Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Pasztázás, bőrápolás

<< < (2/74) > >>

longball:
Üdv mindenkinek!

Bimbi! Örülök, hogy beválni látszik a borotva. Én lebeszélnélek a szij pasztázásáról -főleg, ha egy van csak. Hogy érzed a sorját?  Kővel való fenés után az élnek a nedvesitett körmödön finoman tapadni kell(merőlegesen). Próbálhatod a penge két oldalát ugyanigy, csak közel vizszintesen lefektetve. Akkor érzed, hogy valóban maradék sorja van-e valamelyik oldalon. Ekkor a fenés nem volt tökéletes. Én akkor inkább a kövön fenném tovább, nagyon finomad, addig a mig kétoldal simán csúszik, viszont merőlegesen finoman tapad. Aztán sima szij. A szijra viszatérve: nem a szijat szokták pasztázni, hanem a lenszövetes oldalt. Kövön való fenés előtt azon "kerekitik" le a borotva élét, aztán jön a fenés. A fenés után pasztázott szijon való élezésnek nem sok értelmét látom, mert a borotva éle valójában finom fűrészfogakból áll. (szerintem kettős fűrészfog, de erről már beszéltünk a késportálon).

Üdvözlettel: longball

mry314:
Bimbi: Ha nincs kedved/módod, stb. egy pasztás szíjat beszerezni/készíteni, kiválthatod valamilyen puhafával. Általában balsafát szoktak ajánlani ilyen célra. (Modellboltokban kapható, vagy a zatik faáruházban). Ebből készíthetsz pasztás fát is.

Ami a sorját illeti: Ha borotválkozás közben zavar/érezhető a sorja (ez általában csak az él egyik oldalán szokott keletkezni), esetleg meg lehet próbálni egy parafadugó segítségével "letörni". Ennek menete: fogod a borotvát, és egyszer-kétszer "belevágsz" adugóba (mintha ketté akarnád vágni). Először óvatosan, nem nagyon rányomva a dugóra (a cél nem a dugó minél mélyebb megvágása), ha nem elég, akkor lehet újra próbálkozni. FIGYELEM!!! Ez után a művelet után szinte biztos, hogy legalább pasztás szíjon/fán, stb.-n fel kell frissíteni az élet, de lehet, hogy kőre is szükséged lesz!

Másik módszer, amihez kő is kell: 2x-3x végighúzod a borotva sorjás oldalát a kövön szigorúan a penge fokával vezetve! Vagyis leteszed a borotvát a kőre, és a foka felé indulsz (nem az él felé!)

fonthunter (†2014):
Nekem van egy ilyen kombinált, feszített fenôszíjam, aminek egyik oldala "gyárilag" pasztás, a másik normál bôr:



edrose:
bimbi, látod, merre mutat a sok vektor: ha a longball-féle borotvával bejön a késes borotválkozás, akkor érdemes lesz majd elkezdened fölszerelkezni kövekkel, ezzel-azzal... ;)

bimbi:
 ;D
ja, már a asszony régi fa kis varrós dobozát kiürítettem és most ebben pihen a longball féle vas, meg a másik... No meg a összes rokonnak felhívtam a figyelmét a régi katonai övek átadásának kötelezettségére...  ;D

off:
most olyanon agyaltam, mikor a pulyákkal sétáltunk- elmentünk a nem messze levő kőfaragó műhelye mellett és:
- nem lehet onnan beszerezni olyan természetes követ ami fenőkőnek megfelelne? van nála márvány, meg mészkő is hm?

ki tudja azt megmondani, h egy ilyen kő milyen finomságú?

bimbi

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése