Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 256243 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1260 Dátum: 2018. Január 30. - 11:45:45 »
Ha tálkában nem tudja előállítani a megfelelő habot, akkor arcon pláne nem fog neki menni szerintem.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1261 Dátum: 2018. Január 30. - 11:46:55 »
Köszönöm a tanácsokat fiúk!

Lehet, hogy 2x olyan erős a szakállam, mint másnak, de csak ATG irányban tudom az arcom tükörsimára borotválni. A merőleges irány sem működik. A habot most jó sokáig vertem, és kemény is lett, de olyan lassan borotválkoztam, hogy a bal oldalon megint megszáradt a hab, aztán hagytam is a fenébe, lemostam, és elővettem a flakonos habot. A flakonos hab legalább nem száradt meg. Új pengét raktam a borotvába. Ha csak simogatom felfelé ATG irányba, akkor is marad borosta, nem viszi le teljesen, így egy nagyon picit muszáj rányomnom, hogy levigye rendesen. Ha nem nyomom rá picit, akkor akár 5x is átfuthatok ATG irányba is, nem viszi le teljesen. Az is lehet, hogy nagyon érzékeny bőrű vagyok, pedig most nem fürdés után borotválkoztam, mégis megint bőrégés és irritáció lett a vége. Van ez a Wilkinson classic borotvám, de azzal is ugyanez a helyzet, mint az R41-essel.
Az, hogy nem kell nyomni, valami berögzült legenda. Persze hogy kell, rá kell tartani a bőrre. Mást jelent a nyomás egy 120 kilós kőműves mester, meg egy hobbista zongoraművész érsebész közt.
Érzéssel tedd rá a bőrre ("finoman nyomd, mintha csak a súlya húzná").
Egyébként meg ha jó a hab, akkor ha megfelelő a szög, nyugodtan menj át mindenhol, és ha van elmaradás, pamacsolj még egyszer. Ne húzd el nagyon az aktust, mert vontatott lesz.  :naughty: Nem kell elsőre 100% -nak lenni.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1262 Dátum: 2018. Január 30. - 12:01:13 »
A habnál nem az a cél hogy kemény legyen, nem szigetelő purhab lesz, hanem borotválkozol vele. Ha túl sűrűre kevered akkor leginkább az a baj, hogy eltömíti a borotvát, ragad, tapad. Ki kell tapasztalni a megfelelő konzisztenciát. Meglepően sok vizet fel tudnak venni a jó szappanok/krémek. Eleinte legyen inkább lágyabb, mint sűrűbb a hab szerintem. Apránként adagold a folyadékot és amikor úgy gondolod, hogy most jó a hab, akkor nyugodtan adjál hozzá még egy kiskanálnyi vizet...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1263 Dátum: 2018. Január 30. - 12:06:24 »
Persze, kinek mit jelent a "rányom". Nekem évek villanyborotvás-eldobhatós gyakorlata után azt jelentette, hogy még akkor is leviszi a készülék a szőrt, ha már azt hinném, hogy alig érintem az arcomhoz. Másnak biztos mást.

Azért ha borotválkozás közben, negyed óra alatt kiszárad a hab, akkor abba több víz kellett már az elejétől kezdve.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1264 Dátum: 2018. Január 30. - 13:22:08 »
Ismét köszönöm a tanácsokat! Kísérletezgetek tovább, de most egy kicsit hagyom regenerálódni a bőröm, és addig, pár napra előveszem vagy a villanyborotvát, vagy az ötpengés Fusion-t. Aztán később újra nekifutok az R41-essel. A DM-be még nem jutottam el, így még nem vettem szinti-pamacsot, de erre is sort kerítek a napokban, ha lesz kis időm.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1265 Dátum: 2018. Január 30. - 13:37:08 »
Inkább ezek teszik tönkre a bőrt. A 100 pengés Fusion még jó is lenne, ha nem tömődne el állandóan.
HP

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1266 Dátum: 2018. Január 30. - 13:40:07 »
Inkább próbálj két-háromnaponta borotválkozni, még lehet nem állt át az arcbőröd a mindennaposra.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1267 Dátum: 2018. Január 30. - 14:23:44 »
A bőr regenerálódását a Neogranormon segíti, nem a Fusion, pláne nem a villanyborotva :-)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1268 Dátum: 2018. Január 30. - 14:32:39 »
A bőr regenerálódását a Neogranormon segíti, nem a Fusion, pláne nem a villanyborotva :-)

Úgy értem, ezek annyira nem veszik igénybe a bőröm, mint a DE borotva. A propolisz balzsam amúgy elég gyorsan rendbe hozza az irritációt.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1269 Dátum: 2018. Január 30. - 14:34:31 »
Inkább próbálj két-háromnaponta borotválkozni, még lehet nem állt át az arcbőröd a mindennaposra.

Nem borotválkozom mindennap, ez csak most volt a DE borotvánál 1-2 kivételes alkalom. Tehát így szoktam borotválkozni: hétfő, szerda, péntek, vasárnap... Egy nap pihenő mindig van.

Nem elérhető zagloba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 206
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1270 Dátum: 2018. Január 30. - 15:47:49 »
Inkább ezek teszik tönkre a bőrt. A 100 pengés Fusion még jó is lenne, ha nem tömődne el állandóan.
Miért jó 3-4-5 pengével egyszerre borotválni? Az annyival több irritáció nem?

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1271 Dátum: 2018. Január 30. - 16:42:08 »
Addig egész kényelmes, amíh el nem tömődik. Csak az elég hamar megtörténik. És akkor kb. ki is dobhatod. Amennyibe meg egy fej kerül hozzá, annyiért itt már pengecsomagot kapsz.
HP

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1272 Dátum: 2018. Január 30. - 17:40:17 »
Valamiért nem volt nála átütő siker a DE borotválkozás. Bár azt hiszem, itt szinte mindannyian egyetértünk abban, hogy az egyik legjobb, legalaposabb készülék az R41. Ha valakinek azzal nem sikerül eredményt elérni, az tuti hogy user error. Szerintem a habkészítés nem megy a pamaccsal. Olyan nincs, hogy egy jól megcsinált hab megszárad egy kör végére. De olyan sem, hogy egy sz@r reluxa jobb eredményt érjen el, a világ talán legalaposabb borotvájánál. Szóval nem az ön készülékében van a hiba. Ez biztos. A youtube telis tele van nagyon jó borotválkozós videokkal. Nem ártana megnézni jó néhányat, hogyan is kell habot készíteni, és hogy is néz ki egy jó hab. Ez talán többet érne, mint a telefonos "segélyszolgálat", és a vissza a jövöbe a reluxás borotvákhoz, villany borotvákhoz. Szerintem.
Amúgy pedig mint a régi mondás is tartja magát, minden kezdet nehéz. De kitartás nélkül kezdet sincs, ami nehéz legyen. Pár sikertelenebb kisérlet után feladni.....
Szóval.....
Két héten át minden áldott nap megvágtam magam a shavettel. Volt, hogy egész csúnyán. Mégsem adtam fel, mert én igenis azzal akartam borotválkozni a jövőben. Sikerült. Reggelente két kört (wtg, atg) teszek karcolás, és irritáció nélkül, 10/10 bbs eredménnyel, tokkal vonóval 15 perc alatt. Ennyi.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1273 Dátum: 2018. Január 30. - 18:00:11 »
Inkább ezek teszik tönkre a bőrt. A 100 pengés Fusion még jó is lenne, ha nem tömődne el állandóan.
Miért jó 3-4-5 pengével egyszerre borotválni? Az annyival több irritáció nem?

A Gillette három-ötpengéssel nekem az volt a fő bajom, hogy úgy 2-3 borotválkozás után kiment az élük. Pedig minden alkalommal elmostam alaposan, tehát nem volt eltömődés, de ATG irányban nálam ezek a fejek nagyon kevés borotválkozást bírtak ki. Mégis ezt használtam több, mint 15-20 éven át. Flakonos habot vettem mindig, és nem volt irritáció, pontosabban csak minimális a nyaknál. A fejeket viszont gyakran cseréltem. Bőrégés sosem volt, ezt első ízben mostanában a DE borotvánál tapasztaltam csak meg. Aztán ugye megelégeltem, hogy egy Gillette Mach3 és Fusion fej kb. 800-1000 Ft körülire jön ki és jóindulattal 4 borotválkozást bír ki. Kipróbáltam először a picivel olcsóbb ötpengés Wilkinsont is, de ez még annyit se bírt ki nálam, mint a Gillette. Így aztán átváltottam a DE borotvára, amivel még egyelőre kínlódok. Nem adom fel a dolgot, mert nekem ez mindenképpen olcsóbb és gazdaságosabb megoldás lenne hosszútávon. Még bénázok, de majd csak összejön.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1274 Dátum: 2018. Január 30. - 18:03:28 »
Inkább ezek teszik tönkre a bőrt. A 100 pengés Fusion még jó is lenne, ha nem tömődne el állandóan.
Miért jó 3-4-5 pengével egyszerre borotválni? Az annyival több irritáció nem?

A Gillette három-ötpengéssel nekem az volt a fő bajom, hogy úgy 2-3 borotválkozás után kiment az élük. Pedig minden alkalommal elmostam alaposan, tehát nem volt eltömődés, de ATG irányban nálam ezek a fejek nagyon kevés borotválkozást bírtak ki. Mégis ezt használtam több, mint 15-20 éven át. Flakonos habot vettem mindig, és nem volt irritáció, pontosabban csak minimális a nyaknál. A fejeket viszont gyakran cseréltem. Bőrégés sosem volt, ezt első ízben mostanában a DE borotvánál tapasztaltam csak meg. Aztán ugye megelégeltem, hogy egy Gillette Mach3 és Fusion fej kb. 800-1000 Ft körülire jön ki és jóindulattal 4 borotválkozást bír ki. Kipróbáltam először a picivel olcsóbb ötpengés Wilkinsont is, de ez még annyit se bírt ki nálam, mint a Gillette. Így aztán átváltottam a DE borotvára, amivel még egyelőre kínlódok. Nem adom fel a dolgot, mert nekem ez mindenképpen olcsóbb és gazdaságosabb megoldás lenne hosszútávon. Még bénázok, de majd csak összejön.
Ajánlom : Jeffrey Smith borotbálkozós videóit a youtubeon.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici