Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 326604 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1185 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:10:02 »
Ezt te hoztad el? Jó darab. Angliai piacra gyártott, 1909-es szériájú bostoni borotva, az alaplemezen nincs KCG felirat, de van még pár ilyen, szóval gyári valószínűleg.
A doboz alján van licensz kivonat?

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1186 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:23:58 »
Látom te voltál a kérdező tettes!  ;D
Szidtalak, mint a bokrot. Hogy a kérdéssel miért fokozod a figyelmet. Szájába rágva mindenkinek, hogy mi is ez. Szerencse, hogy a hölgy nem lát jól, meg nem a kérdésre válaszolt.

Igen, én hoztam el.
A gyári szám lehet A2xxxxx is, akkor 1908-as. Vagy A3-as mint az összes B&B-én regisztrált Signatured Single Ring OT.
Ha a fésűs lemezen nincs King C Gillette beütő, nem gond.
Talán a legtöbb Signatured-en csak az egyik lemezen van. Bár az angol szabadalmi beütő matt jobb lett volna a szerencsém, ha a fésűn van. (B&B-en talán egy ilyet találtak eddig.)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1187 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:28:48 »
Ezt láttad ugyanott?




Gillette Olympic Special 1924-nek néztem. A nyele nem repedt. Valami 15 Euro lett a vége. :2thumbup:

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1188 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:38:55 »
Hogy kirakta, az ő dolga. De arra persze nem tudott válaszoni amit kérdeztem... Nekem 7-esnek tűnik, bár az 1908-as gyártás logikusabb lenne.
Ha bárkit kicsit is érdekelt a készlet és nem látta meg amit látni kell, az megint csak egyéni problema.
Érdekes módon ez már a negyedik szett az utóbbi két évben francia eladótól. Úgy látszik a kisebb lakosságszám gyorsabban kitermeli a ritkaságokat is.

Üdv

Á

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1189 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:44:49 »
Láttam, de ez nekem nem annyira vonzó, főleg, hogy pengetartót szeretni hozzá vagy irreálisan sokba kerülne, vagy lehetetlen.

Ezen viszont kicsit elgondolkoztam, a L'Auto doboz kivitele teljesen ismeretlen számomra. Nem értem, hogy egy pengetartó doboz járt vele és az a borotva alatt volt, vagy hiányzik valami a dobozból.

http://www.ebay.com/itm/lot-danciens-rasoirs-divers-GILLETTE-et-LERESCHE-vintage-SAFETY-RAZOR-lot-/381739603715?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=FMQHpL6hgku1kssVOv6ls4d%252Bp9g%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1190 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:45:39 »
Mind igaz amit írsz. De minek kérdeztél, ha egyértelműen látod, hogy ez egy repedés mentes Signatured OT? A kérdésed a biztos-biztos-biztos volt. A tuti biztosra.  :tasli:

(Ha az eladó nem írta le a kulcsszót mi se tegyük. Kereső robotok ne emiatt találjanak rá!)

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1191 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:54:04 »
A pengetartó hiánya gond persze. A repedt borotva nekem nagyobb gond.
Eddig három ilyen szettem van, amiben repedt a nyél. Az egyik szinte NOS, azon is ott a hajszálrepedés.

A linkelt L'Auto az agy későbbi sportújság repi darab, nem Pioneer Olympic special. Teljes szett, a pengetartó ilyen hozzá, már mint ami a borotva alatt van.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1192 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:11:25 »
És mi rögzíti a pengetartót? Csak úgy van alul?

Azért kérdeztem, mert nem tuti a szám, nem volt nagy kérés. Ha 7-es, akkor volt egy pár ezerrel magasabb számú borotva angol logós dobozzal  és KCG felirat nélkül. De hogy ez kiderüljön, nekem nem ér 10+ ezret.

A vékony fedeles Sr-ek nem kellene, hogy repedjenek, nálam hibátlan mind. A vastag fedelesből viszont ritka az ép példány.

Ui: Érdekes mélyrepülésben vannak mostanság az árak.

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1193 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:26:29 »
Igen, a pengetartó az üregében lapul a borotva alatt.
A borotvanyél vége feltámaszkodik fölötte.

A Signatured OT áránál miért fontos a gyári sorozatszám, vagy évjárat?
Csak  a King C Gillette beütő valahol a készüléken ma 100 USD fölötti összeget jelent - tíz éve volt a katalógus ára "75 USD and up".

Ennek csak a zárnyelve szakadt, ami szerencsére megvan hozzá.
Simán ér így is 150 USA dollárt. Ez meg a felébe sem került ...


Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1194 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:33:48 »
Az áraknál ami jó és kíváló állapotú az most is drága. USA nekünk már-még baromi drága.
Mostanság alig tudok valami jót venni.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1195 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:46:48 »
Máshonnan nézzük nagyon. Én arra vagyok kíváncsi, hogyan számozták az angol Sr-eket, mit jelent a csillag pecsét, meddig gyártották első körben Bostonban az angol szabadalmas borotvákat, mikor kezdték újra, az hogy a borotva szignózott, számomra nem érdekes annyira, hogy ráfizessem a háromszoros szorzót.

Amiket nézegettem, mind kétharmad/fél áron ment el az elvárthoz képest. Vagy nem azt gyűjtöm, amint a többség.

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1196 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 12:06:51 »
Nem tudom mióta nézed a Gillette vintage árakat.
Én az elmúlt 5 évben OT KCG szignózott borotvát nem láttam 80 USD alatt.
Az is girbe-gurba fogas, leharcolt, doboz nélküli példány volt. Dobozosok állapottól függetlenül mind jóval 100 fölött keltek el.

Ezekre az érdekes, de egyébként tök lényegtelen kérdésekre - amíket említettél - a borotvák vásárolgatásával sosem fogunk választ kapni. Minden erre irányuló B&B-es készülék adatgyűjtés eddig nem vezetett és nem is fog vezetni sehova.

Én kedvtelésből, szórakozásból gyűjtök érdekes és szép példányokat. Nincsenek magasztos céljaim.
Max a gyártási évüket nézem, ennyi bőven kielégít. Ez a tényező meg csak a OT Duble Ring-eknél meg a korai Single Ringnél tényező.

Szerintem, de én biztosan félre néztem eddig.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1197 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 12:52:50 »
Az, hogy számodra tök lényegtelen, a te dolgod. Hozzáteszem, a B&B nélkül az angol ABC-id még 1909-es gyártásúak lennének.

Üdv

Á

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1198 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 13:24:22 »
Nem a B&B infóit tartom lényegtelennek és semmire vezetőnek, hanem azokat a készülék táblázatokat amikbe Te is írogatsz adatokat. Pld. az OT-okról. Majd szólj légyszi, ha jutottatok valamire ezzel.  :sör:

A legtöbb ilyen táblázat úgy végezte, hogy nekem van ilyen. Oszt annyi.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1199 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 13:40:34 »
Nem, nem a mazsolákat magadnak kell kiszedegetni. A táblázatban benne van minden, ami kell, még máshol kell megnézni valamit.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici