Szerző Téma: Balatoni Szappan  (Megtekintve 84988 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #255 Dátum: 2015. Április 18. - 15:30:35 »
Sziasztok! Olyan sok jót írtok a Balatoni Szappanról, hogy én is kedvet kaptam kipróbálni. Kérdezném, hogy hol és hogyan lehetne hozzájutni / rendelni / megvenni? Különösen az ibolyás hozott most lázba! Korábban használtam Trumper ibolyás krémet, azt nagyon szerettem - aki esetleg ismeri, az meg tudja írni, hogy ez hasonló -e hozzá? Ha nem, persze az sem gond, akkor is szívesen beneveznék a Balatonira! :)

Köszönöm, Pjotr
Illatra nem hasonlít. Habképzésre igen, csak több vízzel.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #256 Dátum: 2015. Április 18. - 15:53:03 »
Illatra még jobb. Xerintem.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #257 Dátum: 2015. Április 18. - 16:00:47 »
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #258 Dátum: 2015. Április 19. - 15:00:55 »
Tegnap próbáltam a bay rumot, ötös verzióban. Ez a recept szuper, az illat is finom, és annyi habot adott, hogy még egy borotválkozás kijött volna...  :thumbup:
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #259 Dátum: 2015. Április 19. - 15:02:05 »
Hát igen, a habtermelés brutális, tényleg. Örülök hogy van végre két jó magyar szappanműhely is.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #260 Dátum: 2015. Április 19. - 15:14:19 »
Hát igen, a habtermelés brutális, tényleg. Örülök hogy van végre két jó magyar szappanműhely is.
Én nem éreztem egyébként faggyús zöngét sem, mint te a kókusznál. Lágynak lágy, ez tény, de az nem zavar. Egy év a polcon, és nem lesz lágy. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #261 Dátum: 2015. Április 24. - 17:45:20 »
Hűha!

Ide még nem írtam, úgyhogy pótolom!

Kipróbáltam az ibolyásat és a kókuszosat is. Nálam mindkettő remekül működik. Szőr puhítás, siklás, arc ápolás és kényeztetés, tartós nedves krémes hab jellemzi őket.

Az ibolyás - nekem - sokkal természetesebb illatú, mint Geo F. Trumper Violet borotvakrém illata. Frissebb, és üdébb.
Ugyanakkor a kókuszos egyszerre vaníliás és kókuszos, egy kicsit a vaníliába hajolva, és úgy, ahogy én szeretem, azaz nem töményen.

Szerintem nagyon jók!  :hat:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #262 Dátum: 2015. Április 27. - 14:57:44 »
Megfeledkeztem a Bay Rum (Bayrum? hogyan írják helyesen?) tesztről is. :D

Pü-ben az alábbiakat (is) írtam Zsuzsának erről a szappanról:

"...

Kár lenne hosszan ecsetelnem, ez a szappan tökéletes! Remek, krémes habja van, tartós, siklik a borotva, szépen tartja a nedvességet, nekem prímán ápol és kényeztet, a harmadik körben is finom volt az arcomnak.

Itt is tarottam tőle, hogy esetleg az illat összetevők miatt lesz némi irritáció, de semmi nem volt. Finom, pihe-puha, krémes hab!

Nem kellett volna sem arcszeszeznem, sem balzsamoznom, de megtettem, mert már írtam, hogy imádom, úgyhogy nem hagytam ki.

..."
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #263 Dátum: 2015. Április 28. - 08:59:29 »
Ugyanezek a tapasztalataim, és ugyan nekem a kókuszos nagyon citromos-nápolyi beütésű, az ibolyát viszont néha napközben is kinyitom - csak úgy... :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #264 Dátum: 2015. Május 03. - 06:54:35 »
Akkor amivel még tartoztam:

Kókusz:

Ugye első körben kevés vízzel próbáltam, nm is hozott kielégítő eredményt, ezt követően több nedvességgel tökéletes habot készít. Kellemesen síkosít, illata nekem, s egy kolléganőmnek is, egyértelműen Bounty.

Fagyos-Ictyonos:

Na ez nagyon jól sikerült, ebből kell rendszeresítsek idehaza nagyobb tömböt is majd.
Habja krémes, illata menta és a kátrány érdekes, de nem orrfacsaró keveréke. S ezzel el is árulható. hogy elég magas mennyiségben van benne mentol,  s kellemesen hűt. S talán a négy minta közül ez hidratál leginkább. De lehet, hogy ez csak elfogultság.

Ibolya-Bay Rum:

Egybe írom, mert nem szükséges külön taglalni.
Habjuk kellemes, síkosítás néha hagyott apró hiányosságot, főleg az Ibolyánál száradt gyorsabban a hab, de nem a használat rovására ment, hiszen nem kellett állandóan újra nedvesíteni a pamacsot.
Illata az IBOLYÁNAK kellemes, ahogy valaki előzőekben írta. kandírozott gyümölcs, nem tolakodó, nyárias illat. Ellenben a BayRum nekem nem igazán jött be illatilag. De tegyem hozzá, nem biztos a szappan, és a benne használt parfüm tehet róla.
Sokkal inkább a bűnöst nevén nevezhetem, aki a: KUNEMBER!
Értem, s tudom, hogy ez hagy némi magyarázni valót. Tehát Kuni azért lett általam kikiáltva " közellenségnek", mert mint itt sokan tudjuk, házi BayRum-ot készít. S mindezt teszi olyan lelkesedéssel, hogy a kész termék igen magasra tette nálam a mércét a többi hasonló illattal szemben. Idehaza nekem is van vagy 3 BayRum AS más gyártótól, de Kuniét szívesebben veszem elő. De ettől eltekintve a szappan illata rendben van.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #265 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 08:10:37 »
Jó reggelt urak!


Ma döbbentem. Pár hónapig nem vettem elő az ictyonos szappant. Az eső és a hűvös levegő az ictyon és Bay vagy Pitralon felé terelt.

Első pamacsolás, kicsit csíp. Bár szeretem a mentolt, betudtam annak, hogy más a receptúra, így más a mentol ereje is. A szappan habzott, krémesített, tette a dolgát.
Második körben újra csíp, kicsit jobban. Furcsa-furcsa, biztos megszántottam magam, gondoltam elsőre.

Mire végig értem a második körrel, úgy égtek a pofazacskóim, hogy  a szemem is belekönnyezett.

Lemosva láng vörös lett az arcom, s a kezem ahol az ictyonos vízzel a kis lavóromban érintkezett.

Ezért a cseh Pitralont használtam ( ami mellesleg ugye befutó helyen is volt ) a hozzáadott F vitamin végett, bőrnyugtatásnak.

Ki járt már így? Tegyem hozzá, az ichtyonosat több mint egy éve használom már ez a többedik szappan.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #266 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 09:08:22 »
Én, bár az Cinke major volt. Valami nem stimmel ezekkel a kisüzemi szappanokkal  :fejtor:
Parabén ide, parabén oda, nagyüzemi termékekkel még soha nem jártam így.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #267 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 09:09:34 »
Szerintem egyszerűen megromlott.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Mrs.Selgir

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #268 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 10:15:18 »
Üdv! Semmilyen olyan alapanyag nincs benne, ami "meg tudna romlani"!! Ezzel nem vonom kétségbe az eset hitelességét! Péter kérlek, hogy ajánlott levélben add fel nekem a szappant. Ki szeretném vizsgálni az esetet. Nagyon köszönöm a visszajelzést!
A lúg mennyisége és ezáltal a pH-ja sem növekedhet a terméknek. A felhasznált illóolaj mennyisége idővel inkább csökken. A felhasznált mennyiség az eu-s szabvány betartásával volt a szappanban. Esetleges zsírsav oxidáció pedig nem okoz gyulladást.
Olyan előfordul, hogy bizonyos technológiai hibák -esetleg alapanyag-érzékenység miatt- a szappan eleve csíp. Itt a hangsúly azon van, hogy eleve! (Horatio L.)

Tehát tisztelettel megkérek minden tesztelőt, hogy amennyiben van még a birtokukban a fenn nevezett ichtiolos szappanból, egy óvatos próbának vessék azt alá! Bár Kálmán ezekben a percekben tesztelte késés borotvalkozassal- irritáció nélkül -, nem szeretném ha hazabeszélnénk... :)

Horatio! Eljött az ideje, hogy kipróbáld a szappanomat! Privátban kérek szépen egy címet! ;)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Balatoni Szappan
« Válasz #269 Dátum: 2015. Szeptember 26. - 10:21:42 »
Kidobtam a tárlóból egyenest a fajansztba. :fejfal:

Nem gondoltam, hogy garanciás postázást kell végezzek vele.

Pedig tudod, ez a kedvencem a szappanjaid közül. :sírósszmájli:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici