Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 201286 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #150 Dátum: 2013. Július 27. - 09:45:34 »
A Lord L5 és L6 miből van? Matt alu? vagy valami tisztességesebb fém?
Tudtommal valszeg valami alacsonyabb olvadáspontú cink-alu-stb ötvözet.  De SZVSZ tökmindegy, mert a dolgát jól végzi.

Mit jelent neked a "tisztességesebb fém"?  Engem egy fém se csapott be soha ;)  Mindenesetre ha 2e forintért rozsdamentes acélt vársz, akkor nagyonnagyon el vagy tévedve.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #151 Dátum: 2013. Július 27. - 09:57:31 »
Berci!

Én is üdvözöllek itt a fórumon!  :sör:

A borotválkozás teljesen egyénfüggő. Éppen ezért én csak azt tudom javasolni, hogy addig próbálgasd a borotvákat, pengéket, krémeket, habokat, stb..., amíg rá nem találsz a NEKED megfelelő összeállításra. Ha ez egy nevesincs kategória, akkor ám legyen, nincs vele baj!

Ugyanakkor, szerencsére már elég sok helyen lehet kapni szinte mindent a borotválkozáshoz. Legalábbis nagyvárosokban, vagy interneten keresztül, vagy akár itt is. Infót is találsz szinte mindenről, úgyhogy könnyen el tudod dönteni, mi legyen a következő lépés.

Sokat számít még az arc alapos mosása és előkészítése borotválkozás előtt. Erre is sok megoldás van, és bizony ez is számít. Nem tudom, erre eddig mekkora hangsúlyt fektettél?

Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Berci777

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #152 Dátum: 2013. Július 27. - 10:24:52 »
Berci!

Én is üdvözöllek itt a fórumon!  :sör:

A borotválkozás teljesen egyénfüggő. Éppen ezért én csak azt tudom javasolni, hogy addig próbálgasd a borotvákat, pengéket, krémeket, habokat, stb..., amíg rá nem találsz a NEKED megfelelő összeállításra. Ha ez egy nevesincs kategória, akkor ám legyen, nincs vele baj!

Ugyanakkor, szerencsére már elég sok helyen lehet kapni szinte mindent a borotválkozáshoz. Legalábbis nagyvárosokban, vagy interneten keresztül, vagy akár itt is. Infót is találsz szinte mindenről, úgyhogy könnyen el tudod dönteni, mi legyen a következő lépés.

Sokat számít még az arc alapos mosása és előkészítése borotválkozás előtt. Erre is sok megoldás van, és bizony ez is számít. Nem tudom, erre eddig mekkora hangsúlyt fektettél?

Nagyon egyetértek veled! Igazából kísérletező típus vagyok és kíváncsi voltam, hogy a patronos borotvák között mi a helyzet. Egyébként arra számítottam, hogy a Mach 3  lesz a befutó. Kifejezetten tetszik, csak lényegesen drágább, mint az aldis. A patronos tesztet nagyjából lezártam, most folytatom a DE megismerését.
Tapasztalatom szerint az előkészületek szinte fontosabbak, mint a többi együttvéve. Mivel már van egy fix alapom (a borotva) ezért könnyebb már a többit kikísérletezni. Az arcom előkészítésére egyre nagyobb figyelmet fordítok, próbálok kialakítani egy ideális technikát. Egyelőre a meleg vizes mosás, pre madulaolaj 2 percig, ezt alaposan letöröl, közben pamacs beáztat forró vízbe, arcot lágyan végigvizezem újra vele, hab kikever, pofára felken pamaccsal, vár 1 percet az előkészület. Ha tudok előtte zuhanyozni az nagyon pozitív. Zárt kabinom van, a  gőzelszívást nem szoktam bekapcsolni, eléggé felpuhul a szőr, mire végezni szoktam. Most ezt a technikát akarom még finomítani.
Ami nem biztos, hogy az írásomból korábban mindenkinek világos volt: a legtöbb haverom nagyon összecsapja az egész műveletet (természetesen patronossal), semmi előkészület, semmi utókezelés. hab gyorsan kézzel felken a száraz pofára, szőr lehúz és kész. Én meg észrevettem, hogy a megfelelő előkészülettel még a patronos borotválkozás szintje is mennyit emelhető. Nem azt mondtam, hogy ez jobb, mint a DE. Csak azt, hogy ha már patron, akkor ebből is ki lehet hozni többet.

Nem elérhető Berci777

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #153 Dátum: 2013. Július 27. - 10:40:10 »
A Lord L5 és L6 miből van? Matt alu? vagy valami tisztességesebb fém?
Tudtommal valszeg valami alacsonyabb olvadáspontú cink-alu-stb ötvözet.  De SZVSZ tökmindegy, mert a dolgát jól végzi.

Mit jelent neked a "tisztességesebb fém"?  Engem egy fém se csapott be soha ;)  Mindenesetre ha 2e forintért rozsdamentes acélt vársz, akkor nagyonnagyon el vagy tévedve.

SZVSZ meg nem tökmindegy, mert akkor nem lehetne eladni a minőségibb termékeket magasabb áron. Szerintem fogadjuk el közösen, hogy a borotválkozás, akárcsak a kényelmes ruházkodás eléggé szubjektív műfaj. Ha nem esik jól megfogni a célszerszámot (volt már kezemben ilyesmi ötvözetből borotva, nem tetszett hozzányúlnom sem. NEM azt mondom, hogy rossz, vagy vacak, csak azt, hogy ha olyan anyagból van a kérdéses  Lord, mint elképzelem, akkor NEKEM nem tetszik. Hiába beretvál jól. És ezt kérlek engedd meg nekem, mint ahogy én sem vonom kétségbe, hogy neked meg megfelel, jobban mint bármilyen patronos), akkor ott ette meg a fene az egészet. Vagy te szívesen írnál egy olyan golyóstollal, ami bár nagyon szépen ír, de kényelmetlen a fogása? Gondolom nem. Az összhangnak meg kell lennie.
Ettől függetlenül tartozom magamnak annyival, hogy a Lord borotvát kipróbálom. Ha beválik lehet továbblépni, ha nem, akkor nyugodt leszek, hogy az általatok kezdőknek egyik legjobban ajánlott készülék sem oldja meg a helyzetet és a DE nem nekem való.
Mellesleg a Wilkinson készülék fogása, anyaga nekem meg megfelelő. Nem ideálist és fantasztikusat írtam, csak megfelelőt. Csak kár, hogy nem tudok vele ideálisan borotválkozni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #154 Dátum: 2013. Július 27. - 10:41:42 »
Üdv a fórumon!

Szeretem olvasni az ilyen alapos, jól átgondolt próbálkozásokat, úgyhogy ne hagyd abba. :)

Késes borotválkozást nem akarod kipróbálni?

Üdv:
GianniV
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Berci777

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #155 Dátum: 2013. Július 27. - 10:49:35 »
Üdv a fórumon!

Szeretem olvasni az ilyen alapos, jól átgondolt próbálkozásokat, úgyhogy ne hagyd abba. :)

Késes borotválkozást nem akarod kipróbálni?

Üdv:
GianniV

Köszi az üdvözlést!  :bor:

A kést viszont biztosan nem. NEKEM az már a lónak a túlfele lenne. a DE viszont még mozgatja  a fantáziámat. Mint írtam, most már tudom, mit tudok kb max kihozni a patronosból és mennyiért. Ehhez képest a DE-vel még sehol nem állok, de tetszik a szemlélet, szóval még nem akarom feladni. A kés viszont már túl nagy falat lenne. Egyelőre a DE is elég nagy kihívás.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #156 Dátum: 2013. Július 27. - 11:09:27 »
Nekem ami bevált (baromi érzékeny, szőrbenövéses bőrre), hogy az első körben késsel, a másodikban DE-vel húzom le a szőrt.
Remélem, egyszer kedvet kapsz hozzá te is. :)
5-7 eFt egy jobb kés, amit ugyanennyiért el is tudsz adni, ha nem jön be.
További jó kísérletezgetést! Várom a fejleményeket.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #157 Dátum: 2013. Július 27. - 11:09:45 »
A kést viszont biztosan nem. NEKEM az már a lónak a túlfele lenne. a DE viszont még mozgatja  a fantáziámat. Mint írtam, most már tudom, mit tudok kb max kihozni a patronosból és mennyiért. Ehhez képest a DE-vel még sehol nem állok, de tetszik a szemlélet, szóval még nem akarom feladni. A kés viszont már túl nagy falat lenne. Egyelőre a DE is elég nagy kihívás.

Szia Berci,

Evés közben jön meg az étvágy! Én majd' 30 év DE után próbáltam ki a kést, és ma kedvem (és időm) szerint hol ezzel, hol azzal borotválkozom.

Üdv a klubban!
jpi
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #158 Dátum: 2013. Július 27. - 11:11:07 »
Berci!

Az alapos előkészület fél siker!  :thumbup:

Nekem is van Wilki DE-m, és sokáig használtam is, majd arról váltottam. Megmondom őszintén az én darabom hibátlan, nincs rajta sorja, nagyon passzentosan illeszkedik, még kézbe venni is jó. (Bezony!)  :)

De!
A fejét valahogy ormótlannak tartom. És mert ormótlan a fej kialakítása, ezért gondolom azt, hogy a technikát megtanulni vele nehéz. Ráadásul nagyon könnyű borotva.
Pedig jó pengével nálam/nekem jól dolgozott. 
Valamint a Wilki penge gyenge volt bele, bár nekem azzal sem volt túl sok gondom.

Bárhogy is. Váltottam, és még fogok is, mert az út elején vagyok én is.

Néha egyébként vissza-vissza kacsintgatok az eldobható borotvákhoz, csak hogy lássam, mennyit fejlődött a technikám. Kell az ilyen jellegű visszajelzés is nekem. Ezért egyáltalán nem gondolom azt hogy az eldobható borotvák valamennyi darabja az ördögtől valók. Abban is van megfelelő, jó, és persze pocsék is.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #159 Dátum: 2013. Július 27. - 11:26:47 »
Szia Berci777!
Üdv. a fórumon :sör:
Anno Mach3-al kezdtem,és évekig azt használtam.
Később szintén műanyag DE Wilkivel folytattam saját pengéjével,vagy Gillette Platinummal.Nem tudom miért,de Barbon krém sose jött be,a Figaróval sokkal jobb volt az eredmény.2-300Ft másnem próbát megér.
DE Wilkivel kellemes borotválkozást értem el általában,de nagyobb előrelépést a BBS felé,nekem a MühleR89 adott.Azt mondják hasonló a Lord borotva.Egy próbát az is megérne,nem vészes az ára.
Pár hete újra elővettem a Mach3-at és egy játékszernek tűnt.Végzi a dolgát,de semmi élmény:(
Tarts ki,és ne várd,hogy "elsőre" tökéletes lesz egy DE-s borotválkozás!
Egy több pengés borotvánál nem kell sokat tanulni.Ott a borotva feje követi arcod vonalait.A DE más.Ott a technikádon sok múlik.

További kellemes borotválkozásokat!

Nem elérhető Berci777

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #160 Dátum: 2013. Július 27. - 11:35:55 »
Berci!

Az alapos előkészület fél siker!  :thumbup:

Nekem is van Wilki DE-m, és sokáig használtam is, majd arról váltottam. Megmondom őszintén az én darabom hibátlan, nincs rajta sorja, nagyon passzentosan illeszkedik, még kézbe venni is jó. (Bezony!)  :)

De!
A fejét valahogy ormótlannak tartom. És mert ormótlan a fej kialakítása, ezért gondolom azt, hogy a technikát megtanulni vele nehéz. Ráadásul nagyon könnyű borotva.
Pedig jó pengével nálam/nekem jól dolgozott. 
Valamint a Wilki penge gyenge volt bele, bár nekem azzal sem volt túl sok gondom.

Bárhogy is. Váltottam, és még fogok is, mert az út elején vagyok én is.

Néha egyébként vissza-vissza kacsintgatok az eldobható borotvákhoz, csak hogy lássam, mennyit fejlődött a technikám. Kell az ilyen jellegű visszajelzés is nekem. Ezért egyáltalán nem gondolom azt hogy az eldobható borotvák valamennyi darabja az ördögtől valók. Abban is van megfelelő, jó, és persze pocsék is.


Mindenkinek!
Köszönöm a jókívánságokat és az ösztönzést!

A Wilkinson feje tényleg ormótlan és kissé könnyű is a szerkezet. Az említett Lord-ok nem még könnyebbek? Nekem egyelőre a patronosnál is az tetszett, amelyiknek van súlya és masszív. A Wilkinson amúgy a Lord pengével volt borzalmas, a Wilkinson penge az elmegy kategóriába sorolható.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #161 Dátum: 2013. Július 27. - 11:37:50 »
Ha nem esik jól megfogni a célszerszámot (volt már kezemben ilyesmi ötvözetből borotva, nem tetszett hozzányúlnom sem. NEM azt mondom, hogy rossz, vagy vacak, csak azt, hogy ha olyan anyagból van a kérdéses  Lord, mint elképzelem, akkor NEKEM nem tetszik. Hiába beretvál jól. És ezt kérlek engedd meg nekem
Szerintem félreértesz.  A szubjektív rész teljesen OK, és az is érthető hogy mindenkinek más az igénye, itt mindenki megenged mindent :)  De az, hogy a DE borotva belseje milyen fémből van, max a súlyelosztást befolyásolja, de abban hogy milyen érzés fogni a inkább felületi bevonat számít, illetve a kialakítás.  A Lordokat sokak szerint kifejezetten kellemes fogni, és a Merkur is egész jó borotvákat képes összehozni mindenféle ötvözetekből, nagyjából mindenki ezekből dolgozik, a prémiumgyártókat kivéve, a termékek mégis jók.  Gyakran ugyanazt a terméket különféle bevonatokkal (arany, króm, stb) illetve nyélkialakítással (sima, rovátkázott) meg tudod kapni, akkor más lesz a végén a szubjektív élményed vele, hiába ugyanaz van belül.

És igen, a Wilkinsont is kellemes fogni, műanyagban ráadásul igényes a kialakítás.  Kár hogy én se tudok vele megborotválkozni rendesen :(

Nem elérhető Berci777

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #162 Dátum: 2013. Július 27. - 12:40:00 »
Szia Berci777!
Üdv. a fórumon :sör:
Anno Mach3-al kezdtem,és évekig azt használtam.
Később szintén műanyag DE Wilkivel folytattam saját pengéjével,vagy Gillette Platinummal.Nem tudom miért,de Barbon krém sose jött be,a Figaróval sokkal jobb volt az eredmény.2-300Ft másnem próbát megér.
DE Wilkivel kellemes borotválkozást értem el általában,de nagyobb előrelépést a BBS felé,nekem a MühleR89 adott.Azt mondják hasonló a Lord borotva.Egy próbát az is megérne,nem vészes az ára.
Pár hete újra elővettem a Mach3-at és egy játékszernek tűnt.Végzi a dolgát,de semmi élmény:(
Tarts ki,és ne várd,hogy "elsőre" tökéletes lesz egy DE-s borotválkozás!
Egy több pengés borotvánál nem kell sokat tanulni.Ott a borotva feje követi arcod vonalait.A DE más.Ott a technikádon sok múlik.

További kellemes borotválkozásokat!

Köszönöm!
Huh ez a MühleR89 nagyon tetszik. Extrametálos ár alatt tud valaki?

Nem elérhető Berci777

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #163 Dátum: 2013. Július 27. - 12:56:33 »
Ha nem esik jól megfogni a célszerszámot (volt már kezemben ilyesmi ötvözetből borotva, nem tetszett hozzányúlnom sem. NEM azt mondom, hogy rossz, vagy vacak, csak azt, hogy ha olyan anyagból van a kérdéses  Lord, mint elképzelem, akkor NEKEM nem tetszik. Hiába beretvál jól. És ezt kérlek engedd meg nekem
Szerintem félreértesz.  A szubjektív rész teljesen OK, és az is érthető hogy mindenkinek más az igénye, itt mindenki megenged mindent :)  De az, hogy a DE borotva belseje milyen fémből van, max a súlyelosztást befolyásolja, de abban hogy milyen érzés fogni a inkább felületi bevonat számít, illetve a kialakítás.  A Lordokat sokak szerint kifejezetten kellemes fogni, és a Merkur is egész jó borotvákat képes összehozni mindenféle ötvözetekből, nagyjából mindenki ezekből dolgozik, a prémiumgyártókat kivéve, a termékek mégis jók.  Gyakran ugyanazt a terméket különféle bevonatokkal (arany, króm, stb) illetve nyélkialakítással (sima, rovátkázott) meg tudod kapni, akkor más lesz a végén a szubjektív élményed vele, hiába ugyanaz van belül.

És igen, a Wilkinsont is kellemes fogni, műanyagban ráadásul igényes a kialakítás.  Kár hogy én se tudok vele megborotválkozni rendesen :(

Na nyilván nem a belsejéről volt szó. Mondom, a Lordot tervem szerint kipróbálom.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #164 Dátum: 2013. Július 27. - 13:51:12 »
Jó múltkor 4500ert fogtam ki  a Vateran. Vagy, hogy is...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici