Szerző Téma: Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés  (Megtekintve 431222 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2775 Dátum: 2016. Január 29. - 17:59:42 »
Tegnap telefonról nem írtam meg részletesen, miket műveltem vele sráckoromban. Pl. a radiátoron melegítettem az oldatot, és ami lecsöppent, az felmarta rajta a zománcot. Kitettem a betonlépcsőre a maradékot konzervdobozban, a vasklorid pár óra alatt megette a dobozt, a maradék három méteres csíkot festett a betonra, soha nem lehetett eltüntetni, de még csak nem is halványodott (most, hogy így belegondolok, csodálom, hogy nem ütöttek agyon). Padlószőnyeg, ruhák, szerszámok – mindent tönkretesz. Mivel erősen higroszkópos, tömbszerű, porló, málló anyaggá áll össze, amit reménytelen tisztán kezelni. Legalábbis akkoriban így lehetett kapni a vegyszerboltban, ha oldatban veszed, eggyel jobb helyzetben vagy.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2776 Dátum: 2016. Január 29. - 23:40:53 »
ezek uzán kezdek elgondolkodni, merjem-e rákenni a borotvára   :fejtor:

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2777 Dátum: 2016. Január 30. - 00:18:07 »
Előtt jól zsírtalanítsd le, és kézzel már ne fogd meg, akkor szép egyenletes lesz a maratás. Fél-egy perc után kiveheted megnézni. Ilyenkor mindig sötétebb, mint a valóság. Folyó víz, dörzsi szivacs, fémgyapot... Próbálgatni kell, más koncentrációnál, más lesz a végeredmény. Nekem igazán feketét nem sikerült elérnem vele. Túlmaratni sem érdemes, sokat bukhatsz az anyagból. A legfontosabb, hogy zsírtalan legyen a felület.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Szilar6d

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2778 Dátum: 2016. Január 30. - 14:02:01 »
Ha kíméletes akarsz lenni és van időd, használj inkább citromot. 24 óra alatt ugyan azt az eredményt éred el.


Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2779 Dátum: 2016. Január 30. - 14:05:53 »
nagyon sokat használtam, még a kristályos formában is. Brutális és agresszív anyag, én nem használnám se késhez pláne nem borotvához. A helyedben kipróbálnám a fegyverekhez használt hidegbarnítót.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2780 Dátum: 2016. Január 30. - 15:18:04 »
nagyon sokat használtam, még a kristályos formában is. Brutális és agresszív anyag, én nem használnám se késhez pláne nem borotvához. A helyedben kipróbálnám a fegyverekhez használt hidegbarnítót.

És ilyen hidegbarnitót hol kapok?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2781 Dátum: 2016. Január 30. - 17:52:30 »
fegyverboltban

Nem elérhető jancsx

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 213
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2782 Dátum: 2016. Március 08. - 20:45:14 »
Gyors kérdés az urakhoz.

Az olajon (biopin) kívül mivel érdemes még a nyelet lekezelni ? 

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2783 Dátum: 2016. Március 08. - 21:36:21 »
Az olajozáson kívül lehet lakkozni, viaszolni (ez mehet az olajozásra is), CA ragasztóval bevonni, esetleg stabilizálni. Biztos van más módszer is, én ezeket ismerem. Amennyiben magas olajtartalmú trópusi fával van dolgunk, azt szinte elég felpolírozni, sok mindent úgysem enged magába.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2784 Dátum: 2016. Március 08. - 22:26:27 »
Szintén olaj... száradó:

"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2785 Dátum: 2016. Március 09. - 04:57:24 »
A vas-kloridos maratás egyszerűen vezethető alkoholos filccel. Ahol befested a felületet, ott nem marja a fémet. Persze a filc alá is tiszta felület kell. Nem árt egy finom csiszolás, vagy polír + a zsírtalanítás és alk.filc esetén is kell hagyni egy kis száradási időt! Érdemes próbálgatni, melyik filc hogy válik be. Vannak spéci filcek is, de nem biztos, h kell az ide.
Régen nyákokhoz csak egy kis csiszolást, ultrás mosást és lemoshatatlan tust használtunk, az is működött. Az oldat elvan befőttes üvegben nyócmillió évig, de tényleg szétmar és befog mindent, szóval nem árt jól feliratozni azt az üveget...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2786 Dátum: 2016. Március 09. - 08:58:28 »
Ha csak a feketítés a cél, akkor egy hideg fegyverbarnító a legegyszerűbb megoldás, és szinte elronthatatlan. Nem eszi meg a kés élét, könnyen lecsiszolható ha kell, és fényes marad a felület utána. Emellett normál használatnál meglepően tartós, a régi késeken is ilyennel szinezték a farkakat.

Szalagcsiszoló: Csak most láttam meg a kétkorongos csiszolót, én a helyedben elsőnek egy sima szalagcsiszolóban gondolkoznék. Abból egy használható eleve 200 ezer alatt nem jön ki, azzal viszont már ki tudod próbálni hogy egyáltalán tetszik-e a téma. Nekem van ismerősöm aki megépít neked egy 2 korongos rendszert ha gondolod, de a száraz verzió is 500-600 körül lenne. Ha jól emlékszem akkor régebben Flaschnernek volt eladó egy solingeni köves vizes cuccnak a váza valami 300-ért, de szó szerint csak az alapjai. Arra még szintén rá kellene költeni 1-200-at hogy működjön is. Egyébként tapasztalataim szerint teljesen felesleges egy vizes rendszer, ha szalagban gondolkozik az ember. Vízre a köszörűkövek miatt van szükség, a szalagok nagyságrendekkel kevesebb hőt termelnek.

Meg nem tudom mekkora és milyen műhelyed van jelenleg, de van pár gép ami legalább annyira elengedhetetlen kellék mint egy jó szalagcsiszoló. Pl. egy jó asztali fúró, köszörű és szalagfűrész nagyon jó barát tud lenni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2787 Dátum: 2016. Március 09. - 09:00:47 »
Mostanában én is alkoholos filcet használok, működik. Arra jöttem rá, hogy a maratás annál szebb, minél simább, polírozottabb a felület. A zsírtalanítás kötelező, utána már csak papírral, vagy rongykesztyűvel érdemes a munkadarabot megfogni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető nedvigbendeguz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 32
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2788 Dátum: 2016. Március 17. - 09:48:09 »
Üdv!
Ezt a pengét nagyapámtól kaptam. Szerintetek van értelme nekiállnom a felújításának, nyelezésének? Eléggé más forma, mint amiket itt, a fórumon látok. És eléggé elhasználtnak is tűnik. Nektek mi a véleményetek?

https://drive.google.com/folderview?id=0BwXO6FN7iHMmM3Vib2FlUjRtdm8&usp=sharing

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés
« Válasz #2789 Dátum: 2016. Március 17. - 10:08:26 »
Tedd el emlékbe, használni már nemigen lehet.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici