásnak való utánajáráshoz.
Az arcomon mehetek akár egyből ATG, akár az eldobhatóval, akár z R41-gyel, semmi irritáció nem lép(ett) fel, ugyanez az állam alatt a "toka résznél". Azonban akármilyen óvatosan is megyek az ádámcsutka körüli részre, ahol fordul a szőr növekedési iránya bentről kifele, bármivel próbálkozom, másnapra kipattogzik.

Tehát a kérdésem az lenne, van valakinek bármi ötlete hogyan vetkőzhetném le ezt az átkot magamról? Már nagyon elegem van belőle, hogy az a kis terület megkeseríti az örömöt amit a borotválkozás nyújt.

Irritáció van egyből, vagy a kipattogzás a semmiből jön? Értem ezalatt azt, hogy ott sikerül megnyúznod magad?
A Nivea Men Creme nekem bevált irritáció eltüntetésére, enyhítésére.

Nekem hasonló problémám a nyak-toka találkozásánál volt, de csak az egyik oldalon, mégpedig a jobb oldalon, amúgy meg jobb kezes vagyok. Eleinte J-Hook technikát használtam, ami nekem azért jött be, mert folyamatosan kell figyelni a penge szögére, szelő mozgás is lehet benne talán. De a probléma oka leginkább az (volt?) hogy nem áll kézre a kézhez közelebbi oldal, és rossz szögben tartottam a pengét. Ráadásul laposabban nő itt a szőr, és az jobban "berántja" a bőrhöz a pengét, ezáltal könnyebb irritációt okozni. Itt én nem szoktam ugyanolyan alaposságra törekedni, mint a kevésbé problémás helyeken, kifejezetten ATG-t nem is szoktam húzni, de a j-hook nekem alaposabb eredményt produkál mint egy sima wtg, és kevésbé okozhaz irritációt mint egy XTG. Idővel a technikám valószínűleg finomodott, mert mostanában nem szoktam annyira figyelni, hogy j-hook legyen itt, irritáció viszont ritkábban(és light-osabban) van, ha van.


Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1107 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 11:40:06 »
Ez ilyen, amíg nem próbálsz ki egy terméket nem fogod tudni Nálad hogyan működik. Én korábban sokáig használtam egy nivea sensitive after shave balm-ot, nagyon jó emlékeim vannak róla, egyáltalán nem szárított. Egy ismerősöm használja a nivea borotvakrémet, imádja, lehet én is ki fogom próbálni, nk.i fórumokon is sokan dicsérik.

A nyak problémás tud lenni. Semminyire ne nyomd a beretvát (az R41-et meg főleg ne) és a helyes szöget találd meg, „játssz” vele. A tökéletes borotválkozást/eredményt, full babapopsit nem kell sztem sem erőltetni. Nem is feltétlenül kell 3 kört menni. Wilkinson sword penge nekem egyáltalán nem jött be de ettől még Neked működhet jól.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1108 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 11:46:56 »
Nálam ugyanezeket két dolog okozta:
- túlzottan rányomtam a borotvakést a bőrre - nem attól fog vágni, mert jobban odanyomom. Érzéssel!
- talán nem volt kellően éles a szerszám. DE-nél lehet érdemes más pengét kipróbálni, passz, ehhez nem értek... De megkockáztatom ,a túlzott rányomás ilyenkor is sokkal többet nyom a latba mint a penge típusa.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1109 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 12:30:23 »
Általában az tud ilyet okozni, ha túl "mélyen" megy a penge. Például "túl éles", azaz megszokott módon használva sokat gyalul. Túl életlen, így nyomni kell, ezért visz a bőrből is. Stb.
Így aztán a felső hámból (pirosság) és a szőrtüszők tetejéből (kipattogzás) is megy vele.
Atteeharp írt még érdekeset a lapos szögű szőrökkel, logikus lehet az is, eredmény a fenti.
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici