Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 495272 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Szappan, krém
« Válasz #3120 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 07:53:36 »
Detto. Tudom, hogy a Trumper olyan amilyen, de a szantal es eucris orok kedvenc marad. Max picit tobbet kell pamacsolni
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #3121 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 09:53:59 »
Detto. Tudom, hogy a Trumper olyan amilyen, de a szantal es eucris orok kedvenc marad. Max picit tobbet kell pamacsolni
Ezért hagytam meg a krémeket csak tőlük. Tobs ugyanez. Floris remek szappan szerencsére kettő is van. Penhaligon megosztó mint a CE. Harris is egész jó. De a krémek nem hibáznak:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Szappan, krém
« Válasz #3122 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 10:23:51 »
Sztem működésben jó ez mind csak a keményebb szappanokról nehezebb felvenni a megfelelő mennyiséget. Mire a Mitchell's-ről  a puha, tömött pamacsommal felszedtem ami kell bele, addigra faggyút szartam..., hogy stílszerű legyek. Szó szerint leizzadtam. Át is tértem a tégelyes lágy szappanokra.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3123 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 10:28:22 »
Pedig ay Mitchell's ugyan az mint a Kent, és kimondottan szeretik a lágy sörtét.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #3124 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 11:00:11 »
Omega sörtét neki, és nincs gond.  ;)
(szerintem)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #3125 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 11:24:32 »
Itt épp a C&E kapcsán vetik föl, de a mondat vége érdekes:

"It is a shaving soap, available at some online shops, and at the own-brand retail chain stores as well. Although it is commercialized under the Crabtree & Evelyn brand, it is made by Culmak, makers of other well-known shaving soaps (T&H, Cyril R Salter, D. R. Harris, Plisson, Maison du Barbier, TOBS, etc.) "

http://shavenook.com/showthread.php?tid=524
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Szappan, krém
« Válasz #3126 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 11:29:18 »
Pedig ay Mitchell's ugyan az mint a Kent, és kimondottan szeretik a lágy sörtét.

Bár több év telt el a kettő között, de nem emlékszem rá, hogy a Kent különösebben kemény lett volna, de mindegy is. Ami kemény, azt jobban kell vakarni, ez a lényeg.
Van egy Soapy Bathman tégelyes szappanom. Az nem tom, hogy hibás darab-e, vagy alapból ilyen, de bammeg az olyan kemény, hogy vízben tartom. Vizet engedek a tetejére, hogy három nap múlva tudjak vele borotválkozni. Így már használható, de erre a szintre is csak 3 hét áztatás után jutottam el. Csak azért nem adok túl rajta, mert az asszony imádja az illatát. Ezt leszámítva remek szappan. Méz-szerű krémet ad.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3127 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 11:54:01 »
megnéztem a Soapy Bathman shopját úgy láttam glicerin alapúak, nem kellene betonnak lennie.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Szappan, krém
« Válasz #3128 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 12:17:11 »
Úgy néz ki, hogy ez alapból ilyen. Most néztem róla pár videót, ahol kiemelik, hogy milyen kemény.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Szappan, krém
« Válasz #3129 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 12:18:21 »
Biztos "kohósalak" a titkos összetevő...

Elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Szappan, krém
« Válasz #3130 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 12:29:58 »
Lehet még az enyém nincs annyira kiszáradva,mert egy Omega szintivel (10005) nagyon jó habot csinálok a Kent-ből.Zárt tégelybe raktam,hogy ne száradjon ki hamar.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3131 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 13:13:39 »
Lehet még az enyém nincs annyira kiszáradva,mert egy Omega szintivel (10005) nagyon jó habot csinálok a Kent-ből.Zárt tégelybe raktam,hogy ne száradjon ki hamar.

Én azt tapasztaltam, ha a tégelyt lefedem, akkor a szappan alja, oldala mázgássá válik.

Bár én mindennap borotválkozok, s már régóta addig ugyanazt a szappant használom, míg teljesen el nem fogy.

Nem cserélgetem,  lehet ez is oka   De cserében, mindig van annyira puha felület, hogy borítékolt a jó habképzés.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3132 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 15:14:16 »
Nem számít a faggyús borotva szappanoknak sem a kiszáradás, mint ahogy a többinek sem.

Repedt, több éves szappannal ugyan úgy lehet borotválkozni mint az újjal. Egy új keményszappan is gyorsan habját veszti, ha ritkán és nem jól használják.

Ehhez semmi különös trükk nem kell. Rendszeresen meg kell újítani a szappanok felületét.
Ez történhet egy durvább felületű fürdő kendős vagy szivacsos átdörzsöléssel a nedves szappanon.
Vagy egyszerűbben és takarékosabban az arcborostába dörzsöléssel az arcon habosítás közben, mint amikor a testedet szappanozod.
Vagy extrém esetben bármilyen felületi koptatással - olvastam sajtreszelős 'módszert' is. (Persze ezt is a B&B-en követte el egy amcsi user.)  ;D

Semmilyen kemény szappan felületének nem tesz jót a  felázás, majd rajta pihe-puha pamaccsal maszatolás, elcsomagolva beszáradás többszöri ciklusa.

Habképzéskor az a legjobb, ha mindig felfrissített felszínű szappannal történik. Érdemes erre figyelni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Szappan, krém
« Válasz #3133 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 16:43:24 »
Ahogyan gépjárművel való közlekedést megelőzően ellenőrizni szokás az első fényszórók, a hátsó lámpák, a féklámpák, az irányjelzők működését, továbbá a motor, a sebességváltó olaj és az ablakmosó folyadék szintjét, az akkumulátor töltöttségét, az ablaktörlő lapát állapotát, a gumiabroncsok nyomását. Ajánlott a gyertyahézagot is megnézni. Valamint ha kertes házból, vagy mélygarázsból indulunk, akkor megkérünk valakit, hogy a biztonságos kihajtást biztosítani szíveskedjen.
Én mindig igy teszek  ::)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Szappan, krém
« Válasz #3134 Dátum: 2016. Szeptember 14. - 16:49:30 »
Ja. Folyton járatod itt a szádat, de egy egyszerű faggyús szappannal nem tudsz megborotválkozni.
Ha már ezzel fürdesz, közben kend már azt a szerencsétlen Kent borotvaszappant a borostás arcodra, kicsit pamacsolj rajta, aztán szerintem  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici