Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 336133 alkalommal)

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #120 Dátum: 2010. December 08. - 12:16:04 »
Ja, ezek azok.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #121 Dátum: 2010. December 08. - 13:12:03 »
Üdv Atyafi!

Teljes mértékben Fonti véleményével értek egyet: szerintem is nyugodtan vedd meg kezdésnek azt a Bismarck-ot. Más témában is tapasztaltam már, hogy egy gyenge minőségű eszközzel csak kínszenvedés a tanulás, és elmegy a kedve az embernek az egésztől.
Ahogy már előttem is írták többen, egy jó fenőszíjra mindenképpen szükséged lesz (esetleg nézd meg az Elad topikban a Longball-féle szíjakat). Fenőkő nem feltétlen szükséges a kezdéshez, többen is szívesen segítünk, ha a szíjas fenés már nem elegendő.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #122 Dátum: 2010. December 08. - 20:56:57 »
Szia Atyafi!

Néhány hónapja hasonló cipőben jártam jómagam is. Milyet vegyek, honnan vegyek, mennyiért vegyek. Végigböngésztem a fórumot, bújtam a badger & blade-et és a straightrazorplace-t, és kialakult bennem, hogy milyen kést szeretnék kb. mennyiért. Nem akartam 20ezret kiadni egy új Dovo-ért, pláne, hogy úgy olvastam a mostaniak újak nem olyan jók, mint a régebbiek. Féltem is, hogy esetleg leejtem, stb. Ugyanakkor nem szerettem volna valami rozsdás, csavarodott vackot sem venni, lutrira. Ezért úgy döntöttem, hogy föliratkozom a B&B és a az SRP elad fórumára, ahol naponta 20-30 hirdetés jelenik meg, megbízható, hozzáértő eladóktól, megelégedési garanciával!!! Ott vannak kezdő szettek is, amik a kések mellett tartalmaznak bőrt, pasztát is, krémet, pamacsot. Ha nem látsz 1 héten belül, akkor a megfelelő fórumra dobsz egy postot, biztosan jelentkezik valaki, aki 60-70 $-ért postáz neked egy ilyen szettet. Nyilván nem egy Filarmonica Barbas Duras lesz vörös Dovo bagaria bőrrel, de kezdeni biztosan megteszi.

Ha nem akarsz vesződni a fórumok/hirdetések bújásával, kérdezd meg Fontit neki volt olcsóbb kezdőkése a borotva találkozón, nem tudom, megvan -e még.

Flashner Kálmán mester úrtól pedig egészen biztosan tudsz venni jó állapotúra helyrehozott kést SFK-tól 5-6000 Ft Solingeniig át (10-15 körül).

Ha mindenképpen újat akarsz, akkor ott vannak a NOS kések szintén 70-80 $ körül vagy 20ért a Dovo.

Sziasztok!
Én új vagyok a fedélzeten. ;)
....
Szóval Ti mit ajánlanátok kezdésnek?
UI: Egészségügyben dolgozom. Ismerek jó érsebészeket és még érfogóm is van.  ;D Szóval be vagyok biztosítva, jöhetnek a tippek!
Köszönettel

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #123 Dátum: 2010. December 08. - 21:52:37 »
Atyafi- Annyit azért hagy tegyek hozzá, hogy a késes borotválkozás előkészülete, tehát az élezés, fenés számomra legalább akkora örömöt okoz, mint egy jól sikerült borotválkozás. Összehasonlítható a horgászattal: ne egy gép, vagy valaki más kösse már meg a használt horgot...főleg, ha utána halat is fogsz. Tehát ha szereted az ilyen jellegű sikerélményt nyújtó "munkákat" akkor egy saját szájíz szerint kialakított él is lehet egy szempont. Ehhez azonban kellenek a jó célszerszámok, és a trükkök elsajátítása, a borotvakés, ha jól meg tudod fenni, majdnemhogy másodlagos használati érték szempontjából és inkább izlés kérdése. Azonban 15-ből még a legolcsóbb használható fenőkövekből, szíjjal + akármilyen kés nem biztos, hogy meg tudod úszni. Én mondjuk pont ezekből a kiegészítőkből nem vennék használtat (kivéve, ha kézzelfoghatóan és jól meg lehet vizsgálni és rendben van), ugyanis egy használt követ majdnem biztos, hogy lapolni kell, azonban egy csak ránézésre használható borotvát sokkal nagyobb eséllyel lehet jól megélezni. Fordítva viszont rosszabbak az esélyek.
Üdv   

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #124 Dátum: 2010. December 08. - 22:32:43 »
Köszi a válaszokat.
Jó hasonlat a horgászat, főleg, hogy gyerekkorom óta horgászom.   :borz2:
Én mindig azt vallottam, hogy szegény ember nem teheti meg, hogy olcsó dolgot vesz magának. Persze az olcsó nem minden esetben rossz.
Én a limitet csak a borotvára értettem. Azóta kiderült, hogy benéztem a dolgot és az interneten nem egy Biszmárkot, hanem valami mást láttam 15E-ért.  :-\
A Biszmárk egy kicsit drágább... Alszom még párat a dologra.
Ma voltam egy késesnél, aki megpróbált bevezetni a "szakmai rejtelmekbe". Pamacsot ajánlott 35E-ért, szappant 8E-ért és borotvát 38E-ért. El is gyengültek a lábaim,  :crazy:
Lehet keresek valakit Pécsett, aki vágja a témát, mint bálna f@sza az iszapot és aki megmutatja az alapfogásokat. Úgy könnyebb lenne.
Azért köszönöm a válaszokat.


Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #125 Dátum: 2010. December 09. - 00:23:30 »
Köszi a válaszokat.
Jó hasonlat a horgászat, főleg, hogy gyerekkorom óta horgászom.   :borz2:
Én mindig azt vallottam, hogy szegény ember nem teheti meg, hogy olcsó dolgot vesz magának. Persze az olcsó nem minden esetben rossz.
Én a limitet csak a borotvára értettem. Azóta kiderült, hogy benéztem a dolgot és az interneten nem egy Biszmárkot, hanem valami mást láttam 15E-ért.  :-\
A Biszmárk egy kicsit drágább... Alszom még párat a dologra.
Ma voltam egy késesnél, aki megpróbált bevezetni a "szakmai rejtelmekbe". Pamacsot ajánlott 35E-ért, szappant 8E-ért és borotvát 38E-ért. El is gyengültek a lábaim,  :crazy:
Lehet keresek valakit Pécsett, aki vágja a témát, mint bálna f@sza az iszapot és aki megmutatja az alapfogásokat. Úgy könnyebb lenne.
Azért köszönöm a válaszokat.



Azért 35E-s pamaccsal indulni elég vad volna. Csak nem autókereskedése volt a komának az üzlet hátuljában?  :crazy:

Nem elérhető Heyman8909

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #126 Dátum: 2010. December 10. - 17:55:14 »
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van jó sok olyan borotvafejem, ami nem ez az új féle rápattintós, hanem ráhúzhatós. Sajnos sehol sem találok olyan boltot, ahol árulnak még ilyen borotvát vagy szárat, csak rápattintósat.

Ha valaki tudna ajánlani egy üzletet, annak nagyon örülnék. Köszönöm!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #127 Dátum: 2010. December 11. - 10:40:21 »
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van jó sok olyan borotvafejem, ami nem ez az új féle rápattintós, hanem ráhúzhatós. Sajnos sehol sem találok olyan boltot, ahol árulnak még ilyen borotvát vagy szárat, csak rápattintósat.

Ha valaki tudna ajánlani egy üzletet, annak nagyon örülnék. Köszönöm!

A ráhúzhatósnak az oldaltöltőst hívod? Ezek általában többféle rendszert is magukba foglalnak régifajta u.n. univerzális fejek. Ha ilyenről beszélünk azonnal tudok segíteni: LORD S635 készülék. Egy kép azonban jó volna a fejről, mert jelen pillanatban minden szabadalmat figyelembe véve 6 féle rendszer létezik. Vagy ha azt meg tudnád mondani eddig milyen készülékben használtad az is jó.   

Nem elérhető Heyman8909

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #128 Dátum: 2010. December 11. - 12:53:04 »
Ha jól látom, itt a penge részt csúsztatod be oldalról. Viszont nekem olyan borotvaszár kellene, amire a már meglévő borotvafejet nem a rápattintós módszerrel lehet ráilleszteni, hanem rácsúsztatni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #129 Dátum: 2010. December 11. - 13:44:35 »
Értem én, oldaltöltős lesz az. Hány késes? 4 vagy 5? :D

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #130 Dátum: 2010. December 13. - 20:42:16 »
Sziasztok!
Azt hiszem bevezetésnek nem nyúlok késhez, inkább egy bizt. borotvához.
Jövő héten venném meg. Vélemény a Merkur Futur-ról?
http://www.flickr.com/photos/ayn/4364544354/
Köszi

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #131 Dátum: 2010. December 13. - 20:44:21 »
Sziasztok!
Azt hiszem bevezetésnek nem nyúlok késhez, inkább egy bizt. borotvához.
Jövő héten venném meg. Vélemény a Merkur Futur-ról?
http://www.flickr.com/photos/ayn/4364544354/
Köszi

Jókat mondanak róla. Érdemes megnézned pl. itt: http://connaughtshaving.com/merkur.html , jó áron tartanak -
esetleg a Progress-t is, nekem olyan van, nagyon jó darab.

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #132 Dátum: 2010. December 13. - 20:46:25 »
Köszi. Szeretnék hozzá rendelni 1 csomag Feather pengét is. Azt honnan érdemes?

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #134 Dátum: 2010. December 13. - 21:01:46 »
Innen venném:
http://www.zoldbolt.hu/termek/solingen-merkur-borotva-allithato-penges

A borotva nem tűnik rossznak, http://connaughtshaving.com/merkurfutur.html itt kb 15200ért van, annyira nem durva a különbség. Ami a Feathert illeti, rákérdezhetsz ednél, hogy mi a véleménye ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici