Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 338330 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1350 Dátum: 2014. Március 07. - 09:29:13 »
Off: Egy ledolgozott 12 órás éjszakai mûszak után ez nem mindig megy.  :sör:


Hát én egy műszak után aludni szoktam.  :thumbup: :sör: :peace: :handshake:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1351 Dátum: 2014. Március 08. - 00:29:09 »
Az EJ-Mühle-Merkur 89 "Medium" borotvák. (Kb. agresszivitási sorrendben.)
Ebből a sorból a Merkur fejes 89-et (asszem 23C) érdemes kipróbálnod. Mert ez Personna Blue pengével már kíméletesebb.

A belinkelt post borotvái régi, újonan már nem kapható modellek. Ha akarnád se tudnád könnyen kipróbálni őket.
A cikk elég elnagyolt és pontatlan. (Egy kalap alá veszi az agresszív és alapos fogalmat.)

A gondolatmenet konklúziója se a legjobb. Pld. érzékeny arc és "Runcajsz" szőrzet esetén lehet legjobb választás egy akár agresszív slant borotva kezdőnek is.
Mert ennek hatékony és megfelelően alapos egy-két körével jobban kíméled az arcod. Mint egy nem agresszív, megfelelően nem alapos  készülékkel végzett (szükséges) három plusz igazító kör alatt. (Ez működik átlagos arcbőr-szőrzet esetén is.)
Koszonom. Na akkor marad a mindent mindennel ki kell probalni:) Most mar ertem a hobby mivoltat a temanak. :borz1:

off
Huhh, a RuMcajsz-al nem akartam ekkora vihart kavarni:) Ismerettsegi korben akinek kicsit erosebb szorzete, borostaja, szakalla volt azonnal kapta a Rumcajsz nevet.:) Gondolkodtam, hogy kell leirni, vegul rosszul sikerult:)

Nem elérhető Harapos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1352 Dátum: 2014. Március 24. - 09:04:11 »
Üdv mindenkinek!
Több mint egy éve borotválkozok Lord L7 DE vel és természetesen szappanos habosítással.
A borotvaszappanos habosítással már nagyon ritkán elérek eredményt, de inkább a borotvakrémes dolog megy.
Most szeretnék egy szintet feljebb lépni DE borotvában.
Itt a fórumon addig tököltem amíg egy kinézett Edwin Jagger lefoglaltak előttem, de írtam az eladónak ha nem veszik meg rámegyek a dologra.
De ha nem sikerül akkor kinéztem a következő készülékeket:
-Merkur HD 34C,
-Merkur progress,
-Merkur travel 3 részes ( ezt nem tudom mennyire használnám ki, de  a menőségi faktora igen nagy a számomra )
- És persze az Edwin Jagger 89L

Ezt a készüléket hosszabb időre vásárolnám ezért nem tudom, hogy melyik lenne inkább az ár érték arányban a legmegfelelőbb, Aztán lehet a szimpátiám dönt majd, de azért a véleményekre is kíváncsi vagyok, vagyis inkább a személyes benyomások érdekelnek.

Bocs azt nem írtam, hogy zárt fésűs fejjel.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1353 Dátum: 2014. Március 24. - 09:19:30 »
 Utazós Merkur van nyitott és zárt fésűs is. Nekem a zárt van, az nagyon jó. Kíméletes, de alapos borotválkozást eredményezett eddig minden alkalommal. És bejárta már az országot... ;)
 A 34C szintén nagyon jó, a tömege miatt (is) egy nagyon korrekt és alapos eszköz, erősen ajánlott!
 A Progress egy nagyon jó korszerű állítható. Pont' ezért több borotvát is "kiválthat", mert a hangulatodhoz állíthatod. Az ára viszont magasabb.
 Az Edwin Jagger pedig... Hát, az még szép is! Néha csak nézegeti az ember, majd hirtelen eszébe jut, hogy mi is volt az eredeti cél. Nyilván minőségben magasabb szintet képvisel (ahogy a Mühle is), mint egy átlag Merkur.
 Nos... Azt hiszem, nem sokat segítettem :D Mindegyik jó a felsoroltak közül. "Gyűjtsd össze mind!"
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1354 Dátum: 2014. Március 24. - 09:39:25 »
Lord L7 az melyik?  :fejtor:

Anno én sem tudtam dönteni, de végül a számomra legszebb került ki győztesen:
EJ DE89 Barley
Persze a működése is kiváló. :thumbup:
(szerintem)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1355 Dátum: 2014. Március 24. - 09:54:20 »
A Lord L7-et foglalom, ha eladod!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1356 Dátum: 2014. Március 24. - 09:56:24 »
Lord L7 az melyik?  :fejtor:

[...]
Ez lenne? A Lord oldal szerint, legalább is...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1357 Dátum: 2014. Március 24. - 09:59:36 »
Üdv mindenkinek!
Több mint egy éve borotválkozok Lord L7 DE vel és természetesen szappanos habosítással.
A borotvaszappanos habosítással már nagyon ritkán elérek eredményt, de inkább a borotvakrémes dolog megy.
Most szeretnék egy szintet feljebb lépni DE borotvában.
Itt a fórumon addig tököltem amíg egy kinézett Edwin Jagger lefoglaltak előttem, de írtam az eladónak ha nem veszik meg rámegyek a dologra.
De ha nem sikerül akkor kinéztem a következő készülékeket:
-Merkur HD 34C,
-Merkur progress,
-Merkur travel 3 részes ( ezt nem tudom mennyire használnám ki, de  a menőségi faktora igen nagy a számomra )
- És persze az Edwin Jagger 89L

Ezt a készüléket hosszabb időre vásárolnám ezért nem tudom, hogy melyik lenne inkább az ár érték arányban a legmegfelelőbb, Aztán lehet a szimpátiám dönt majd, de azért a véleményekre is kíváncsi vagyok, vagyis inkább a személyes benyomások érdekelnek. Bocs azt nem írtam, hogy zárt fésűs fejjel.
Ha még tanulni akarsz, és nem kísérletezni, akkor a Merkur travel egyelőre várhat SZVSZ. A többi közül a Progress jó borotva, de a technika rögzüléséhez szintén feleslegesnek tartom, mert az ember hajlamos tekergetéssel keresni a problémák megoldását, ehelyett hogy a technikára (pl szögre) fókuszálna. Maradnék az EJ DE89L és a Merkur 34C közül valamelyiknél, köztük kénytelen leszek kinézet/ízlés alapján dönteni, egetverő különbség nincs. Talán az EJ jobb ár/érték arányú, de franc tudja, szubjektív minden. Mindenesetre rosszul egyikkel se jársz.

PS.: Az a Lord gondolom egy L6. Az EJ/Merkur picit nehezebb lesz, de nem lesz alapvetően más. De azért picit más lesz, lehet hogy pont az kell neked.

Nem elérhető Harapos

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1358 Dátum: 2014. Március 24. - 10:10:00 »
Igen igaz L6, de nem otthon vagyok, rosszul emlékeztem.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1359 Dátum: 2014. Március 24. - 11:12:19 »
Harapos!

Én biza az Edwin Jagger mellett döntenék. Szép és jó borotva, egyszerre alapos és kíméletes. Nem lehet melléfogni vele.  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1360 Dátum: 2014. Április 08. - 15:41:17 »
Üdv Urak!

A segítségeteket szeretném kérni a hiperszuper20pengés zselés szálas borotváról meg a deszépzselés borotvahabról való átállásban.
Ezek tökéletesek lesznek hónalj borotválásra, de az arcomat szeretném rendesen minőségi eszközökkel minőségi módon ápolni.
(nem mellékesen pedig szeretem egyes dolgokban a ceremonialitást, így nem okoz gondot (sőt örülök is neki), ha hosszabb és gondosabb egy borotválkozás).

Alapjáraton körszakállam van pajesszal tarkítva, amit egy Remington 4010-zel vágok pár naponta 6.5mm hosszúságúra (bár most át fogok szokni a 3.5mm-re kényelmi és esztétikai szempontok miatt).
A borotva így csak a nyakvonalam és az alatt lenne használva, plusz az arccsontom szőrtelenítésére.

Eszköztáram jelenleg a következő (régi családi "maradékként"): egy ezüstszjnű Gilette K2 és egy kék műanyagnyelű Gilette Y1.

Van ezen felül pár régi Piros csomagolású Astor penge is hozzá, amik még nem voltak használva.

A kérdéseim a következők lennének:

  • A két említett borotva közül melyiket ajánljátok? (nekem a K2 szimpatikusabb, bár én nem értek hozzá)
  • A megmaradt Astor pengék alkalmasak-e tanuló borotválkozásra vagy milyet ajánlotok ami megengedőbb és a koponyámon hagyja a bőrt némi ügyetlenkedés után is
  • Pamacsból milyen ajánlotok ami olcsóbb árkategóriás mégis megfelelő szolgálatot nyújt?
  • Habból / szappanból + aftershaveből szintén milyet ajánlotok ami jó lenne "gyakorlásnak"?

Terveim szerint a "preshave" egy forróvizes törölköző vagy zuhany lesz.
Azon kívül átlagos erősségűnek ítélném meg arcszőrzetem, bőröm viszonylag szárazabbnak (helyenként pattanásokkal ettől függetlenül...)
Végezetül pedig nem igazán tudom, hogy hol tudnék bevásárolni bármit is, így megköszönöm, ha mondtok boltnevet is.

Válaszotok előre is nagyon szépen köszönöm, remélem nem lett túl részletes a kérdésem.


Üdvözlettel: Ádám
[/list]
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1361 Dátum: 2014. Április 08. - 16:02:48 »
Szia és üdv közöttünk! Mindkét eszköz szuper, próbáld ki mindkettőt egypár pengével, és úgyis kiderül, neked melyik jön be. Az Astor is jó lehet, meg kell nézni - ki kell próbálni.

Pamacsból Egy jó Omega sörtét ajánlok a 10xxx szériából: http://connaughtshaving.com/omega10000.html, érzékeny bőrre is szuper!

Szappan helyett vegyél Barbon/Figaró/Derby krémet. Aftert ami tetszik, Figaro/Derby abból sem hibás. Hajrá!  :thumbup:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1362 Dátum: 2014. Április 08. - 19:45:35 »
Köszi a válaszod!

Ha már mindkettő jó akkor én maradok a K2-nél, az szimpatikusabb nekem :)
A pamacsot és a krémet + aftert hol lehet beszerezni Budapesten ami nem netes rendelés?

Amúgy nézegetek youtube videókat a technikákkal kapcsolatban, hogy mi a legjobb módja egy teljes borotválkozásnak, mit hogyan csinálni, ilyenek :)
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető zolzozo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 153
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1363 Dátum: 2014. Április 08. - 20:13:52 »
Szia!

Délinél az ecsetboltban van pamacs, vagy az extrametál üzletekben. http://www.ecsetbolt.hu/termek.php?mi=41&meddig=60&gy1=25. Barbon krém és arcvíz szinte mindenhol kapható: dm, tesco....

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1364 Dátum: 2014. Április 08. - 20:46:40 »
Ha már mindkettő jó akkor én maradok a K2-nél, az szimpatikusabb nekem :)

Csak egy megjegyzés: a K2 nem a típusa a borotvának, hanem a gyártás idejét jelző dátumkód. a Borotva maga a Gillette Tech névre hallgat (amúgy nagyon jó kis borotva) :thumbup:
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici