Szerző Téma: Eszközökkel kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 337645 alkalommal)

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1335 Dátum: 2014. Január 14. - 23:43:57 »
Kicsit offline voltam par napig, de idokozben megjott a Edwin Jagger DE89bl, gyari 5db Derby pengevel, a Muhle aloes szappan es a Speick sensitive balzsam. Az olcso pamacs maradt egyelore, de szerintem nem sokaig:)
Le is teszteltem. Kisse meg ugyetlen vagyok vele, ennek a szappanozasnak meg utana kell neznem. Vegulis nem volt rossz. A DE-vel igy elso probalkozasra (neztem videokat elotte) csak 1 helyen sikerult megkaristolnom magam, de minimalis. Van 1 darab anyajegyem ami kisse nagyobb, azt egyelore kihagytam. Szoval az osszkep az vmi eg es fold mint elotte a konzerv habokkal es borotvakkal. A minimum az volt eddig, hogy az allam alatt orakig irritalodott a bor. Most semmi, babyface simasag es nulla irritacio!! Ez jo otlet volt!   :2thumbup:
A Speick balsam is utos! A pamacs se rossz vegulis, de most mar kivancsi vagyok egy minosegi darabra. NAgyon nem akarok raporogni, de ennyit meger az arcapolas.
Azt nem ertem apaink miert alltak at a konzerv borotvalkozasra. Kerdeztem jo szulomet, o annyit mondott, hogy sz.rok ezek a habok es borotvak, de anno meg a 80as evek kozepen egy koltozesnel elhagyta a szettjet. Es hat akkor mindenki a dobozos habokat es muanyag borotvakat favorizalta. Azota nem tudja.. Nem is tudta, hogy meg gyartanak klasszikus borotvaszetteket. (Mondjuk o nem jarkal nagyaruhazakban es neten se vasarol) Valoszinuleg szulinapjara kap egy szettet. Az oskorban raadasul o meg kessel tanult borotvalkozni es kese is volt..

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1336 Dátum: 2014. Február 09. - 23:09:16 »
Nem teljesen on-topic, csak nem talaltam relevansabbat.
Ha eszkozok. Akkor olvastam mar a topicon, hogy a Mühle es Edwin Jagger az "ugyanaz", marmint sok ugyanolyan termekuk van atcimkezve. Olvastam hasonlot, hogy a Merkur is ebben a tulajdonosi korben van.
Most, hogy turkalok a neten webshopokban, jott ez a webshop, ahonnan rendeltem is.
https://www.heldenlounge.de/
Regisztracio utan derult ki, hogy ez a "Hans-Jürgen Müller GmbH & Co. KG", ergo a Mühle.
Na most akkor minden ut a Mühle-hez vezet?:) Ismeri valaki, hogy ki az aki tenyleg gyart es ki az aki csak cimkez?

Nem elérhető pety2105

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1337 Dátum: 2014. Február 22. - 09:33:57 »
Sziasztok! Jó pár éve az elsö borotválkozásom óta DE borotvát használok, egy Astra 901et amit édesem apám használt anno. Nagyon tetszik meg minden, de késes borotvára szeretnék váltani. Vagyis olyanra ami kettétört pengével müködik. Kérdésem az lenne, hogy macerás vele borotválkozni? Élezésen kivül melyik borotvát ajánljátok, a rendes borotvakést vagy a cserélhetö pengés borotvakést?

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1338 Dátum: 2014. Február 22. - 21:00:19 »
Szia! Amire Te gondolsz az a shavette, és egyáltalán nem macerás azzal borotválkozni. Nem kell élezni, és nem érhet csalódás amiatt, mert egy életlen késsel nyúzod magad, és a helyes késtartást is könnyű elsajátítani a használatával. Kezdő kés helyett mindenképp javaslom. Aztán, ha már unalmas a penge tördelés, akkor jöhet a kés, meg a fenés, élezés.  :2thumbup:
Novaculum habeo.

Nem elérhető pety2105

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1339 Dátum: 2014. Február 22. - 21:35:23 »
Köszönöm a gyors választ!  :) http://www.fodraszkellek24.hu/fodrasz-borotva-10db-pengevel-cerena-solingen-9200.html?search=borotva
Ez tetszik, csak nem tudom ez melyik fajta, mármint a müanyag foglalatba kell belerakni a pengét s ugy bele tolni a hüvelybe?

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1340 Dátum: 2014. Február 22. - 22:13:05 »
Ilyen készüléket használnak itt többen is, és majd kijavítanak, ha tévedek. Ahogy kinéz ez műanyagbetétes, és abba kel tenni a hozzá kapott spéci pengéket. Normál pengével nem működik. Nekem ilyen van http://www.fodraszkellek24.hu/fodrasz-borotva-cerena-solingen-9201.html?search=borotva. Feather fél pengével használom, és jókat borotválkozom vele. Amit kinéztél az még jobb, csak kicsit húzósabb árban, de ha belefér...  :boldog:
Novaculum habeo.

Nem elérhető pety2105

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1341 Dátum: 2014. Február 23. - 13:09:17 »
Igen eléggé huzós az ára, de mindenképp olyat szeretnék venni amibe hosszú penge kell, de ha tudtok valami oldalt ahol olcsobban megtudom venni hálás lennék  :) Néztem amazonon Dovo-t ahhoz adnak több féle betétet, rövid és hoszú pengéhez is, ráadásul olcsobb is...ehhez is jó lenne ha adnának hozzá, de kizártnak tartom. Fehege: borotválákozáshoz nem éppen a legjobb?

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1342 Dátum: 2014. Február 23. - 19:56:45 »
Most tudatosult bennem, h a MOFÉM-nek nincs is gap-je. Sok ilyen borotva van? Tulajdonképpen ahol a fogak 'fedik' a penge útját, ott nem is vág. Érdekes számomra. BBS-t ezzel is el tudtam érni, de újra használva a 37C után, illetve most rendszeresítve van egy Lord L6, ég és föld a különbség az utóbbi kettő javára, természetesen.

Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1343 Dátum: 2014. Február 23. - 20:48:20 »
Jól láthatóan? :D Ez már gap-nek számít?
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető seebass

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 106
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1344 Dátum: 2014. Március 07. - 00:07:56 »
Lehet volt mar ez a tema, a DE-k "agresszivitasa". Most hirtelen jobb topicot nem talaltam , meg ez a cikk hasznos a kezdoknek mint en is.
http://www.shaving101.com/index.php/education/double-edge-shaving/233-safety-razor-aggressiveness.html
Szoval e szerint vannak a Mild, Medium agressziv es az Agressziv borotvak amik a gap-el vannak osszefuggesben. Az okolszabaly e szerint kezdjen az ember egy medium beretvaval, ne a legelesebb pengevel, majd bor/szortipus szerint haladjon az agresszivebb vagy mild pengek iranyaba. Ugyanez keszulekekkel kesobb ha az ember akarja.

Nekem inkabb erzekenyebb borom es nem annyira eros Runcajsz  :) kepem van. Jelenleg egy EJ DE89-em van, ugy nez ki a zold Astra pengevel egy jo parositas. Elesebb pengevel (Personna, Feather) egyelore nem annyira nagy elmeny. Erdemes lenne kiprobalni egy mild borotvat is? Amit a shaving101-en ajanlanak a Feather es az Ikon, na most ezek egyike sem a kiprobalom kategoria, mert probanak egy pettyet tul draga moka:) Van esetleg vmi olyan uj gyartas (nem regi hasznalt) "mild" beretva ami az EJ-vel hasonlo arban van? Olyan max 30-40EUR?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1345 Dátum: 2014. Március 07. - 07:51:23 »
OFF
Mivel a könyv a polcomon pihen (persze nem mindig csak pihen), szeretném megvédeni az egyik kedvenc hősöm nevét (is).
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1346 Dátum: 2014. Március 07. - 07:57:23 »
OFF
Mivel a könyv a polcomon pihen (persze nem mindig csak pihen), szeretném megvédeni az egyik kedvenc hősöm nevét (is).

:+1:

Ne feledjük el, hogy ez a több mint 100 kalandot megjárt rettenthetetlen hős a Jicini erdőből, nem sűrűn jelent meg a kamera elött borotvált, ápolt arccal. Tehat, hogy neki milyen borotva való, komoly eséllyel nem tudhatjuk!  :peace:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1347 Dátum: 2014. Március 07. - 08:11:31 »
És ez miért fontos? Már mint a Runcájsz? Ki a francot érdekel!  :sör:

Off : a fiaimat !  :futyul: :peace: :handshake: :sör:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1348 Dátum: 2014. Március 07. - 08:16:34 »
RuMcájsz. És sok embert érdekel, ez is kultúra, közép és kelet Európában sokan ismerik, kedvelik. Néha álljunk meg olvasni, zenét hallgatni, megnézni egy filmet, vagy akár egy rajzfilmet, animációs filmet. Utóbbiaktól sem leszünk kevesebbek, vagy kevésbé "igazi felnőtt férfiak".
Elnézést az OFF-ért, részemről a téma lezárva.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eszközökkel kapcsolatos kérdések
« Válasz #1349 Dátum: 2014. Március 07. - 08:54:52 »
Feri, ne kapd fel a vizet! :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici