Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Feather

<< < (3/95) > >>

cotag:

--- Idézetet írta: Penge - 2010. Május 09. - 02:13:42 ---cotag- a LORD áraiba pl. nincs hatalmas marketing és egyéb különleges terhelés beépítve, Egyiptomban meg jóval olcsóbb a munkaerő, az energia  mint pl. Japánban. Az alapanyagok is biztos számítanak az árképzésben, de az "Egyiptomi acél" is Japánból, Angliából és Svédországból származik. És még valami, örülnék neki, ha összehasonlítanád a SuperChrome-ot a Featherrel, azt hiszem nincs más a fórumon, aki régebb óta exklúzive Feather user. Ha megírod pü-ben a címed küldök egy SC-t.

--- Idézet vége ---

Persze, az arkulonbseget szerintem is elsosorban a japan es az egyiptomi munkaberek ill egyeb koltsegek kozti differencia okozza, semmint a felhasznalt anyagok minosege kozti kulonbseg. Nyilvan az sem biztos, hogy azonos, de az onmagaban nem indokolja a magas arkulonbseget.

Szivesen kiprobalom az SC-t, Ed-tol jon majd proba darab, ha minden igaz. Ha sikerult tartosan hasznalnom, beszamolok rola itt.

Erdekes dolog, amit a borod erzekenysegevel kapcsolatban irsz. Nalam is elofordult, de jellemzoen akkor, amikor aggresszivebb borotvaban hasznaltam, de en ezt a borom erzekenysegenek tudtam be. Mivel csak erzekenyebbe valik tole a bor, de kulonosebb irritaciot nem okoz ilyen esetben sem, ugy gondolom, ilyenkor az tortenik, hogy a bor felso retegebol kicsit tobbet tavolit kell mint kellene - nem? Futurral hasznalva pl nincs ilyen. Milyen borotvaban hasznaltad? Merkur fejes Lord?

Qka:
Már rengeteg féle pengét teszteltem, de nálam is a Feather-t tolerálja legjobban a bőröm. Ha jól emlékszem a legutóbbi Paul-os rendelés során 1 db penge kb. 83-85 Ft-ból jött ki. Nekem eddig 8 borotválkozás (2 körös) volt a legtöbb, amit Feather pengével elkövettem, szerintem 1-2 még volt benne, de inkább cseréltem. Az Lord SC-vel összehasonlítva: nos, ezt elég könnyű esetemben megítélni, mert nálam a sima zöld Lord is jobban teljesít, mint az SC!

Penge:
Pár borotválkozáson túlestem a Featherrel, illetve megvolt a szinkron teszt az eddigi mindennapos használatban lévő LORD SC-vel.
Inkább választottam egy másik LORD készüléket (LP1823) és ebbe töltöttem egy új SC-t. ( az eredeti terv Gilette adjustable volt Featherrel, a szinkron borotválkozáshoz), de maradtam a megszokottaknál és a Feathert sem akartam kivenni az L6-ból, ha már eddig ilyen jól összeszoktak.

A Feather penge a 3-szori használat után is hozta a megszokott formáját, bár a pontvérzést az állam alatt egy helyen eddig mindig kihozta, míg ott az SC szépen elsercegett, de pontvérzés nélkül.

Szóval ugyanolyan körülmények közt ( de más készülékkel ) az eredmény kb ugyanaz, mint eddig, bár kétség kívül a Feather kicsit tompább sercegéssel és talán könnyedébben szeli a szőrt az egyenes részeken (oldalpofa) azonban az SC kényelmesebb és kiegyensúlyozottabb a problémás helyeken. A megbocsájttásról. A Feather a használata során, ahogy életlenedik egyre inkább úgy érzem helyenként 'karcol', mégis lehet van  valami abban, hogy az sem túl szerencsés, ha a penge szalag túl vékony. Ezt a karcolást értsétek egyfajta agresszív viselkedésnek, valószínüleg kezdi veszíteni "vasfogait" mikrioszkópikus szinten az egyébként nagyon éles él. Mikor teljesen elhasználódik, bedobom majd a mikroszkóp alá.

Összességében nem változott a véleményem, a Feather a legélesebb penge azok közül amiket eddig használtam, azonban ennek velejárója úgy tűnik a diszkomfort érzet ( nagyon enyhe irritáció nálam) ebből a szempontból és hasonló babapopsi végeredmény mellett az SC sokkal megbocsájtóbb. Mindenesetre még mindig nem tudom eldönteni, hogy választanám-e a Feathert végleges pengének, mert ezt az enyhe irritációt is kezdi már megszokni a bőröm. Továbbra is 9/10 az értékelésem.

Végszó: kéne, hogy legyen a világon egy olyan penge, ami 10/10, tehát nagyon éles és ugyanakkor megbocsájtó, úgy tűnik nincs ilyen kompromisszum, vagy még várat magára, hogy felfedezzük.

Qka:
Feather pengéhez Feather DE dukál!  :D

http://www.classicshaving.com/catalog/item/1240646/7872084.htm

A baj csak az, hogy brutálisan drága ez a szépség.  :o

Egy kis összefoglaló iromány a termékről:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=148220

cotag:

--- Idézetet írta: Qk@ - 2010. Május 14. - 22:55:07 ---Feather pengéhez Feather DE dukál!  :D

http://www.classicshaving.com/catalog/item/1240646/7872084.htm

A baj csak az, hogy brutálisan drága ez a szépség.  :o

Egy kis összefoglaló iromány a termékről:

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=148220


--- Idézet vége ---

En is tegnap fedeztem fel... Nagy bajban is vagyok ;D

De ott van a Pils is, az sem semmi.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése