Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések

<< < (2/148) > >>

vidak:

--- Idézetet írta: morphin - 2010. Április 10. - 15:39:50 ---vidak én egy Wilkinson-t nyugodt szívvel törtem ketté a héten.

--- Idézet vége ---

én nem a pengét sajnálnám, inkább a kezem félteném :D

finucci:
Ma elmentem egy fodrászkellékes mellett, gondoltam, beszaladok, mit tartanak: borotvakés nem volt, a kiscsaj szerintem azt sem tudta mi az. Mondom neki: shavette? Kis áramszünet, aztán "Várjá'", és kikotort a pult alól egyet. Fehér, műanyag nyél, pirinyó szegecsek, 750 forintért. Elhoztam, és már ki is próbáltam. Jó vele dolgozni, nekem bejön. Most már biztos vagyok benne, hogy a borotvakéseim nem elég élesek: a karomról simán viszik a szőrt, de az arcomról nem.

longball:

--- Idézetet írta: vidak - 2010. Április 10. - 16:20:49 ---
--- Idézetet írta: morphin - 2010. Április 10. - 15:39:50 ---vidak én egy Wilkinson-t nyugodt szívvel törtem ketté a héten.

--- Idézet vége ---

én nem a pengét sajnálnám, inkább a kezem félteném :D

--- Idézet vége ---

Én nem törtem a pengét: még papirban egy kis (éles) hidegvágóval sima acéllapon egy pici ütés és elválik. Amúgy azért is jobb igy mert a penge töréskor meghajlik, és a legtöbb shavette gyártó nem gondol erre, így a pengét nem tudja teljes felületen rögziteni...mondjuk a Dovo gondolt...

@finucci

A vásárolt shavette-ról nem tennél fel képet?

finucci:
Fotózni nem tudok, de azért itt van:
(és a barátai, egy solingeni Edaco 17-es és egy Schulze 2458-as. Van még valahol egy borotvakésem, de nem találom, meg egy Revisor 123-as, de az csak penge, a nyél eltörött.)

finucci:




Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése