Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 342578 alkalommal)

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #870 Dátum: 2014. November 24. - 22:14:23 »
Sziasztok!

Keresnék egy borotvát minden napi használatra. A jelenlegi borotvám egy Gillette Adjustable Slim. Ha leveszem 1-re  nem elég alapos ha feljebb megyek pedig pont vérzések vannak (4-5db) a nyakamon, és így is csak 3 naponta tudok vele borotválkozni. Vagy velem van a baj, mármint a bőrömmel? Előkészítés forró zuhany, és olaj szokott lenni, Willkinson borotva szappan, Mühle malac pamacs, penge változó. Tehát valami olyasmi kéne amit, nap mint nap tudnék használni sebek nélkül.

Nem elérhető Pjotr

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 74
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #871 Dátum: 2014. November 24. - 22:36:34 »
Sziasztok!

Keresnék egy borotvát minden napi használatra. A jelenlegi borotvám egy Gillette Adjustable Slim. Ha leveszem 1-re  nem elég alapos ha feljebb megyek pedig pont vérzések vannak (4-5db) a nyakamon, és így is csak 3 naponta tudok vele borotválkozni. Vagy velem van a baj, mármint a bőrömmel? Előkészítés forró zuhany, és olaj szokott lenni, Willkinson borotva szappan, Mühle malac pamacs, penge változó. Tehát valami olyasmi kéne amit, nap mint nap tudnék használni sebek nélkül.

Én is hasonló problémával küzdöttem, nekem az R89 volt "sok" a mindennapos borotválkozásra. Több próbálkozás után nekem egy könnyebb, kisebb súlyú borotva jött be a mindennapos borotválkozás céljára, valószínűleg azért, mert sajnos ösztönösen kicsit mindig nyomom a borotvát. Így lett a mindennapos társ egy Lord L6-os, Lord Super Chrome pengével. Ez is jól mutatja, hogy nem mindig a minél modernebb, drágább termék a jobb. Persze ezzel így három kört kell mennem, de nekem megéri, mert nagyon jó eredményt ad és az arcom sem szenvedi meg.

Amennyire tudom, könnyű, bakelit borotvák jöhetnek még esélyesen szóba mindennapos borotválkozásra + nagyon dicsérik ilyen szempontból (is) a Feather AS borotvát, bár az egészen más árkategória, mint mondjuk a Lord. :) Egyeseknek persze megy mindennapos szinten agresszívebb borotvával is (itt a fórumon pmol322 fórumtárs például tudomásom szerint napi rendszerességgel nyomja Mühle R41-essel, ami azért nem a klasszikus lágy borotva prototípusa... :)), de ez valszeg nagyban függ az egyéni tulajdonságoktól (bőrtípus, érzékenység, stb.).

Ha teheted, próbálj ki többféle borotvát, például kezdésnek a fentiekben írt L6-ost, aztán meglátod, hogy nálad ez segít-e a helyzeten.



Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #872 Dátum: 2014. November 25. - 03:47:04 »
@Pjotr:


Forrásod, hiteles!



Valóban 2011es r41 napi borotválkozással, mindig két kör  néha, ha sietős a dolgom, akkor soluna vagy wenshi.

Nem a bőrötökkel van bah, a technikával.

Előkészítés, helyes-ideális vágószöget tartani, s adott borotvához érezni kell a sebességet, s hogy mennyire nyomod.


Ezt helyesen leírtad.

Egy solunát oda kell " nyomni " - csak éppen - míg az r41 csak siklik a bőrön.
A solunáva atol cettig 10  perc, az r41el 15-20 perc a teljes borotválkozás.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #873 Dátum: 2014. November 25. - 05:54:54 »
15-20 perc?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #874 Dátum: 2014. November 25. - 06:58:54 »

Sziasztok!

Keresnék egy borotvát minden napi használatra. A jelenlegi borotvám egy Gillette Adjustable Slim. Ha leveszem 1-re  nem elég alapos ha feljebb megyek pedig pont vérzések vannak (4-5db) a nyakamon, és így is csak 3 naponta tudok vele borotválkozni. Vagy velem van a baj, mármint a bőrömmel? Előkészítés forró zuhany, és olaj szokott lenni, Willkinson borotva szappan, Mühle malac pamacs, penge változó. Tehát valami olyasmi kéne amit, nap mint nap tudnék használni sebek nélkül.

Merkur HD. Az OC-k kozul 15C, Goodfella.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #875 Dátum: 2014. November 25. - 07:37:52 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #876 Dátum: 2014. November 25. - 07:45:05 »
Solier009!

Én a helyedben változtatnék a szappanon is, a próba kedvéért. Nekem a Wilkinson rúdszappan bejött, de a tégelyes nem.
Kíváncsiságból próbálj ki egy jól működő borotvakrémet is, (mondjuk Barbon, Figaró, Derby Lux) hogy azokkal is keletkeznek-e ilyen sérülések magasabb fokozaton. Szerintem sokat számít.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #877 Dátum: 2014. November 25. - 15:30:16 »
Solier009!

Én a helyedben változtatnék a szappanon is, a próba kedvéért. Nekem a Wilkinson rúdszappan bejött, de a tégelyes nem.
Kíváncsiságból próbálj ki egy jól működő borotvakrémet is, (mondjuk Barbon, Figaró, Derby Lux) hogy azokkal is keletkeznek-e ilyen sérülések magasabb fokozaton. Szerintem sokat számít.

Nekem tégelyes Willki van, a Barbont tegnap éjszaka próbáltam, és jobbnak bizonyult a Willkonsonnál.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #878 Dátum: 2014. November 25. - 15:33:31 »
A tégelyesnél, minden jobb!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #879 Dátum: 2014. November 25. - 18:58:09 »
Idáig is köszönöm mindenkinek, a hozzászólását.

Ezt tudtam itt a környéken beszerezni, vagyis szembe jött velem a Dm-ben.
Nagyon megörültem neki mert le volt akciózva 1000-ft ra. Kb két nap múlva mentünk a müllerbe, ott volt előttem 600-ért akció nélkül  :fejfal:

Nem elérhető solier009

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #880 Dátum: 2014. November 29. - 00:33:24 »
@Pjotr:


Forrásod, hiteles!



Valóban 2011es r41 napi borotválkozással, mindig két kör  néha, ha sietős a dolgom, akkor soluna vagy wenshi.

Nem a bőrötökkel van bah, a technikával.

Előkészítés, helyes-ideális vágószöget tartani, s adott borotvához érezni kell a sebességet, s hogy mennyire nyomod.


Ezt helyesen leírtad.

Egy solunát oda kell " nyomni " - csak éppen - míg az r41 csak siklik a bőrön.
A solunáva atol cettig 10  perc, az r41el 15-20 perc a teljes borotválkozás.

Nálad volt/van az igazság!
Az ember(ek) nehezen ismeri be hogy, bennem van a hiba. Nem pedig a készülékben, szappanban, pengében, stb..
Persze fontos elemei a szertartásnak, és vannak kevésbé jó, és teljesen használhatatlan eszközök is.
Rátérve a lényegre, ma kipróbáltam a borotvámat. Az elején írtam hogy, egy Gillette Slim Adjustable, amin 1es fokozaton is sok pontvérzést okozott. Ezáltal sok kellemetlenséget is. Szóval, szokásos előkészület, és a tekerőgyűrűt 7-es fokozatba állítottam. Lesz ami lesz..és lett. Első lépésként megkerestem a borotvám súlypontját, és kb helyes szöget. A borotvát egyáltalán nem nyomtam az arcomhoz. Hagytam hogy maga dolgozzon, a sebessége szinte adott volt. Két körrel különb eredményt értem el, mint azelőtt hárommal. Aminek külön, és nagyon örülök hogy, egy db pici pont vérzést szedtem össze, az AS sem marta szét az arcomat.

Köszönöm

És hogy ne legyen teljesen off, olvastam valami gyapjú faggyús szappanról, és hogy az télen jó. Magyarországon tudok ilyet venni, ha igen hol?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #881 Dátum: 2014. November 29. - 07:00:42 »
És hogy ne legyen teljesen off, olvastam valami gyapjú faggyús szappanról, és hogy az télen jó. Magyarországon tudok ilyet venni, ha igen hol?
Attól függ, miről olvastál. Ha az MWF-ről, akkor nem, postán kell rendelned külföldről, http://connaughtshaving.com/mitchellsshaving.html

Ha a Benke Erika / Cinke major borotvaszappanról, akkor azt is postán rendeled, de belföldről, http://benkeerikaszappan.blogspot.hu/search/label/Borotvaszappan

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #882 Dátum: 2014. November 29. - 08:09:17 »
MWF(Kent) kaphato a Neroli-ban es az Ecsetbolt-ban is.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #883 Dátum: 2014. November 29. - 08:12:30 »
Erikáét, a faggyúsat ( immár három féle van a polcomon belőlle ) nyugodt szívvel ajánlom!

Nem marad alul tapasztalataim szerint, egyik, általam próbált, világmárka összehasonlításában sem. És megfizethető, a hölgy felettébb segítőkész.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #884 Dátum: 2014. November 29. - 08:15:42 »
@solier009: örülök, hogy tanácsomat megfogadtad, ezzel újjabb lépést tehettél meg, ezen a hosszú úton.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici