Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 214084 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Lord
« Válasz #105 Dátum: 2011. Március 17. - 14:19:56 »
Üdvözletem minden kedves fórumozónak. Eddig csak olvastam, most hozzá szólok. :-)

Kedves Penge!

Egy kérdésem lenne: Én nagy Lord fan vagyok, a készülékeket és a pengéket illetően, de...
Miért van az, hogy az igazán jó Lord borotvám eléréséhez, két borotvából kellett "építsek" egy normális hibribet?

Részletezem: Az S625 feje, melyet egy plasztik nyéllel kínál a gyártó (nagyon-de-nagyon jó áron) valami fenomenális, de az a nyél...
Az L122-es, ami több mit kétszer olyan árú, de nagyon klassz nyéllel kerül gyártásra - bár alu-, de valami őrülten gagyi pléh fejjel kerül ki a piacra.
A kettőből tudtam "összecsavarni" legkevesebb "all day" DE borotvámat. Nincs arany középút? Miért vajon (?)

Előre is köszönöm a választ.

Az a gagyi pléh fej egy Gillette Tech klón. Ráadásul nem is pléh. Nekem speciel jobban bejön az L5 (L122), mint az általad összerakott hibrid (ami szerintem egy L6 lett). Csak azt nem értem, hogy eleve miért nem L6-ot (LP1822M) vettél?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Lord
« Válasz #106 Dátum: 2011. Március 17. - 14:35:32 »
Nem lehetett kapni, azaz én nem tudtam beszerezni akkor még, így maradt a kreatív szükségmegoldás.
Még nem hasonlítottam össze az L6-al, de biztosan igazatok van.
Engem az a Gilette Tech klón fej nem igazán boldogított, a legjobb pengékkel sem tudtam vele normálisan, simára borotválkozni.
Az én borotválkozási habitusomnak legjobban eddig ez a kombó jött be, valamit a pillangó-szárny szerűen nyíló veterán Gilette-em.
Azért még egy nyitott fésűs beretvára beruházok majd későbbiekben.

Ha már Lord a téma. Érdekes, hogy nekem a "zöld" Lord, a Classic ezidáig a top penge. Valami eszméletlen kíméletes és kopásálló.
Nekem jobban bejött mint a kék. Most is az van a "gépemben" és már 5 borotválkozást megért s emellett még tuti, hogy van benne egy-két menet. - kellemes meglepetés volt a kék után, ami nagyon klassz volt 2-3 alkalommal, aztán meredeken szertefoszlatta élét és tudományát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 17. - 14:41:34 írta Botond »
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Lord
« Válasz #107 Dátum: 2011. Március 17. - 14:41:17 »
Érdekes, hogy nekem a "zöld" Lord, a Classic ezidáig a top penge. Valami eszméletlen kíméletes és kopásálló.

Na, ebben egyetértünk!  ;D Az nálam is így működik.
Csak azért szóltam, hogy óvatosan a Gillette Tech lehúzásával, mert itt a fórumon sok rajongója van. Neked egyszerűen nem jön be, ezek szerint a Merkur fej sokkal jobban illik az arcodhoz. Ennyi.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Lord
« Válasz #108 Dátum: 2011. Március 17. - 14:43:25 »
Legyen. Nem hergelem a fanokat. Én is admin vagyok a saját fórumomon, tudom, hogy hogyan megy ez: Kinek a pap, kinek a papné - nekem akkor az L6.  :D  Csak gondoltam megjegyzem ezen gondolatomat Penge irányába - hogy "váj"?  ;D
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #109 Dátum: 2011. Március 17. - 14:53:30 »

Üdvözletem minden kedves fórumozónak. Eddig csak olvastam, most hozzá szólok. :-)

Kedves Penge!

Egy kérdésem lenne: Én nagy Lord fan vagyok, a készülékeket és a pengéket illetően, de...
Miért van az, hogy az igazán jó Lord borotvám eléréséhez, két borotvából kellett "építsek" egy normális hibribet?

Részletezem: Az S625 feje, melyet egy plasztik nyéllel kínál a gyártó (nagyon-de-nagyon jó áron) valami fenomenális, de az a nyél...
Az L122-es, ami több mit kétszer olyan árú, de nagyon klassz nyéllel kerül gyártásra - bár alu-, de valami őrülten gagyi pléh fejjel kerül ki a piacra.
A kettőből tudtam "összecsavarni" legkevesebb "all day" DE borotvámat. Nincs arany középút? Miért vajon (?)

Előre is köszönöm a választ.

Szia Botond!
Elöszőr is nagyon örvendek, hogy LORD fan vagy. A leírásodnak is örvendek, mert ezek szerint ugyanolyan kisérletezős típus vagy, mint én, bár hidd el nekem személy szerint semmi közöm magához a gyártáshoz.

Kicsit egyébként vitába szállnék Veled, mert az L122 ill az LP1822 valamint az S625 között én látok rendesen megtervezett különbséget, ráadásul ehhez mérten racionálisan is van pozicionálva az árakkal. Mivel ugyanaz a licensz ezért az alkatrészek kompatibilisek egymással, de itt már különbözünk izlésben, mert annak ellenére, hogy én is látom, hogy nem 100% tökéletes finomságú kidolgozása van ezeknek a fém alkatrészeknek, nekem semmi bajom ( de tényleg semmi) egyik nyelével sem. Használható, nem esik szét, jó fogása van mindnek.  

Igazából a leírásod alapján a tényeket értem, a kérdéseid már nem annyira. Mielött belemennénk én is tudok erre egy hasonlatot, aztán megérted, hogy miért nincs értelme megkeresni a magyarázatot a kérdéseidre.

Én ifjú és bohó koromban vettem jó olcsóért egy tip-top állapotban lévő kocsit. Ennek a kocsinak volt egy 2 literes 139 LE motorja. Mivel autób.zi voltam és van egy halom versenyző barátom akik átépítéssel foglalkoznak, én meg szerettem volna egy kicsit erősebb autót, nekiálltunk bütykölni. Beszereltünk egy bazinagy turbót, ami éppen kompatibilis volt, az injektor fuvókákat kicseréltük bazi nagy kapacitásúra, ami szintén kompatibilis volt, kapott egy bazi nagy coolert előre ami szintén kompatibilis volt, a motorblokk tűzkarikát és kovácsoltvas kompatibilis dugókat, főtengelyt és egy kevlár kupplungot és megvolt a "best buy" "every day" 400 LE feletti kocsim aminek nem volt ellenfele az utakon, egy piti töredékéért annak, amit mondjuk egy hasonló kaliberű és korú utcai versenyautóért ki kellett volna köhögnöm. Miért nem árulnak hivatalosan ilyet? Nincs arany középút? Sőt érdekes, de használtan sem kapsz akár 2 millióért 250LE feletti sportkocsikat. És itt jön a közös kérdésünk: vajon miért? Az átépítés elég egyszerűnek és költséghatékonynak tűnt ahhoz, hogy egy gyártó is megtegye ugyanezt ráadásul nem "sufni" környezetben, hanem akár sorozatgyártásban. És, hogy mennyire használható volt a kocsi? Teljesen... kicsit többet fogyasztott ugyan, kicsit két lábbal kellett a kupplungot kinyomni, tartósan nem lehetett vele 200 fölött menni ja és meg kellett tanulni vezetni, de mindent kárpótolt az élmény, mikor az M5-ös BMW-ből átlihegett az ürge, mikor utolért, hogy mi van ebben???... Sőt a környezetbarátok kedvéért megmelítem, hogy teljesen hivatalos zöldkártyát is kapott... Azóta is bánom, hogy nincs autógyáram...
Gondolom ugyanez van borotvagyártás ügyben is: A pléh fej a tuti.  ;D  

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Lord
« Válasz #110 Dátum: 2011. Március 17. - 14:57:12 »
Az a verzió, amit előállítottál, kapható: LORD L6 (LP1822). Nekem is az a kedvenc modellem, bár hozzád hasonlóan, nekem is össze kellett építenem, mert épp nem volt kapható.

Legyen. Nem hergelem a fanokat. Én is admin vagyok a saját fórumomon, tudom, hogy hogyan megy ez: Kinek a pap, kinek a papné - nekem akkor az L6.  :D  Csak gondoltam megjegyzem ezen gondolatomat Penge irányába - hogy "váj"?  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Lord
« Válasz #111 Dátum: 2011. Március 17. - 15:23:00 »
Köszönöm minden válaszolónak.

Értem és rájöttem, hogy feltaláltam a Spanyol viaszt.   :crazy:

No de mivel kész ez a beretvám és tényleg nagyon szeretem, valamint talán így sem volt több anyagiak terén, (495 Ft+1200 Ft) mint egy eleve L6-hát nem keseredek el, csak használom, de azt nap-mint-nap vidáman. Pont jó a fej, pont jó a súly, a szár hossza, a súlyelosztás és talán "kiccsávó" korom óta nem volt ilyen síma a képem.  :)

Most jön a teszt. A jó borotva megvan, már csak a pengepróbálgatás jön. A napokban érkezik a Connaught Shaving-től egy nagy sampler pack (236 db-os) pengékből. A shark-okra nagyon kíváncsi vagyok, persze van benne Lord is jócskán (nem mintha nem lenne otthon valamivel több belőle mint egy levéllel - sok kis 5 ös dobozkával felcsíptetve rája), de hajt a kíváncsiság.  ;)

-B.-
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Lord
« Válasz #112 Dátum: 2011. Március 17. - 18:41:20 »
A Cápa energiaitalban is verhetetlen, pengében is jó lesz!  ;D

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Lord
« Válasz #113 Dátum: 2011. Március 17. - 20:58:34 »
Üdvözletem minden kedves fórumozónak. Eddig csak olvastam, most hozzá szólok. :-)
Üdv itt is!!!  :borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Botond

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
    • Magyar Pipatórium Fórum
Re:Lord
« Válasz #114 Dátum: 2011. Március 17. - 21:07:17 »
Üdvözletem minden kedves fórumozónak. Eddig csak olvastam, most hozzá szólok. :-)
Üdv itt is!!!  :borz1:

Szervusz druszám és többszörös fórumtárs!   :D
Gillette Adjustable '67, Feather penge, Dr. Harris - Marlborough

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Lord
« Válasz #115 Dátum: 2011. Március 18. - 07:52:44 »
...próbálgattam Eduárd mintacsomagját és más pengéket is és nekem is a Lord Classic jött be eddig a legjobban...  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Lord
« Válasz #116 Dátum: 2011. Március 18. - 08:21:36 »
valami őrülten gagyi pléh fejjel

:fetreng:

Hát ugye, nézőpont kérdése. Így például egy másikból: a könnyű, finom-filigrán L5-öt árulják valami vaskos, órmótlan, öntött masztodonfejjel is...  ;D

A lényeg, hogy mindkettő zseniális, és jó, hogy vannak.

Én egyébként szoktam javasolni a Smart/L5 kombót kezdőknek, mert abból ki lehet rakni az L6-ot is, plusz egy forgalomban tényleg nem létező negyediket, és lehet játszani a fejek, nyélhosszok, súlyelosztások próbálgatásával.

OFF: gyerekek, még most rohanok melózni, aztán estétől válaszolgatok a leveleimre... Volt egy besűrűsödés.  ;)


GBotond: ha már kiírjuk, akkor Edvárd!  ;)


Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Lord
« Válasz #117 Dátum: 2011. Március 18. - 08:33:49 »
... gyerekek, még most rohanok melózni, aztán estétől válaszolgatok a leveleimre... Volt egy besűrűsödés.  ;)


GBotond: ha már kiírjuk, akkor Edvárd!  ;)



...mert hogy Ednél a várd is nagyon fontos tényező!  :fetreng:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Lord
« Válasz #118 Dátum: 2011. Március 18. - 08:35:20 »
valami őrülten gagyi pléh fejjel

:fetreng:

Hát ugye, nézőpont kérdése. Így például egy másikból: a könnyű, finom-filigrán L5-öt árulják valami vaskos, órmótlan, öntött masztodonfejjel is...  ;D

A lényeg, hogy mindkettő zseniális, és jó, hogy vannak.

Én egyébként szoktam javasolni a Smart/L5 kombót kezdőknek, mert abból ki lehet rakni az L6-ot is, plusz egy forgalomban tényleg nem létező negyediket, és lehet játszani a fejek, nyélhosszok, súlyelosztások próbálgatásával.

OFF: gyerekek, még most rohanok melózni, aztán estétől válaszolgatok a leveleimre... Volt egy besűrűsödés.  ;)


GBotond: ha már kiírjuk, akkor Edvárd!  ;)



Ed, ez nem az én idézetem volt!  ;)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Lord
« Válasz #119 Dátum: 2011. Március 18. - 08:53:26 »
Jaj, bocs, tiszta volt, hogy nem te, csak rosszul rövidítettem az idézetet.  ;)


(Mert hogy, ugye, ha lehet, rövidítünk, nem az összeset idézzük be, khm...  :evil:)   :fetreng:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici