Minden, ami hagyományos borotválkozás > Biztonsági (DE) borotva

Edwin Jagger

<< < (3/122) > >>

Janko125:
Kedves Szőrtársak!

Ma reggel kipróbáltam életem első DE borotváját, ami egy Edwin Jagger DE89. A hozzá kapott Derby Extra pengét használtam, és hát őszintén szólva le vagyok nyűgözve! Fogalmam sem volt hogy álljak neki szög tartás meg ilyesmi, de szinte minden lágyan magától ment, és kiváló eredményt értem el vele! Nagyon tetszett, szinte nem is érzem hogy vág, csak eltűnik a szőr lehúzás nyomán!

Mivel ebben is elég kezdő vagyok, szeretnék segítséget kérni. A penge mindkét éle mindkét oldalon számozva van, 1-2-3-4, ez úgy értendő, egy idő után a pengét megfordítom és ismét van benne pár borotválkozás? És kb mennyit bír egy él, persze tudom majd érezni de azért nem kell gondolom borotválkozásonként cserélni? Ja és még valami, a visszafele technika egyenlőre itt is kerülendő?

Köszi Jankó

mad.just mad.:
"Mindenki másképp csinálja..."
Forgatni szerintem nem érdemes a pengét. A számozás akkor segít, ha valaki netán kiszedegeti a pengét borotválkozások között (borotva tisztogatás, utazás, stb.) vagy jelölgeti a borotválkozások számát. Általában 3-6 borotválkozás, de penge is egyénfüggő a dolog. Meg minden más körülmény is számít. Majd érzed, meg a tapasztalat is segít.
Egy "rendes" borotválkozás három körös, angol rövidítésekkel: WTG (With The Grain), XTG (across The Grain), ATG (Against The Grain). Vagyis a szőr növekedési irányában, arra merőlegesen, illetve azzal szemben. Természetesen ettől bárki bármikor eltérhet, van aki az első kör után is nagyon szép eredményt ér el. Csak lassan, óvatosan, majd ezt is kitapasztalod.
És: gratula az EJ DE89-hez, nagyon jó választás! Szép, nagyon jól súlyozott, a fejkialakítása is etalon.

Janko125:
Értem!

Köszönöm a segítséget!!!

Malac:
Már többször átbeszéltük:
Ne forgasd!
Ugyanúgy tedd vissza! A számozás, esetleg egy jelölés segít.
Ha már valahogy bekopott a penge éle, károsodhat ha megfordítod... úgy gondoljuk... sejtjük.  ;)

kezdőmókus:

--- Idézetet írta: Janko125 - 2013. Március 06. - 10:07:33 ---A penge mindkét éle mindkét oldalon számozva van, 1-2-3-4, ez úgy értendő, egy idő után a pengét megfordítom és ismét van benne pár borotválkozás? És kb mennyit bír egy él, persze tudom majd érezni de azért nem kell gondolom borotválkozásonként cserélni? Ja és még valami, a visszafele technika egyenlőre itt is kerülendő?

--- Idézet vége ---
A penge elsősorban valszeg a gyár minőségellenőrei számára van számozva.  Biztosan nem érdemes forgatni, nem nyersz vele semmit.  Max megvágod magad a penge felesleges buherálása közben :)

Teljesen egyénfüggő hogy mennyit bír ki egy él, érezni fogod.  Örülök hogy neked bejön a Derby, szerintem elég közepes, de ezek a dolgok szintén egyéniek.  Mindenképpen próbálj ki más pengéket is majd.

A szőr ellenében (ATG) borotválkozás tapasztalat és cél (mennyire legyen sima?) kérdése, elsőnek nem erőltetném.

SZVSZ nagyon jól választottál, az EJ DE 89 az egyik legjobb ár-érték arányú borotva a középkategóriában.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése