Szerző Téma: Mr. Herr  (Megtekintve 81324 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Mr. Herr
« Válasz #75 Dátum: 2015. Január 05. - 18:21:14 »
Az én japomban is van egy mm elfenés. Iszonyat éles vas, de ezek szerint ez sem tompa spakli.:))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Mr. Herr
« Válasz #76 Dátum: 2015. Január 05. - 18:29:04 »
Ezt ne csináljátok gyerekek, most nálam is felébredt a belső kényszer egy japán vasra  :crazy:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Mr. Herr
« Válasz #77 Dátum: 2015. Január 05. - 18:32:22 »
Ezt ne csináljátok gyerekek, most nálam is felébredt a belső kényszer egy japán vasra  :crazy:

Szereztem én is kettőt, majd meglátjuk mi lesz belőle.  :fejtor:
Sheffield-England

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Mr. Herr
« Válasz #78 Dátum: 2015. Január 05. - 18:36:07 »
Akkor nálad is elindult  a kényszer :D
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Mr. Herr
« Válasz #79 Dátum: 2015. Január 05. - 18:37:44 »
Akkor nálad is elindult  a kényszer :D

Ez így megy itt!  :crazy:

Ja...és persze van egy hosszú listám is.  :crazy:
Sheffield-England

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Mr. Herr
« Válasz #80 Dátum: 2015. Január 05. - 19:06:48 »
Hamilton  (Japan)



Ejha! Nagyon szép darab :)  :+1: :2thumbup:
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Mr. Herr
« Válasz #81 Dátum: 2015. Január 05. - 20:01:46 »
Hamilton  (Japan)



Kisegér kirágcsálta?


Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Mr. Herr
« Válasz #82 Dátum: 2015. Január 05. - 20:12:19 »
Japán mester kézre alakította inkább. Tudod ezek máshogy állnak ehhez a kérdéshez:) De tök kényelmes komolyan mondom. Sanyi aszonta ez jó kés,mert megmutattam neki mielőtt megvettem. Ha aszonta akkor mit okoskodjak:) És valóban jó. :crazy:

Na igen, ha én is egy berepedt borotvát szeretnék eladni, biztosan kiköszörülném a repedést, és kitalálnék hozzá valami "japán mester szerint ez így jó" marketing szöveget. A borotva azon részének van funkciója, azt gondolom.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Mr. Herr
« Válasz #83 Dátum: 2015. Január 05. - 20:20:21 »
Ja hát nekem nem oszt, nem szoroz, Te használod. Ha meg jó, akkor jó. Csak torzónak néz ki. De az ókori szobrok többsége is torzó, szeressük is őket úgy ahogy vannak  :D
 :sör:

Megjegyzem, ha kézre lett alakítva, jó nagy hüvelykujja lehetett az eredeti gazdájának  :fetreng:  :peace:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Mr. Herr
« Válasz #84 Dátum: 2015. Január 05. - 20:31:02 »
Arra nem gondolsz,hogy van aki a kisebb pengét szerette?

Hát dehogynem!  :fejtor: Flaschner mester ezt úgy oldja meg, hogy a hegyiből csíp le egy-két centit  :fetreng:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Mr. Herr
« Válasz #85 Dátum: 2015. Január 05. - 20:40:43 »
Japán mester kézre alakította inkább. Tudod ezek máshogy állnak ehhez a kérdéshez:) De tök kényelmes komolyan mondom. Sanyi aszonta ez jó kés,mert megmutattam neki mielőtt megvettem. Ha aszonta akkor mit okoskodjak:) És valóban jó. :crazy:

Na igen, ha én is egy berepedt borotvát szeretnék eladni, biztosan kiköszörülném a repedést, és kitalálnék hozzá valami "japán mester szerint ez így jó" marketing szöveget. A borotva azon részének van funkciója, azt gondolom.
Szerintem Neked van igazad,mert ez , ha jól látom eredendően nem vállnélküli kés, sőt dupla vállas volt.Lehet, hogy sok ilyen köszörülésűt lehet látni, de azok  kamisorik.
Ez nem azt jelenti, hogy rossz, pusztán egy tényt szögeztem ,-tünk le.Nem irígységből írtam, és nem akarom megvenni.Van épp elég.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Mr. Herr
« Válasz #86 Dátum: 2015. Január 05. - 21:14:26 »
ok akkor ez egy elköszörűlt elfuserált kés. Így mindenki boldog engem meg hidegen hagy:) És így tetszik pont ahogy van.  :sör:

Ezt nagyon félreérted, ez senkit nem boldogít, elngem biztosan nem. Még az sem lehetetlen, hogy tévedünk. Mindössze párbeszéd alakult - volna - ki a késed egy bizonyos jellegzetességéről, de ehelyett Te inkább bedurciztál, amiből természetszerűleg nem tud kialakulni egy normál párbeszéd. Nem kívántam gyalázni a legújabb kedves borotvádat, biztosan örülsz neki, és hidd el, hogy én is örülök az örömödnek.
Azért ha van ésszerű, valós magyarázata ennek a köszörülésnek, az engem érdekelne. Talán Sanyi majd megírja.
 :handshake:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Mr. Herr
« Válasz #87 Dátum: 2015. Január 05. - 21:24:49 »
Bocsi, de én felvetettem egy ésszerű lehetőséget, amire Te előbb a japán mesterrel jöttél, utána meg azzal, hogy ez ilyen, és kész. Engem tényleg érdekelne, hogy miért ilyen, ha mégis direkt ilyen és nem azért, mert repedt volt.
Béke

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Mr. Herr
« Válasz #88 Dátum: 2015. Január 05. - 21:25:41 »
Az élkialakítás valahol a kamisori és a nyugati stílusú kés között van, amivel szerintem nincs is semmi baj. Több japán késen is láttam már ilyet, nem hiszem, hogy csak a csorba kiköszörülése miatt alakították át.
Valahol egyébként ez logikus is a japánok részéről, mivel kisebb pengével könnyebb manőverezni.
Mindenesetre csinos darab... :sör:
(szerintem)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Mr. Herr
« Válasz #89 Dátum: 2015. Január 05. - 22:04:14 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici