Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Borotvakésekről általában

<< < (3/241) > >>

SicTransit:
Itt a http://borotvaforum.hu/index.php?topic=32.msg695#msg695 is ez olvasható:
"...
Borotválás.  A szappanozás után következik. Borotváláskor a gyengébb szakállhoz homorú borotvát, érzékenyebb arcbőr és erőseb szakállhoz Pollart rendszerű késeket használunk.
..."

Salmo:

Mondjuk a Pollart rendszer egy érdekes kérdés, mert mit is nevezünk annak ???? Magát a Pollart késeket, vagy él profilt ??

Nekem van Pollart késem, ami olyan franciás fejű, és félig konkáv, de valamiért pont nem esik jól vele borotválkozni,
hiába van jó éle... mondjuk HHT3-as

csak, hogy itt is meglegyen, ha már erről beszélünk...





salmo


u.i.: Imi a belled hollow nál látom az általad is említett "lelket"

mry314:
Így van, ez az. Mondjuk az én EDACO-mon elég komoly "lélek" van, szemmel is látható, nem csak tapintható.

Ezt a Pollart kérdést tényleg tisztázhatnánk végre, mivel túl sok helyen nem találkoztam eddig ezzel a megjelöléssel, és ahol igen, ott sem világos, csak annyit ír, hogy Pollart rendszerű kések... (A Longball-féle fodrászati tankönyv tesz róla említést)

Akinek van bővebb infója erről, kérem ne kíméljen minket.

Ed, esetleg a franszia fórumon nem szoktak dobálózni ezzel a kifejezéssel? (Mintha az említett könyv a Pollart-rendszerű késeket francia jellegűként is említené ???)

fonthunter (†2014):
Valaki árulja már el, hogy egy 10⅜ inch-re mondott borotvakés hány canti széles!  :crazy:

Salmo:


Lehet, hogy én számolok rosszul, de 10 inch plusz 3/8 inch az nekem 26.3525 cm-re jön ki !!!  :o  :o Biztos hogy ekkora ? Kit borotválnál ezzel Fonti ? A csinos ápoló néniket ?  ;D  ;D

salmo

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése