Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 366133 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3795 Dátum: 2021. Február 12. - 18:28:35 »
Ezekhez tökéletes amit kinéztél.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3796 Dátum: 2021. Február 12. - 18:46:04 »
 :thumbup:

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3797 Dátum: 2021. Február 13. - 02:18:05 »
Sőt! Nyomásfokozós szűrő nélkül egy Gaggia (vagy annál is drágább gép) sem tud  italt csinálni az előre őrölt kávéból. Egyáltalán semmilyet, mert egyszerűen átesik a víz, mint fos a libán.

Szóval maradj a kinézett gépek valamelyikénél, és mindenki jól jár.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3798 Dátum: 2021. Február 13. - 06:35:46 »
Ezen jót mosolyogtam : "a silánytól a prémium márkákig". Sajnos prémium nincs közte. Ezekhez a Gaggia/Poemia páros tökéletes. Vagy egy olcsóbb megoldás. Kotyogós kávéfőző.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3799 Dátum: 2021. Február 13. - 06:52:11 »
Nem annyira értek hozzá, de azt hittem a pl. a Davidoff vagy a Pellini prémium márkák. Nem így van?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3800 Dátum: 2021. Február 13. - 08:07:39 »
Ezek korrekt brandek, nevezheted prémiumnak. De egy ilyen kérdéssel megint belemész egy olyan beszélgetésbe, amelyben kiderül hogy az igazi kávérajongónak ezek kommersz vackok, és a prémium az amit egy kis szicíliai faluban pörkölnek kézműves lángon, teliholdkor. Kell ez neked? ;)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3801 Dátum: 2021. Február 13. - 08:17:22 »
Isten őrizz!   :D

Véletlenül se jussunk el a cibetmacskán vagy bármilyen más állaton keresztülment csodáig  ;D

Amúgy nem dokumentálok minden beérkező kávét, viszont az egyik borotvás kacatos dobozom pont egy Pellini-s doboz, amiből az espresso csésze is megvan.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3802 Dátum: 2021. Február 13. - 12:53:37 »
A bolti kategoriaban premiumok, igen. Ezeken felül a frissen pörkölt kávék vannak.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3803 Dátum: 2021. Február 13. - 18:57:46 »
Sőt! Nyomásfokozós szűrő nélkül egy Gaggia (vagy annál is drágább gép) sem tud  italt csinálni az előre őrölt kávéból. Egyáltalán semmilyet, mert egyszerűen átesik a víz, mint fos a libán.

Pont ez jutott nekem is eszembe, csak nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni  ;D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3804 Dátum: 2021. Február 14. - 10:38:36 »
Uraim, egy olyan kérdésem lenne, ami valószínűleg volt már 20x, de épp nem találtam ilyen beszélgetés folyamot (elég sok lapot átpörgettem).
Kávéfőző vásárlás előtt állok, daráló-főző egyben megoldást vennék, kommersz, boltban kapható viszonylag értelmesebb kávéval (Lavazza pl). Mint látható nem gourmand kávét szeretnénk csinálni, hanem gombnyomásra korrekt, iható kávét, minél kényelmesebben. Otthoni felhasználás, tehát nem ipari gép kell.
Ár minél kevesebb, max 200. Nem az elérhető legjobb kell, hanem egy ésszerű megoldás. Pohár melegítés és hasonlók nem szükséges. Érdekelne fapados megoldás is, mivel nem az extrákon van a hangsúly az esetek 99,9%-ában (tehát ha nincs tejhabosítás, capuccino és hasonlók, cserébe óccsó de jó, az lenne a legjobb). De természetesen érdekelne olyan gép is, amiben van capuccino/tejhabosítás, hogy lássam az árkülönbséget.
Jelenleg Bialetti van használatban, gyárilag őrölt kávéval - kézi kávédaráló, külön gépi daráló, karos kávéfőző, filteres kávé, kapszulás kávé köszönöm nem, még akkor sem ha árban jobb minőségű kávé jön ki - nem foglalkozni szeretnénk a kávéval és főzőjével, hanem inni. Tré tudom, nézzétek el.

Köszönöm előre is!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3806 Dátum: 2021. Február 14. - 13:57:33 »
Bár a napokban kiderült hogy nem vagyok kávészakértő, de pont Davidoff instant (Rich) is van itthon és szerintem nem valami finom. A Nescafe sokkal jobb.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3808 Dátum: 2021. Február 16. - 10:10:43 »
Mindegy mit veszel azok közül, amik teljesítik az általad elvártakat. Nem szeretném leszólni a választásodat, vagy az ízlésedet, egyszerűen elmondom a tapasztalatom.

Mindegyik gép: Jura, Phillips, Saeco, stb. egy kaptafára készül, nagyon alacsony műszaki színvonalon, tele műanyag, nem cserélhető alkatrészekkel.

Ha újat szeretnél, akkor én várnék valami akciót, 100 alatt szoktak lenni ilyen gépek. Amúgy a használt felújított is megteszi, az legalább már egyszer tönkrement, tehát a "megvettem a drága kávégépet, és ennek semmi baja nem lesz, és én milyen jól jártam" mítoszt rögtön eloszlatja.

Mindegyik ilyen gép tönkremegy, jellemzően 1-3 éven belül. Fődarab cserével újra életet lehet bele lehelni.

Amit ráírnak, hogy Watt, meg nyomás, meg minden teljesen mindegy. Vedd, amelyik tetszik, vagy meg tudod fizetni, vagy akciós. :)

Uraim, egy olyan kérdésem lenne, ami valószínűleg volt már 20x, de épp nem találtam ilyen beszélgetés folyamot (elég sok lapot átpörgettem).
Kávéfőző vásárlás előtt állok, daráló-főző egyben megoldást vennék, kommersz, boltban kapható viszonylag értelmesebb kávéval (Lavazza pl). Mint látható nem gourmand kávét szeretnénk csinálni, hanem gombnyomásra korrekt, iható kávét, minél kényelmesebben. Otthoni felhasználás, tehát nem ipari gép kell.
Ár minél kevesebb, max 200. Nem az elérhető legjobb kell, hanem egy ésszerű megoldás. Pohár melegítés és hasonlók nem szükséges. Érdekelne fapados megoldás is, mivel nem az extrákon van a hangsúly az esetek 99,9%-ában (tehát ha nincs tejhabosítás, capuccino és hasonlók, cserébe óccsó de jó, az lenne a legjobb). De természetesen érdekelne olyan gép is, amiben van capuccino/tejhabosítás, hogy lássam az árkülönbséget.
Jelenleg Bialetti van használatban, gyárilag őrölt kávéval - kézi kávédaráló, külön gépi daráló, karos kávéfőző, filteres kávé, kapszulás kávé köszönöm nem, még akkor sem ha árban jobb minőségű kávé jön ki - nem foglalkozni szeretnénk a kávéval és főzőjével, hanem inni. Tré tudom, nézzétek el.

Köszönöm előre is!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3809 Dátum: 2021. Február 16. - 11:13:28 »
eFeM, ha nem ragaszkodsz hogy egyben legyen a daráló-főző, akkor valszeg sokkal jobb megoldást kapsz, kevesebb szívással ha elromlik (mert 1 dolgot javítasz/cserélsz). Egy Graef CM 702 daráló, plusz olyan karos kávégép amit szeretnél, egy jobb használt-felújított pl.

Egybe gépekben jó pl a Sage, de az 250 felett indul, és hát annyiból már parádés darálót és gépet kapsz.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici