Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 152464 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #495 Dátum: 2016. November 06. - 11:40:51 »
Attól még az r41 az egyik legdurvább borotva.  :fejtor:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #496 Dátum: 2016. November 06. - 12:07:08 »
Attól még az r41 az egyik legdurvább borotva.  :fejtor:

Azt sose állítottam, hogy kezesbárány.

De azt mondom, hogy helyes teknikával, mefelelő előkészítés után, figyelemmel, a legjobb, legalaposabb készülék.

Kezdőknek nem ajánlott ugyan, de nem is kell elrettenteni őket Figyelem és türelem kell hozzá, de meghálálja.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #497 Dátum: 2016. November 06. - 12:18:50 »
Ebben a formában, így tökéletesen egyetértünk!  :handshake:

De lássuk be, kezdőknél hibádzik a jó technika, tudás, rutin, gyakorlat, stb... Ha erre jön az 41, baj lehet.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #498 Dátum: 2016. November 06. - 12:21:32 »
Ebben a formában, így tökéletesen egyetértünk!  :handshake:

De lássuk be, kezdőknél hibádzik a jó technika, tudás, rutin, gyakorlat, stb... Ha erre jön az 41, baj lehet.

Annyival kiegészíteném, hogy tudást meghálálja, annak hiányát piszkosul megbosszulja.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #499 Dátum: 2016. November 06. - 12:26:49 »
Tehát, kiben van kitartás, s nem szegi kedvét pár alkalmi vérfolt, hű barátja lehet az r41.

De odafigyelés, és türelem!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #500 Dátum: 2016. November 06. - 12:37:16 »
Igen, de nem ütöm korábbi szavam, ha azt írom, alapozásnak, kezdésnek sok. Vannak kíméletesebb borotvák is tanulni. Ha azzal megy, akkor az r41 nem rendez kiábrándító vérfürdőt.  :cimbi:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #501 Dátum: 2016. November 06. - 13:05:03 »
Igen, de nem ütöm korábbi szavam, ha azt írom, alapozásnak, kezdésnek sok. Vannak kíméletesebb borotvák is tanulni. Ha azzal megy, akkor az r41 nem rendez kiábrándító vérfürdőt.  :cimbi:

Ezzel egyet értek!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Melanopus

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 73
Re:Módszerek, technika
« Válasz #502 Dátum: 2016. November 06. - 13:47:26 »
Én kb. 1,5 éve DE-zek, előtte reluxa volt, utáltam borotválkozni  5-6 naponta, állandóan irritált volt a nyakam, államon pattanások másnapra, nem tudtam inget felvenni mert tiszta vörös lett a nyakam. Azt már nem tudom hogyan került a képbe a DE, de szerencsére bekerült. EJ 89 lett az első, azt nem mondom, hogy rögtön, de 1-2 hónap után nagyjából meg lett a technika, sikerült irritáció mentesen, pattanások nélkül borotválkozni minden másnap, persze próbálgatva a pengéket.
Aztán egy év után, elindultam rendesen én is lejtőn, polcra került egy R41 (2013). Na azóta szerintem 3-nál többször nem volt a kezemben a 89. Leginkább, Astra, Feather kerül az R41-be.
Szappanokkal, krémekkel nekem is vannak különbségek ugyanannál a kombónál. Nálam nagyon fontos az előkészítés, sűrű, erős a szőrzet.
Tényleg tudni kell bánni az R41-el, de megfelelő technikával, rutinnal a legjobb eredményt vele értem el. Most éppen zöld Astra van benne és a 7. alkalom következik aztán lesz kuka.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Módszerek, technika
« Válasz #503 Dátum: 2016. November 06. - 14:06:06 »
Jelzem, Bowának, 2011-s volt az első DE-je!
Pontosabban az első egy 2013-as volt, majd Bbuffytól lett egy 2011-es. Azóta csak az van, illetve egy Fatip Piccolo, ami szintén nagyon brutális készülék. Vagy Feather, vagy Nos Astra kerül beléjük mindig. Megfelelő szappanokkal és pre olajokkal illetve előkészítéssel nincs irritáció soha. Barbonnal volt, ki is kukáztam. Nem kezdő cucc egyik sem, viszont megfelelő rutinnal olyan alaposak mint egy kés. Ha nincs idő előkészítésre akkor a nyakon előfordul kis égető érzés de ez ritka.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #504 Dátum: 2016. November 06. - 14:19:44 »
Itt szúrnám közbe, hogy 2 körben tetszőleges készülékkel meg lehet borotválkozni tökéletes végeredménnyel ha már megvan az a bizonyos technika. Baromira nem kell hozzá R41. Valamint az koránt sem tökéletes, hogy megy a szőrrel a bőr felső rétege is. Ezt biztosan hozza az R41 bárki kezében ha nem figyel. Állati tökéletesnek látszik, mert a szőrt maradéktalanul levitte, de ment vele a bőr is. Ha végig húzod a kezed és érzed a bőrhibákat, de a szőrt nem na, akkor volt tökéletes. Az üvegsima nyak borotválkozás után minden csak nem tökéletes.

Ami a késeket illeti, nálam még soha olyan tökéletes eredményt nem hozott kés, mint egy DE. Ez a dús, erős szőrzettel és sebhelyekkel tarkított állcsúcsomon esélytelen. Egyszerűen nem lehet késsel olyan gyorsan(biztonsággal) húzni az eszközt. Biztonsági borotva esetén ilyenre gyakorlatilag nem kell figyelni... Dús szőrzet, hajlatok nem számítanak.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #505 Dátum: 2016. November 06. - 14:25:50 »
Régen egyébként én is sok körben borotválkoztam. Felesleges, bár szórakoztató. Aztán megtanultam hogy kell....
Még egy. Nagyon jó az agresszív készülékekben, hogy az ember megérti, hogy mit, miért, hogyan kell tenni, hogy az jó legyen. Szóval velük tényleg meg lehet tanulni borotválkozni, de akkor is csak a Tech után ajánlanám...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #506 Dátum: 2016. November 06. - 14:29:51 »
Pl jómagam tökéletesre borotvállom magam techel és 89-is, de ha nem az r41 alaposságát használom. Reggel hatos borotválkozás után, délre borostás vagyok
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Módszerek, technika
« Válasz #507 Dátum: 2016. November 06. - 14:44:10 »
Pl jómagam tökéletesre borotvállom magam techel és 89-is, de ha nem az r41 alaposságát használom. Reggel hatos borotválkozás után, délre borostás vagyok
Most ez komoly? Délre borostás vagy? Nem erős túlzás ez? Birkanyíró ollóval tökéletesebbet vágok csak hogy hasonló komolyságú kijelentést tegyek..., vagy van mit gyakorolni 26 év ide, vagy oda...  :naughty:
De inkább arról van szó, hogy túlzol.
És igen, ha a bőr felső rétege is megy, akkor nehezebben indulnak újra a dolgok. Még villanynál is így van!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerek, technika
« Válasz #508 Dátum: 2016. November 06. - 14:48:22 »
Egy, nem megy a felső réteg, mert nem gyalulok, hanem borotválkozok. Még börpír sincs utánna, nemhogy pontvérzés.

Kettő, nincs túlzás benne. Napi 1.5-2 mm borostát nyesek le reggelente. Én autó és lakás helyett, ezt örököltem apámtól.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerek, technika
« Válasz #509 Dátum: 2016. November 06. - 14:52:56 »
Pmol védelmére!

Van egy haverom, aki ha reggel borotválkozik, délutánra már nem látszik rajta.  :crazy: Borostás lesz, de tényleg. Mint egy yeti.  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici