Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 524619 alkalommal)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2970 Dátum: 2014. Június 11. - 20:40:42 »
Akkor a jóféle borz pamacsot elsősorban krémhez meg puha szappanhoz célszerű használni, tálban habosítva, arcon finoman mázolva? A malacnak meg úgyis mindegy, mert nem olyan drága.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2971 Dátum: 2014. Június 11. - 20:49:25 »
Legjobb megoldás egy másik pamacsot használni, amit meg féltesz, meg sem fogni.  :futyul:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2972 Dátum: 2014. Június 11. - 21:21:22 »
Akkor a jóféle borz pamacsot elsősorban krémhez meg puha szappanhoz célszerű használni, tálban habosítva, arcon finoman mázolva? A malacnak meg úgyis mindegy, mert nem olyan drága.
Nem tudom hogy szükséges-e egyáltalán gyilkolni a pamacsot akármihez, kemény szappanhoz vagy arcon habosításhoz. SZVSZ egyáltalán nem, mindkettőhöz használom a pamacsaimat (kb minden ötödik alkalom keményszappan, de mindig arcon habosítok), és soha nem éreztem szükségét hogy nyomjam. Egy jó pamacs (legyen röfi, borz, vagy szintetikus) hamar "szétcsapja" magát habbal, nekem elég finoman, szinte ecsetként használni. Nem tartanám tragédiának ha mondjuk egy Omega csak pár évig bírná, de jelenleg úgy tűnik hogy sokkal tovább fogja, akkor meg minek idő előtt szétcincálni.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2973 Dátum: 2014. Június 13. - 11:26:05 »
Ma reggel a fehege által javasolt módszer szerint borotválkoztam, igaz nem triple milled szappannal, hanem egy glicerinessel (Colonel Conk) A tapasztalatomat a mai borotválkozásom topicban leírtam. Nekem frenetikus élmény volt.
Próbálkoztam már ezzel a szappannal ez előtt 2-3 alkalommal, a "hagyományos" módon, de nem jött be, ellenben így igen.

Az is hozzá tartozik a történethez, hogy nem olyan rég, olyan 4-5 hónapja, valahol olvastam arról, hogy a korongszappanokat is célszerűbb gyakorlatilag "stick-ként" használni, vagy mint egy kézmosó szappannal, a kezeddel felvinni az anyagot az arcra, de ezeket az infókat eltemettem a kisagyam hátsó részébe :) Hiba volt :)
Eddig a kis wilki stiftet tartottam a legnagyobbra a szappanok között, most az ezredest zuzammen.

szerkesztve!

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2974 Dátum: 2014. Június 13. - 11:36:22 »
Az előbbi hozzászólásból kifogyott a szufla.

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2975 Dátum: 2014. Június 13. - 12:29:18 »
thx, befejeztem :)

Az előbbi hozzászólásból kifogyott a szufla.

Nem elérhető daróc

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
  • ARKO-t tartósan használó, tapasztalttal bíró
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2976 Dátum: 2014. Június 18. - 06:03:30 »
Ma reggel a fehege által javasolt módszer szerint borotválkoztam,

Az is hozzá tartozik a történethez, hogy nem olyan rég, olyan 4-5 hónapja, valahol olvastam arról, hogy a korongszappanokat is célszerűbb gyakorlatilag "stick-ként" használni, vagy mint egy kézmosó szappannal, a kezeddel felvinni az anyagot az arcra, de ezeket az infókat eltemettem a kisagyam hátsó részébe :) Hiba volt :)
Csak annyit teszek hozzá.Én is közvetlenül az arcra kenem a rúdszappant,de nem a "kezemmel" bár kézben fogom és utána habosítom ott. Omega pamacsot említesz nekem 2-3 éves de nem látszik sérülni. Teljesen jó. Van még 2 másik egy Wilki sörte és egy 40 éves apámtól örökölt erősen kopott. Az is felhabosítja. Bár az Omega intenzívebben dolgozik. Nem kell sajnálni azért vettem
...Bár a munkádon más keres - dolgozni csak pontosan, szépen,
 ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2977 Dátum: 2014. Június 18. - 21:57:48 »
Jól érted. A stick szappanokat stick-ként használom és a korong alakú borotvaszappant is, jelen esetben a colonelt, de érik az idő, hogy a wilkinson ufo-t is kipróbáljam így. Egyszerűen nem tudok betellni a conk csodás habjával. Ma is elképedtem :)
Remélem, így már érthetőbb vagyok.


Yoee is ezt írta. "Stick-ként" - értsd arcra kenendõ rúdszappanként - használta.
Vagy rosszul értelek?

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2978 Dátum: 2014. Június 19. - 13:27:16 »
Megjött a Semogue 1305-ös pamacsom. Amazon-ról 5500 huf. Sztem megérte. Holnap tesztelem, bár nyilván kell neki idő, hogy betörjön! Ez ált. mennyi idő?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2979 Dátum: 2014. Június 19. - 13:44:04 »
Amazonról hogy rendelsz, hogy nem ökör árú a szállítás?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2980 Dátum: 2014. Június 19. - 13:47:57 »
amazon.co.uk-ról. Portugáliából jött a csomag postán, 4.5font volt a szállítás+9.15 a pamacs. Nem minden horror.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2981 Dátum: 2014. Június 19. - 13:48:33 »
 :sör:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2982 Dátum: 2014. Június 19. - 13:48:46 »
Megjött a Semogue 1305-ös pamacsom. Amazon-ról 5500 huf. Sztem megérte. Holnap tesztelem, bár nyilván kell neki idő, hogy betörjön! Ez ált. mennyi idő?
A pamacsodban a legjobb minőségű Semogue által használt sörte van, szóval itt betörésről szerintem nem is nagyon kell beszélni.  :thumbup:
(szerintem)

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2983 Dátum: 2014. Június 19. - 13:50:42 »
Ezek szerint 5.500-ért jó áron vettem. Nyugtassatok meg  ;D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #2984 Dátum: 2014. Június 19. - 14:01:32 »
Megjött a Semogue 1305-ös pamacsom. Amazon-ról 5500 huf. Sztem megérte. Holnap tesztelem, bár nyilván kell neki idő, hogy betörjön! Ez ált. mennyi idő?
Nem tudom mit értesz betörésen, a pamacs egyből jó habot fog csinálni. Ha van egy pici szaga (Semogue röfinek alig szokott lenni), akkor az pár használat után elmegy, főleg erős illatú (pl mentolos) cuccok után.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici