Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 1604226 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17865 Dátum: 2016. December 24. - 14:42:25 »
Első kép, amin tetszik egy SE.
 :2thumbup:

Nekem,nem tetszik egyik SE!  :fetreng:

De ez nem igaz!

Sok boldogságot hozzá!

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17866 Dátum: 2016. December 24. - 15:07:12 »
Szuper ez az Ikon se! Hany grammos?
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17867 Dátum: 2016. December 25. - 01:58:17 »
Karácsonyi SOTD


TSE medisum + Schick @1
Benke Erika Friss szél
1001Kefe második alkalom
Timsó
Avon I'mperfect AS

Hát, komolyan mondom, talán életem legjobb borotválkozása. Pedig korábban már magamban leírtam Erika szappanját, mondván, hogy engem nem puhít eléggé.
Azért ma mégis ezt vettem elő, mert éppen két éve kaptam ezt a szappant, és éppen ez a szappan indított el a lejtőn, ami kapcsán végül erre a fórumra tévedtem.
Lett itthon Schick injektoros penge, gondoltam épp itt az ideje kipróbálni. Haasz-éknál meg a héten vettem ezt a pamacsot, ez volt benne a második alkalom, még büdös, de amilyen büdös, olyan király. Igen, marha nagy a szórás ezekben a pamacsokban, és nem is akartam venni Haasz-nál sem, csak timsót, de azért rápillantottam a polcára, van-e ott valami érdekes. Az eladó hölgy persze leszólta, és mutatott a hjm-ekre, hogy azok minőségibbek, de lévén hogy jó eséllyel én használtam már életemben több 1001kefe pamacsot arcon habosításhoz, bíztam az ítélőképességemben. Már a csomagban egész pofás kötege volt ennek a példánynak. Első használatnál irtó büdös volt, de bírom én a strapát, tudom hogy mi lehet belőle. Az aktívan használt 1001kefém Barbon csomagból származik. Nem hullik, jó gerinces, egy hangyányit durvább játékos az 11137nél, de ez engem nem zavar.
Nos, ez a pamacs olyan szinten jól sikerült, hogy puhább mint egy 1250 vagy egy 11137, sőt, majdnem olyan puha mint a SOC malac, viszont több gerince van bármelyiknél, igaz kevesebb mint a másik 1001kefének, de ez nem is baj, sőt. Lehet hogy képzelgek az ünnepi hangulattól, de a puhaság és a gerincesség pont úgy van ennél a példánynál összhangban, mint ahogy csipázom (mint ahogy a BC Mistura, oké, az tömöttsége és borzsága miatt azért másabb játékos).
És persze pont olyan tökéletesen működik, mint a másik 1001kefém, baromi gyorsan csinál jó habot, nem szívja be, tünteti el, két és fél körre való pedig belefért a kötegbe, első használatnál hullajtott 1 vagy 2 szálat, most a másodiknál semmit.
TSE-ről is csak áradozni tudok. Schick pengével úgy vág mint a lézer. Szerintem ez simán Feather AC Pro élességű penge. A Personna penge jámborabb volt, és hangosabban is dolgozott vele a gépezet, ez viszont olyan éles hogy tényleg mintha vajat simogattam volna le az arcomról. Kíváncsi vagyok mennyit fog bírni, de nagyon bejövős ez a siklás.

Nem tudom, lehet, hogy mégis van Jézuska (ha igen, ezt a pamacsot tuti ő küldte)? Egy biztos, nagyon boldog vagyok, hogy idáig jutottam wetshaving vonalon.  :bor:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17868 Dátum: 2016. December 25. - 06:34:58 »
Szuper ez az Ikon se! Hany grammos?
114 mindössze.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17869 Dátum: 2016. December 25. - 09:04:30 »
Nekem is volt egy ilyen 1001 kefe pamacsom. És ugyanez volt róla a véleményem. Nem az az ajándékcsomagos volt, hanem pont olyan, mint a Proraso Omega. És működésben is ugyanazt hozta. Örülök, hogy más is ezt tapasztalta.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17870 Dátum: 2016. December 25. - 16:35:21 »
Minden soft- és hardvare karácsony környékén érkezett.



Egyedül a borotvára nincs ráírva az azonosítója, az egy Ikon El Jefe. Megvolt az első borotválkozásom vele, egyben az első egy SE-vel. Nagyon-nagyon alapos, de megbünteti a figyelmetlenséget.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17871 Dátum: 2016. December 25. - 16:36:37 »
Hopp, nem látszik a kép.
Itt a linkje:
https://drive.google.com/open?id=0B5fNSOGbMQanN3dSWmJwZ05meGs

Hogy tudom ezt betenni egy hozzászólásba?

Közben megoldottam kerülőúton. De nem tudom, hogy van-e épkézláb módszer drive-on vagy a google photos-on tárolt képek berakására.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17872 Dátum: 2016. December 25. - 20:19:22 »
Beijedtem, hogy kifogyok szappanbol, es mivel az ecsetbolttol egy kopesre lakom, beugrottam. Nem vagyok oda a szappankinalatukert, a muhleket nem szeretem, a kenteknek gyanusan nincs illata, pedig en a proraso es az Erika fele eros illatu szappanokat szeretem.
Latatlanba lett egy golddachs szantal, amit ma kiprobaltam, Parker C24-el mentem neki egy 4 napos borostanak.

A szappannak konkretan semmi illata, es magy buborekos habot csinalt, de boven eleg volt 3 korre. A C24-ben most sem csalodtam.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17873 Dátum: 2016. December 25. - 22:20:51 »
Meg kell hagyni gyönyörű az Ikon nyele! Na meg a kép sem rossz! Gratula! :sör:

Hopp, nem látszik a kép.
Itt a linkje:
https://drive.google.com/open?id=0B5fNSOGbMQanN3dSWmJwZ05meGs

Hogy tudom ezt betenni egy hozzászólásba?

Közben megoldottam kerülőúton. De nem tudom, hogy van-e épkézláb módszer drive-on vagy a google photos-on tárolt képek berakására.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17874 Dátum: 2016. December 26. - 02:44:27 »
Na mas is kapott silent killert a Jézuskától? Szuper!  :2thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17875 Dátum: 2016. December 26. - 10:53:11 »
Cinke-szappan Barber shoppe / Cien X-Bolt / Parker / Astra

Karácsonyra kaptam Erika-féle mintacsomagot. De a habosításával még bajban vagyok.  :D

Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17876 Dátum: 2016. December 26. - 16:36:36 »
Kétféle pamaccsal próbáltam eddig a Cinke-szappanokat: egy hjm sörtével és egy Balea szintivel. Az egyéb paraméter egy forró vízben melegedett müzlistál. A mintacikkely bemegy a tálba és intenzív dögönyözésben részesül a pamacs által.

A sörtével elég semmilyenre sikerült - be is ment a szekrény végébe már -, a szintivel viszont mesés habot ad (legalábbis nekem tetszőt - dús, lágy, puha, buborékos pár mozdulatra).

Nekem nagyon bejött. Mit csinálhatunk másként? Milyen pamacsot használsz, mennyi és milyen - kemény, lágy - vizet?

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17877 Dátum: 2016. December 26. - 17:19:13 »
A kis tégelyben próbáltam meg némi matériát a beáztatott Balea sörtére pepecselni, hogy azt habosítsam a tálban, de elég kevés lett.
Így megpróbáltam az arcon habosítást ezzel a szisztémával. A végeredmény végül is kielégítő, sőt, kellemes lett.
Legközelebb akkor kiszedem a helyéről. Köszönöm!
Ráadásul a szappan illatát remekül kiegészíti a Boss koppintás Cien AS. :)

Nem tudom, Óbudán milyen a víz, de ha a zuhanykabin üvegének a vízkövesedését nézem, kemény.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17878 Dátum: 2016. December 26. - 18:30:01 »


Bemutatom Én is a Jézuska ajándékát! Ma sikerült is kipróbálnom!
De Vergulde Hand vonalon /szappan/ szép habot ad és az-az illat, nyam amit édesapám hagyott maga után borotválkozás után a 80-as években!
Még szerencse ,h a használt BIC pengét költöztettem az a'lig-átorba /R41 Grande/! Vér nélkül nem úsztam meg /4-5 pontvérzés/ De sima arc!
ASB szintén a hollandus , nagyon finom és bársonyos nyomot hagy maga után.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #17879 Dátum: 2016. December 26. - 20:26:36 »
BIC SE volt ma is.
Szuper ez a ronda cucc.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici