Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 251293 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1350 Dátum: 2018. Február 01. - 12:47:26 »
Astra 501, ránézésre.

Üdv

Á

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1351 Dátum: 2018. Február 01. - 12:59:10 »
Astra 501

Mondjuk, nekem is gyanus a pengehiány, főleg, hogy az elején pánikosan keresi, hogy jó borotva van-e a kezében.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1352 Dátum: 2018. Február 01. - 13:09:02 »
Mondjuk ha nem kaputelefonnal venné fel, még az is látszana mi van a kezében. Meg miért nem rakott több vizet a Barbonra?
HP

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1353 Dátum: 2018. Február 01. - 13:18:42 »
Mondjuk ha nem kaputelefonnal venné fel, még az is látszana mi van a kezében. Meg miért nem rakott több vizet a Barbonra?

Erre a video mibden mozzanatára a "DE MIÉRT?"  felkiálltás lehet  helyes reakció.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1354 Dátum: 2018. Február 01. - 13:25:32 »
Az L111 - a két részes, színes nyelű - szerinted ennél érzékelhetően jobb?
Nemcsak hogy érzékelhetően jobb, hanem ég és föld :) Melyiket vetted? A régi rövidebb nyelű verziót, vagy a hosszú újabbat?
Kb. ugyanolyan hosszú a nyele, mint az LP1823-é.
És zöld színű. Kék nem is volt mellette, csak piros.

Szerintem ezen a különlegesen ocsmány videón nincs penge a készülékben. Akármennyire is ki van párnázva az arca, ilyen előkészítés után attól a hadonászástól ömlenie kellene a vérnek.
De nagyon gusztustalan.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1355 Dátum: 2018. Február 01. - 13:49:20 »
Nem tudom, hogy a video a rosszabb, vagy az, hogy tobb, mint 3000-en lattak.

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1356 Dátum: 2018. Február 01. - 14:26:59 »
Az L111 - a két részes, színes nyelű - szerinted ennél érzékelhetően jobb?
Nemcsak hogy érzékelhetően jobb, hanem ég és föld :) Melyiket vetted? A régi rövidebb nyelű verziót, vagy a hosszú újabbat?
Kb. ugyanolyan hosszú a nyele, mint az LP1823-é.
És zöld színű. Kék nem is volt mellette, csak piros.
Gondolom akkor az új hosszú nyelű verzió lehet.


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1357 Dátum: 2018. Február 01. - 14:43:51 »
Igen, a mintázata megegyezik a képen szereplő piroséval.

Nem elérhető capryg

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1358 Dátum: 2018. Február 01. - 15:28:58 »
Astra 501 van a kezében. Apámtól örököltem, mostanában ezzel szoktam beretválni a fejemet. :) Én teszek bele pengét :D Nem néztem végig ezt a vizuális szemetet, csak a penge meglétére v. hiányára utaló részekre voltam kíváncsi. Teljesen biztos, hogy a hülyegyerek Astrájában nincs penge. 7:02-nél kikockázva: a szárnyak alól nem látszik ki a penge éle. + Ha így meghúznám visszintesen (pengével) az Astrát, akkor vihetnének a sürgősségire. ;D

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1359 Dátum: 2018. Február 02. - 07:40:59 »

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1360 Dátum: 2018. Február 02. - 07:59:02 »
A mai borotválkozásom végre jól sikerült. Mint kiderült valóban a habommal volt eddig gond. Tegnap nem borotválkoztam, kihagytam 2 teljes napot. Az új DM Balea szintis pamaccsal végre sikerült jó habot kevernem (hála a tanácsaitoknak). A habos tálka alját bele is tettem meleg vízbe, hogy a hab ne hűljön ki hamar. Az R41 borotvába új Wilkinson pengét tettem (Astra még nincs itthon, majd ma megyek az Eurosba). A borotválkozást száliránnyal megegyező irányban kezdtem, tehát fentről lefelé. Teljesen végig mentem így az arcomon. Aztán megint habosítás, és oldalirányban mentem végig. Aztán megint habosítás és ekkor ellentétes irányban mentem teljesen végig. A végeredmény tökéletesen sima és irritációmentes lett. Timsóztam, majd kis idő múltán lemostam, és propolisz balzsammal bekentem az arcom.  Tehát nem az R41 borotvával volt gond, és nem is a nyomással, nem a szöggel, hanem a hidratálással, a habbal. Most úgy megborotválkoztam az R41-essel mindhárom irányban, hogy egyszer sem vágtam meg vele magam. Így akkor a Lord borotvát hagyom, mert bevált ez az R41-es. Úgy érzem, tudok vele bánni, és a szöget is megtaláltam.

Köszönöm nektek a sok jótanácsot!

Más: Az R41-est, a fésű oldalsó részénél véletlen kicsit hozzáütöttem a mosdókagylóhoz, és egy nagyon pici karc keletkezett rajta. Minden borotválkozás után csontszárazra törlöm a borotva összes részét, de mégis félek egy kicsit, hogy esetleg később elindul a króm lepattogzódása és a rozsdásodás.

Megint más: Vettem a Mühle borotvához ilyen védőt is:

https://www.wetshaving.hu/pengevedo-muhle-biztonsagi-borotvapengekhez?search=m%C3%BChle&page=7

Úgy teszem el, hogy a pengét a borotvában hagyom, és ezt a műanyag védőt ráhúzom. Úgy látom, a műanyag nem ér a pengéhez, amikor ráhúzom, illetve lehúzom a borotváról. De azért nyugtassatok meg, hogy ezt a védőt ugye rá lehet húzni a borotvára, ha benne van a penge? Úgy gondolnám, így logikus, hiszen pont a penge éle ellen nyújt védelmet. Csak megfordult a fejemben, hogy talán mégis kicsit hozzáér a pengéhez, és esetleg kimegy a penge éle hamar. Mert eddig nálam a Feather és a Mühle penge nem nagyon bírtak 2-3 borotválkozásnál többet.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1361 Dátum: 2018. Február 02. - 08:06:04 »
Melyik habbal? Egyelőre maradt a fehér Proraso? Lehet, hogy neked beválik!

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1362 Dátum: 2018. Február 02. - 08:10:10 »
Melyik habbal? Egyelőre maradt a fehér Proraso? Lehet, hogy neked beválik!

Igen, a fehér Prorasoval. Majd még kipróbálok azért többfélét, de a szintetikus pamaccsal működött a dolog, igaz, azért jó sokáig kavircoltam, de jó lett a habom.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1363 Dátum: 2018. Február 02. - 08:15:53 »
A mai borotválkozásom végre jól sikerült.

Gratulálok! Használd egészséggel a sima, puha arcbőrödet!  :borz2:

Igen, a fehér Prorasoval. Majd még kipróbálok azért többfélét, de a szintetikus pamaccsal működött a dolog, igaz, azért jó sokáig kavircoltam, de jó lett a habom.

A hagyományos borotválkozás két legfontosabb erőforrása az idő és a víz. Bármelyikből is teszel hozzá többet, jobb eredmény várható tőle (észszerű határokon belül).

A borotválkozást száliránnyal megegyező irányban kezdtem, tehát fentről lefelé.

Ez mindig a szőr növekedési irányától függ. Nekem pl. a nyakamon egészen változó, hol merre található a szálirány. Van, ahol alulról felfelé. Ezért mondták, hogy szárazon érdemes kitapogatnod a borostádat. Ha egyszer megvan, akkor változni már nem fog :-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1364 Dátum: 2018. Február 02. - 10:33:58 »
En r41-mről, az akaplap aljaról egy kis ponton lepattant a króm négyévi hasznalat követően, de érdekesen onnan, ahol csak akkor ér hozzá bàrmi is, mikor tisztítom.

A fedőt neg én nem tennék a pengés borotvára, volt kinek beleért.

Mellesleg ha polcon van, nem is értem miért tokozod, qzt csak utazásra szolgál.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici