Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kozmetikumok, kiegészítők

Egyéni receptek

<< < (3/141) > >>

zolio:
Engem szappan recept érdekelne. Persze nemtom házilag mennyire lehet jó borotvaszappant készíteni. Szóval ha valaki tud ilyet az ne tartsa magában. ;)

edrose:
Na, nem jó a Proraso?   8)

zolio:
Jaj dehogynem meg vagyok vele elégedve, múltkor after shavet sem használtam utána, hogy még élvezhessem azt a hűsítő érzést amit kelt az arcomon. ;) Csak informálódom, érdekel a házi szappankészítés.

cotag:
Van a neutrogenanak egy hipoallergen glicerinszappana, ami allitolag egeszen jol funkcional borotvaszappankent. A glicerin szappan elonye, hogy mikroban konnyen felolvaszthato, majd formaba ontheto. (Vigyazni vele, mert nagyon gyorsan felolvad, igy csak rovid idore szabad mikroba tenni, illetve a forro szappan csunya seruleseket tud okozni!). A felolvasztott glicerinszappanhoz hozzaadhato par csepp olaj (EO vagy FO), igy lesz egy parszaz forintos borotvaszappanod, izlesed szerinti illattal. Persze a minosege sajnos nem fogja megkozeliteni a direkt borotvalkozasi celekora keszitett szappanoket, de probanak erdekes lehet. A Neutrogena szappan parszaz forint, en sajnos meg sehol nem talaltam... Meg egyszer: glicerin szappan olvasztas csak sajat felelossegre!

mry314:
zolio: én kísérleteztem ilyesmivel (ott mondjuk babaszappan volt az alany), nem igazán sikerült... :(
majd, egyszer megpróbálom glicerin szappannal is (DM-ben lehet kapni illatmentes glicerin szappant, vagy hobbiboltokban is hozzá lehet jutni).

Ami a melegítést illeti, én inkább a tűzhelyet javasolnám. (azt is úgy, hogy előtte lereszeled, vagy összetördeled a szappant). Melegítőedénynek megfelel egy nagyobb konzervdoboz, amit aztán el tudsz dobni, vagy egy régi lábas.  ;)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése