Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kozmetikumok, kiegészítők

Egyéni receptek

<< < (140/141) > >>

Rotbart:
Semmi értelmeset nem tudok hozzászólni, csak lelkesedek, hajrá! :2thumbup:

Valaha csináltam bay rumot. Kunival kábé egyszerre kezdtük, csak én az eredeti olajat (pimenta racemosa) használtam, ő meg a könnyebben hozzáférhető babérolajat (amikor kísérletképpen adtam neki az enyémből, kiderült, hogy romlottat kaptam, szóval az enyém elég lepra lett). Kedvenc kocsmámban vettem hozzá Matusalem rumot, hát az se volt egy nagy üzlet... Kunember asszem az Aldiban vett valami sajátmárkás rumot.

szekelya:
Koszi. :) Egyelore kivancsi vagyok a keszen vasarolt Bay Rum olaj-ra, mert abbol 50 ml kb annyiba kerul, mint a furtos szegfubors olajbol (ez a pimenta racemosa) 5 ml. A baberolaj hasznalata szerintem sima felreforditas. ;) Bay olaj meg nem volt a kezemben, de szegfuborsot mar oroltem, az egyertelmu Bay Rum osszetevo, az tuti nem hianyozhat.
Eljatszom ezzel, es ha a koncepcio mukodik, csak az illat nem az igazi, akkor johet a Bay olaj meg valami erosebb rum, es a fuszerek aztatasa. Az mondjuk ennek a 2-3x-osa lesz arban.

szekelya:
Tegnap esti tapasztalatok:


-A poliszorbatbol eleg az olaj mennyisegenek 2,5x-eset adagolni, megmarad az atlatszo tiszta keverek.
-A bay rum illoolaj csodas, rumba keverve meg jobb.
-A tusfurdo nem veszit az atlatszosagabol, ha emulgeatorral kezelt olajat kap, nem is ugrik ossze, de kicsit higabb lesz. Ezt nehez lesz lenyomozni, mert a frasz tudja mi van a bolti tusfurdoben.
-Ha azt hiszed, hogy eleg uvegcsed van otthon, nagyon tevedsz.


pazzo:
Testszag, meg lábszag ellen almaecetet, vagy sima ecetet ajánlanak mint házi praktika.
Mi is használtuk egy ideig, de nekem nem vált be.

szekelya:
Azert nem valt be, mert nem mukodott, vagy mert ecet szagod lett tole?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése