Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 152823 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #465 Dátum: 2016. November 05. - 11:26:19 »
Próbáld meg, hogy a készülék nyele, közelítsen az arcodhoz párhuzamban.

Mert valószínűen, túl hegyes szöggel próbálsz borotválkozni, azt az agresszívek nem kedvelik.

Növeld a szöget, a nyél legyen jóval közelebb azvarchoz, s ne nyomd, dolgozzon saját súlyától.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerek, technika
« Válasz #466 Dátum: 2016. November 05. - 11:39:37 »
aztamindenkitneki, ez durva
19 vagyok, és kb 2 hónapig ugyanezt a kombót használtam, r41-zöld astra, és sosem volt ennyi pontvérzésem, ha volt is maximum 1-2.
Figarót nem próbáltam még, de nekem prorasoval, nivea borotvakrémekkel, palmoliveval, meg úgy általánosságban semelyik szappannal, krémmel nem volt ilyen.
 Nem ismerem a figarót, de szerintem próbálj meg másik borotvakrémet is, mielőtt a pengét cseréled le, nekem a zöld astra kb 4-5 használat. Elég vastag habot építesz? Milyen előkészületeket teszel, mielőtt elkezded?
Nem a Figaro hibája (az egy fasza krém).
Játszani a szöggel, és az R41 -et nem érdemes nyomni, a 13-asat sem. És valóban, érdekes módon a meredek szöget szeretni, azaz inkább a safety bar, mint a top cap felé dönteni.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Módszerek, technika
« Válasz #467 Dátum: 2016. November 05. - 12:09:32 »
penge csere. Szerintem.  A zöld astrat én eléggé merev pengenek érzem, nekem is érzékenyebb lesz tőle kiborotvalas után a bőröm. Próbáld ki pl. a kék astrat, kék personnat, Lord sc-t stb stb.
De a krém is lehet lúdas. Tesztelnek abból is egy másikat.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #468 Dátum: 2016. November 05. - 12:12:47 »
penge csere. Szerintem.  A zöld astrat én eléggé merev pengenek érzem, nekem is érzékenyebb lesz tőle kiborotvalas után a bőröm. Próbáld ki pl. a kék astrat, kék personnat, Lord sc-t stb stb.
De a krém is lehet lúdas. Tesztelnek abból is egy másikat.

A pontvérzés nem krém, növelni kell a szöget. Három éve csak r41/2011-l beretválok. Bizz bennem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Módszerek, technika
« Válasz #469 Dátum: 2016. November 05. - 12:16:06 »
Ilyen nyúzott az ember, ha nem biztonsági DE készülékkel borotválkozik, pedig azt hiszi hogy biztonságos. Ugye érted pmol322 tagtárs, látva már a prezentált fotót.
Ilyen durvaságot a legxarabb penge se tud okozni.

A 3-4 pontvérzés is nagyon sok. Attól hogy erős az arcszőröd, a bőröd lehet normál v. érzékeny.
Tisztelet a kitartásodhoz meg a ragaszkodásodhoz az R41-hez. De biztos ez a megfelelő készülék a rendszeres két napos borotválkozásodhoz? Szerintem nem.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #470 Dátum: 2016. November 05. - 12:30:32 »
Szerintem technika probléma csak.

Mert nind,ahogy ketten tudjuk, helyes teknikával, az agresszív borotvák irritálnak a legkevésbé.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #471 Dátum: 2016. November 05. - 13:55:06 »
Köszi mindenkinek a hozzászólást. Miattam ne egymásnak ugorjatok akkor sem, ha nem egyeznek a vélemények!  :peace: Én is a technikámra gyanakszom... Szoktam még zöld proraso szappant is használni, de azzal kicsit nehezebben megy a habképzés. Figaro-t szeretem, könnyű vele dolgozni, gyors, illatra sem rossz, csak kicsit több vizet igényel. A zöld astrát most próbálgatom először, de eddig ez a mai borotválkozás sikerült a legvéresebbre... Ezért is mutattam meg nektek. Előkészületekkel nem nagyon tudok sokat variálni. A körülmények adottak. Meleg vízzel megmosom arcomat, tálkában, ill. szappanon habosítok, ennyi. Borotválkozás után hidegvíz, majd 3-4 perc múlva jöhet az as, mert azt vettem észre, hogy ha nem hagyok egy kis szünetet a hidegvizes arcmosás és az as között, akkor ha volt pontvérzés akkor az újra előjön as hatására. Még egy timsótömb beszerzésén gondolkozok, de elsősorban akkor az élszögre fogok koncentrálni, vagy az arcon habosítást kellene megpróbálnom, úgy talán puhább lenne a sörtém.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #472 Dátum: 2016. November 05. - 13:57:05 »
Az r41 egy viharosan tomboló mélyvíz.
Azzal kifejezetten meg kell tanulni borotválkozni. Még a 4-5 pontvérzés is sok.

Játsz a szögekkel, esetleg másik pengével próbáld. Krémhiba szerintem is kizárt.

Esetleg viszalépnék egy kíméletesebb DE felé, 89-es fej, pl.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Megyer

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 175
Re:Módszerek, technika
« Válasz #473 Dátum: 2016. November 05. - 13:59:38 »
Esetleg viszalépnék egy kíméletesebb DE felé, 89-es fej, pl.
Igen, még ezen is gondolkodom.  :thanks:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerek, technika
« Válasz #474 Dátum: 2016. November 05. - 14:36:10 »
Először használva a zöld Astra nekem sem volt kellemes, sőt. EJ89-ben próbáltam.

Azt szűrtem le, hogy gondosabb előkészületek és a borotválkozás közbeni nagyobb odafigyelés (melegen tartott hab, pedáns újrapamacsolás, minél könnyebb fogás stb.) tanúsításával jobb lesz. És jobb lett.
Ha tanácsnak nem is, de biztatásnak hátha jó lesz :-)

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Módszerek, technika
« Válasz #475 Dátum: 2016. November 05. - 15:56:30 »
Ne feszítsd ki a bőrt nagyon, csak kicsit, ez DE nem kés.
Szőr növekedéssel szemben(ATG) ne húzd a borotvát, ha csak két kört csinálsz....

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Módszerek, technika
« Válasz #476 Dátum: 2016. November 05. - 16:41:33 »
Az R41 WTG+XTG-ben is tudja a BBS-t. Szerintem nem készítesz elő eléggé. Én azt tapasztaltam, hogy nekem a mentolos cuccok jobban bepuhítják a szőrt. Pedig nekem nincs annyi belőle mint neked, de ennek ellenére, ha nem puhul fel a habtól, akkor kényelmetlenebb a mutatvány. Attól hogy hab van az arcodon, még nem feltétlenül jó az előkészítés.

Egy ideje hidrofiles fürdető krémet használok pre-nek. Megvárom míg nagyjából beszívódik, aztán lemosom. Azt vettem észre, hogy nem is a szőr puhulására van hatása, hanem a bőröm lesz tőle ruganyosabb, ellenállóbb.
Szerintem annyi a gond, hogy túlzottan rányomod. Mivel nem puhul fel a szőröd, kénytelen van "kézzel rádolgozni", aminek az a vége hogy túl közel nyomod a bőrhöz, így viszed az első néhány hámréteget.

Ha nagyon ragaszkodsz az ATG-hez, hogy szembe is menj a szőrrel, akkor inkább j-hook-ot próbálnék a helyedben. Az azért is lehet jó, mert nem arra figyelsz, hogy nyomd és "haladj előre" hanem a körkörös mozdulatra.
Szeritnem a zöld Astrat előbb cseréld le valami kevésbé éles pengére, kék Astra, Gillette Nacet, Lord SuperChrome pl. És eleinte ne legyenek ilyen elvárásaid alaposság tekintetében. Én második körben XTG és ATG-t szoktam húzni vegyesen, néha j-hookolás van belőle. Attól függően hogy mennyire érzem alaposan előkészítettnek a mutatványt. Illetve mennyire érzem hogy boldogul a penge.
Ha érzed hogy akad a penge, akkor valami nem sikerült elég jól, az eröltetésnek pedig nincs jó vége. Gondolom a képen pont ez van.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Módszerek, technika
« Válasz #477 Dátum: 2016. November 05. - 19:04:20 »
Személyes példával élve, én 2 hónap R41 használat után váltottam R89-re, mert a nyakamon nem úgy tűnt, hogy kevésbé lennék kiütéses ennyi idő után is. Most sem tiszta teljesen, de van hogy alig látszik valami, és általánosságban egyre kevésbé irritált a nyakam, szóval amint tökéletesedik, és semmi irritáció, kiütés nem lesz, jöhet vissza az R41. Zöld astra egyébként nekem is.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Módszerek, technika
« Válasz #478 Dátum: 2016. November 06. - 06:13:55 »
Két naponta borotválkozok R41 + Zöld Astra kombóval. Nálam pont a hab váltott ki irritációt és borotválkozásnál jöttek a pont vérzések.Ez csak a Barbonnál jött elő.Se az Erika,se a most használt Kent szappannal nincs pontvérzés."Megyer" én a helyedben először elhagynám az olcsó szappanokat és kipróbálnék egy minőségit.A borotva és a penge egy jó páros.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Módszerek, technika
« Válasz #479 Dátum: 2016. November 06. - 07:06:27 »
Mi? Téged a hab vagdosott össze- vissza? :crazy:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici