Szerző Téma: Feather  (Megtekintve 113125 alkalommal)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Feather
« Válasz #315 Dátum: 2012. Január 06. - 23:20:09 »
Idézet
Vidak!

Ja tényleg, bocsi! 16-nál több volt?

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Feather
« Válasz #316 Dátum: 2012. Január 06. - 23:46:24 »
Ha jól emlékszem 27 volt a rekord. Nálam 8 vagy 9 után ment a tárolóba.Igaz ebből vagy 4 alkalom volt BBS ami néha 4 körből is áll, szóval volt strapálva, szerintem 2 kényelmes borotválkozás még lett volna benne, de már untam kicsit. Kiváló minőségű penge.

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Feather
« Válasz #317 Dátum: 2012. Január 07. - 11:04:14 »
Én 6-7 ig használom aztán csere. Biztos bírná tovább is csak hát mindig van más is amit ki kell próbálni.

Nem elérhető Infidel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 57
Re:Feather
« Válasz #318 Dátum: 2012. Január 07. - 14:08:18 »
Nemrég kipróbáltam én is ezt a legendák övezte pengét...  :borotva2:
Kéremszépen a fórumban olvasható dicséretek nem alaptalanok! :borz2:
Tényleg nagyon jó,rettentően éles,viszont azért tisztelettel kell vele bánni,mert irgalmat nem nagyon ismer!  :crazy:
Van egy kis ici pici "bucka" az orrom alatt,amifelett a korábban használt pengék minden probléma nélkül simán átsiklottak.

Nos a Feather már itt büntetetett..  :crazy: de ez egyértelműen user error,nem a penge hibája.
Ettől a malőrtől eltekintve ami az én hibám volt,irritáció=0,pontvérzés=0.

Kíváncsi vagyok nálam hány kört fog produkálni.

Nem elérhető Roller

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Feather
« Válasz #319 Dátum: 2012. Január 08. - 13:44:44 »
Az új Merkur HD-vel kipróbáltam ma a Feather pengét. Három kört futottam: WTG, XTG, majd az eredményen felbuzdulva ATG. Az első két körben ámulatba estem, ahogy siklott a bőrön. Semmi húzás, csakúgy hasított. Aztán jött a harmadik kör. És a gyilkolás. Véremet vette.
A Feather nem Cerrus.  :)
Merkur Futur, Merkur 34c, Feather, Proraso Pre, HJM Dachshaar, Palmolive, Weleda, Florena, Old Spice Original, D.R. Harris Arlington Aftershave, Barbon, Figaró, Klar's Kabinett Shaving Soap, Proraso, De Vergulde Hand, Taylor of Old Bond Street Lemon & Lime

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Feather
« Válasz #320 Dátum: 2012. Január 08. - 14:13:23 »
A Feather nem Cerrus.  :)

Ahogy a székely mondaná: a medve meg nem játék!  ;D

Kimondottan szeretem, de nem minden borotvámban nyújtja a maximumot. Gillette TTO-ban pl. nálam sosem játszik, ott inkább wilkinson, lord vagy
personna a jobb választás.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Feather
« Válasz #321 Dátum: 2012. Január 08. - 14:18:03 »
Gillette TTO-ban pl. nálam sosem játszik, ott inkább wilkinson, lord vagy
personna a jobb választás.
Detto. Én is a "kerekebb élű" pengéket szoktam a TTO-ban használni.  Pl. Captain.

Nem elérhető Roller

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Feather
« Válasz #322 Dátum: 2012. Január 08. - 14:39:59 »
Ahogy a székely mondaná: a medve meg nem játék!  ;D

Kimondottan szeretem, de nem minden borotvámban nyújtja a maximumot. Gillette TTO-ban pl. nálam sosem játszik, ott inkább wilkinson, lord vagy
personna a jobb választás.

Véleményed szerint jó a HD-ben, ugye?
Akkor nekem kell fejlődnöm, illetve szoknom az új összeállítást. :borotva2:
Merkur Futur, Merkur 34c, Feather, Proraso Pre, HJM Dachshaar, Palmolive, Weleda, Florena, Old Spice Original, D.R. Harris Arlington Aftershave, Barbon, Figaró, Klar's Kabinett Shaving Soap, Proraso, De Vergulde Hand, Taylor of Old Bond Street Lemon & Lime

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Feather
« Válasz #323 Dátum: 2012. Január 08. - 15:20:30 »
vagy leszokni a 3 körről  :fetreng:

Véleményed szerint jó a HD-ben, ugye?
Akkor nekem kell fejlődnöm, illetve szoknom az új összeállítást. :borotva2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Roller

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Feather
« Válasz #324 Dátum: 2012. Január 08. - 15:26:17 »
Az sem tragédia, de ha sérülés nélkül megoldható lenne, néha futnék 3 kört is.
Merkur Futur, Merkur 34c, Feather, Proraso Pre, HJM Dachshaar, Palmolive, Weleda, Florena, Old Spice Original, D.R. Harris Arlington Aftershave, Barbon, Figaró, Klar's Kabinett Shaving Soap, Proraso, De Vergulde Hand, Taylor of Old Bond Street Lemon & Lime

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Feather
« Válasz #325 Dátum: 2012. Január 08. - 16:23:23 »
Véleményed szerint jó a HD-ben, ugye?
Akkor nekem kell fejlődnöm, illetve szoknom az új összeállítást. :borotva2:

A HD-ben nekem jól muzsikált. Viszont én nem vagyok a kiborotválás híve. Sokszor csak WTG-t alkalmazok, néha XTG-t is. Ha érzékeny az ember arca, akkor nem javaslom az ATG-t.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Feather
« Válasz #326 Dátum: 2012. Január 10. - 17:59:31 »
Üdv mindenkinek!

Nemrégiben tele lett a báli balettcipőm az "ötpengés, kevés irritációt okozó" borotvámmal, meg a pótpenge árakkal, így előkapartam az 1987-ból származó régi borotvámat. Hogy mégis ide írok, az azért van, mert a fórumot olvasgatva, beszereztem internetről komoly 12 dollárért egy Feather Populart, meg 5 db Feather pengét. Hát mit is mondjak... Nincsenek "problémás helyek", és nem gyilkos szerszám. A lökötten, összevissza növő szakállamat a második körben "komoly véráldozat" nélkül sikerült eltüntetnem. A penge nekem jobb, mint az eddig próbált Gillette, vagy Wilkinson és egyebek. Egyszóval kezdők (újrakezdők) számára is jó választásnak tartom a Feathert.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Feather
« Válasz #327 Dátum: 2012. Január 10. - 22:27:51 »
Üdv a fórumon!

Gondolom az élmény is megfogott, nemcsak az, hogy milyen abnormálisan drágák a reluxák  ;D  Épp tegnap néztem valami boltban, hogy hamarosan jönnie kell a hatpengésnek : )))

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Feather
« Válasz #328 Dátum: 2012. Január 11. - 19:21:22 »
Szia!

Hát persze, hogy élmény volt. Nemcsak a manapság divatos retro-nosztalgia miatt, hanem mert tényleg adott vmi pluszt az eddigi rutin szőreltávolításhoz. Pedig nem cifrázom nagyon, a szappanom Wilkinsonos UFO, az ecsetem meg egy 1978-ból való (a bevonulásomkor vett) Csehszlovák Triumph. Egyszerűen jó volt odafigyelni arra, hogy mit csinálok (persze paráztam agy kicsit a rutin hiánya miatt, meg attól is, amit a "fater"-ról írtak eddig). Hozzá kell tennem, hogy szerintem (és a szakállgyűlölő kedvesem szerint is) az eredmény sokkal jobb lett, mint a "reluxával". Szóval mehetnek a ....-ba a hat-hét-sokpengés irtóztató árú eldobható vacakjaikkal a gyártók.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető idevman

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 31
Re:Feather
« Válasz #329 Dátum: 2012. Január 19. - 18:02:15 »
Egy zoldfulu esete a Feather AS-sel

Nem szerettem volna ha postan kuldik, a legtobb uzlet csak igy szallit, ezert itt vetem meg:
http://www.shaving.ie/products/Feather-Stainless-Steel-Safety-Razor.html
DHL-lel erkezett, abbol is az Express, igy a rendeles utan 20 oraval mar a kezemben tartottam.

Mikor eloszor kivettem a dobozbol, feltuno volt hogy milyen sulyos darab. A Futur mar nem volt meg ekkor, nem tudtam erzesre osszehasonlitani, de az elso benyomas az volt hogy nehez.

Ugy remlik azt olvastam rola, hogy minden felulete forgacsolt. Ez nem igaz, a fej ket darabja ontott, sok helyen latszanak a felontesi jaratok nyomai. Ennek ellenere minden felulete nagyon szep es kellemes tapintasu. A rovatkolt nyel termeszetesen biztos fogasu. Engem nem zavar a felirat sem, lehet kicsit sivar lenne nelkule a sima ivelt felso resz.

Lehet ez minde DE-nel igy van, nekem furcsa, hogy a penge nem fekszik fel teljes feluletevel a fej ket darabjan, csak 4 el tartja:



Lehet ez is mindenhol igy van en csak most dobbentem ra, hogy a penge elei alatt milyen hasznos a negy nagy nyillas, megkonnyiti az oblitest.



Tapasztalatom a hagyomanyos borotvalkozasban 4 alkalomra korlatozodik egy Merkur Futur tarsasagaban, illetve plusz egy borotvalkozas az AS-sel.

5 napos szorzet eltavolitasa volt a feladat. 5 nap alatt egyreszt kiheveri a nyakam az irritaciot, ilyenkor problemamentesen borotvalhato, masreszt olyan meretet olt a borosta ami talan nem az a mennyiseg amihez az AS-t terveztek. Nem nagy a kihivas ez, csak egy korrel tobbre van szukseg.

Hihetetlenul gyenged a keszulek. Megvagni magam annyi eselyem volt mint egy reluxassal, annak ellenere hogy a hozza adott, hirhedt Feather pengevel hasznaltam. A Futur, Merkur pengevel komoly fenyegetest jelentett ehhez kepest. A kimeletesseg es a gyakorlatlansagom oda vezetett, hogy a BBS eleresehez 5 korre volt szukseg. Az eroltetes hatasara pontverzest azert sikerult elerni a nyakamon.

Biztosan gyakorolni kell meg vele, hogy a helyes szogben tartsam, de eddig semmi olyan erzetet nem sikerult eloideznie, hogy egy eles targy er a boromhoz.

Lehet ez mar ki sem meriti a hagyomanyos borotvalkozas fogalmat?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici