Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

J. A. Henckels/Zwilling

<< < (32/32)

nork:

--- Idézetet írta: tibi85 - 2017. November 30. - 18:50:55 --- :offtopik:

Érdekes, mert épp azt olvastam a shavettekről, hogy veszélyesebb masinák, mint a késes borotvák, nézegettem azt is, de mint fentebb írtam az alkalmi vétel meggyőzött!

--- Idézet vége ---
Kicsit relatív az az alkalmi vétel ha még éleztetned is kell...
A zsilettel működő shavettbe nem kell feltétlenül Feather pengét betölteni, szóval akár barátságos is lehet. Ellenben életlen késsel, de shavette-tel is kín a borotválkozás.

nork:

--- Idézetet írta: kleithos - 2017. November 30. - 19:35:30 ---De mindennap hajnali négykor kelek, és így a hátam közepére sem kívánnám a bőrözgetést. Szóval hezitálok.

--- Idézet vége ---
Mindenképp plusz idő, plusz macera (vagy élvezet???), de ha belejössz, onnantól 1 perc 1 fenés és nem több.

Ollli:
Sziasztok, biztos láttátok, hogy még sohasem raktam fel késes borotválkozásról képet és ez azért van, mert még sohasem borotválkoztam késsel, de... Nagyon bejönnek a kések és előbb-utóbb szeretnék is majd elkezdeni. Szeretnék majd követ ill. köveket is vásárolni, hogy, ha tényleg elkezdem, akkor mindent meg tudjak oldani magamnak. Ennyit a bevezetőről, a hozzászólás lényege a fotókon látható. Nekem van egy Dovo Bismarck 5/8-os, amit még 20 éves koromban vettem, egy fekete nyelű, de mindig is akartam egy csontszín nyelűt is. Eddig nem ruháztam be rá, mondván, még nem tudom milyen kést használni. Ma viszont a barátnőm meglepett ezzel a Friodurral. Szerintem kifejezetten jó állapotban van, de mondjatok róla ti pár szót, mert semmit sem tudok róla. Igyekszem majd elolvasni mindent itt a topic-ban, valamint végigolvasom majd az egész késes részt, de gondoltam, látva, hogy a késes rész még annyira sem forog mint a DE részleg, nem fogtok megharagudni, ha bekérdezek. Előre is köszönöm a válaszokat!









Forri:
Ne ruházz be szerintem kövekre, először valakivel éleztesd meg shave readyre, gyakorolj a késsel. Mind a borotválkozást gyakorold, mind az él karbantartást bőrrel. Nagyon alaposan meg lehet borotválkozni a késsel, még bal kézzel az arc bal oldala is tanulható, de nekem végül a fenés vette el a kedvemet. Soha nem volt olyan a kés, mint amikor shave readyként megkaptam, akárhogy pasztáztam, bőröztem stb. picit húzott egy idő után. Ha vékony borostád van, akkor szerencséd van, nem biztos hogy megtapasztalod a fentebb leírtakat.

 

Ollli:
Köszönöm a válaszod!

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése