Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859542 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kávézó
« Válasz #8760 Dátum: 2014. November 18. - 22:11:29 »
Wasytsur!

Azért nem gondolod komolyan, hogy mást bűncselekmény elkövetésével hamisan vádolni viszont korrekt?  >:(

A korrektségnek csak addig van helye, ameddig a másik fél is az. Én addig mindig korrekt vagyok, ameddig ez kölcsönös. Utána nincsenek averzióim.  Én nem kenyeret dobok vissza, ha megdobnak kővel. Ez van.     

"A bizonyítási teher rajtuk van, eszerint a bűnösséget nekik kel bizonyítani - konkrét esetre, nem csak úgy. Valamint az ártatlanságod neked nem kell."

Hadd ne röhögjem el magam. Nagyon szépen hangzik a jogszerűség így leírva, csak éppen a valósággal nincs köszönőviszonyban. Hidd el, voltam néhány jogi procedúrának résztvevője mindkét oldalon és az esetek többségében nem a "tankönyv" szerinti "forgatókönyv" érvényesül.   

A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Kávézó
« Válasz #8761 Dátum: 2014. November 18. - 22:14:46 »
Ha a helyszínen nem tudják bizonyítani - vagy nem lehet, akkor majd az eljárás során megteszik. Ha a helyszínen nincs bizonyíték, később sem lesz.

Nekem az a tapasztalatom, igaz, hogy nem trafis ügyben, hogy rohadtul összezárnak, ha trógerkodásról van szó. Én simán el tudom képzelni, hogy ha nincs bizonyíték, akkor gyártanak.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #8762 Dátum: 2014. November 19. - 21:33:14 »
Malac- csekket kaptam, tehát nem zsebre dolgoztak. 5e Ft volt, állítólag ez a legkisebb összeg helyszíni bírságra... és ezt is csak annak köszönhettem, hogy ismertem a srácot... 1 évben egyszer 5 percet dumáltunk...és megvolt az ez évi találkozó is :-)
 
A trógerkodásról. A párbeszédünk sugallta, hogy ki lettek oda állítva, semmi másért pénzt keresni... Tehát nem zsebre maguknak, bizonylat nélkül.... és ez a félelmetes! Pénz kell, mert éhen hal a Rendőrség? vagy nem tud a yard wc papirt venni, mit tudom én... hát kivezénylik őket az utakra.

pmol- igazad van, számomra is elég idegen megoldás lenne, de talán egyszer ki fogom próbálni mi történik... ki lettem oktatva ebben tapasztalt emberektől, hogy nincs nagyon mitől félni... Nem tud mit csinálni! Akár mérnek, akár nem. Bepattan az Astrába? hm legyen gyorsabb kocsid... és persze ez nem úgy működik, mint az amerikai filmekben... nincs helikopter, sőt nincs másik 10 járőr sem, aki üldözőbe vesz és letol az útról... az esetek 90%-ban legyintenek egyet ( állítólag). Ha pedig mégis elkapnak, mert fotóztak mindent ( szerintem a lelépést is kamerára kell venniük), hát nem láttad a hadonászó rendőrt, mert éppen a kesztyűtartóból kiömlő, anyós taknyos zsebkendőit próbáltad épp összeszedegetni...és lássuk be, az jóval fontosabb a baleset elkerülése miatt... Ez esetben a "rendőri intézkedés megtagadása" is kétséges (ezt egyszer biztos el lehet játszani) Az meg, hogy lelőjenek, mint kint, hát kizárt... bár ezek után ki tudja... butaságra butaság, de nem  butaság 5-et kifizetni a semmiért?

wasytsurnak, Horationak szerintem igaza lehet... ez sem volt "jogszerű", ebből kiindulva semmi sem biztos, hogy az lesz, ami a további szinteken egy ilyen üggyel kapcsolatos! Ha nem fizeti be a csekket a mongoose, fellebbez és megy a jogi úton tovább, megoldják, hogy évekig tartson a procedúra és a végén a mongoose jöjjön ki vesztesnek, vagy feladja. Gondolok itt arra, hogy ha van pl. fotó vagy videó a gépről akkor mi garantálja, hogy nem gyártanak photosoppal akármilyen bizonyítékot, és nem fogunk tudni mit csinálni, csak nézni, mikor azt az orrunk elé tolják... melyik bíró fog megkérdőjelezni egy rendőrségi fotót? ja ügyvédhez lehet fordulni, és feszegetni a részleteket, de az meg százezrek a helyszini 5-e képest és ugyanúgy nem garantál semmit...

Aztán így utólag van még védekezési forma...lehet én voltam a hülye és érdemes lett volna egyszerűen megtagadni a helyszíni bírságot és ez esetben írt volna egy "kamu" feljelentést, amiből soha nem lesz ügy... Ilyen is volt már a családban...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #8763 Dátum: 2014. November 19. - 22:04:10 »
Csak az ügyészségen ne add elő, hogy a " borotvafórumon" nekem azt mondták ...

Mert lehet nem kapsz bírságot, de csudabogárnak fognak nézni!  :boldog:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #8764 Dátum: 2014. November 19. - 22:44:03 »
A párbeszédünk sugallta, hogy ki lettek oda állítva, semmi másért pénzt keresni... Tehát nem zsebre maguknak, bizonylat nélkül.... és ez a félelmetes! Pénz kell, mert éhen hal a Rendőrség? vagy nem tud a yard wc papirt venni, mit tudom én... hát kivezénylik őket az utakra.

A büntetéseket a rendőrség működésére fordítják?!?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Kávézó
« Válasz #8765 Dátum: 2014. November 19. - 23:42:34 »
Már az államkasszába megy. Ott meg elkél a talált pénz...

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Kávézó
« Válasz #8766 Dátum: 2014. November 20. - 07:28:17 »
A párbeszédünk sugallta, hogy ki lettek oda állítva, semmi másért pénzt keresni... Tehát nem zsebre maguknak, bizonylat nélkül.... és ez a félelmetes! Pénz kell, mert éhen hal a Rendőrség? vagy nem tud a yard wc papirt venni, mit tudom én... hát kivezénylik őket az utakra.

A büntetéseket a rendőrség működésére fordítják?!?

Én is úgy tudom, hogy egy kanyi vasat sem látnak a zsaruk, egyenesen az államkincstárba megy a zsé - mert olyan szinten nincs.  :-\
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kávézó
« Válasz #8767 Dátum: 2014. November 20. - 08:42:12 »
"egyenesen az államkincstárba megy a zsé - mert olyan szinten nincs"

Ez így lehet. Ismeretségi körömben sokan kaptak a navtól mostanában a legkisebb hátralékokról is fizetési felszólítást hátralékkezelés körében, hogy felmerül a gyanú, utasítást kaptak minden fillér összekaparására, mert a padlás már le van söpörve.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kávézó
« Válasz #8768 Dátum: 2014. November 20. - 09:24:41 »

"egyenesen az államkincstárba megy a zsé - mert olyan szinten nincs"

Ez így lehet. Ismeretségi körömben sokan kaptak a navtól mostanában a legkisebb hátralékokról is fizetési felszólítást hátralékkezelés körében, hogy felmerül a gyanú, utasítást kaptak minden fillér összekaparására, mert a padlás már le van söpörve.
Lesöpörve.... Persze... Inkább ellopva.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #8769 Dátum: 2014. November 20. - 09:31:06 »
Nekem több külföldre költözött ismerősöm is kiemelte beszélgetések alkalmával, h kint sokkal stresszmentesebb az élet, és ennek egyik okaként ezt jelölték meg. Mármint, h a hatóságok nem várják tűkön ülve, h valamit hibázz és levehessenek rólad egy csomó pénzt.
Pl: Pár hete állítólag rossz helyen parkoltam egy tizesért. Amikor felhívtam őket és vitattam a dolgot (mert nagyon nem szokásom, kb 20év vezetés után most először fordult elő) akkor majdhogynem röhögve mondta ember, h fellebbezhetek, de mivel ők a saját feljebbviteli fórumuk így most mondja, h hiába.
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #8770 Dátum: 2014. November 20. - 10:27:02 »
Én vagyok az az ismerősöd, akinek itthon stresszmentes az élete...
...és állandó honvágy sem gyötör.

Nem csodálom, hogy kevés a pénz a "kasszában", mi szinte nem is adózunk, és járulékot is alig fizetünk az asszonnyal... a három gyerek okán.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kávézó
« Válasz #8771 Dátum: 2014. November 20. - 11:08:41 »

"egyenesen az államkincstárba megy a zsé - mert olyan szinten nincs"

Ez így lehet. Ismeretségi körömben sokan kaptak a navtól mostanában a legkisebb hátralékokról is fizetési felszólítást hátralékkezelés körében, hogy felmerül a gyanú, utasítást kaptak minden fillér összekaparására, mert a padlás már le van söpörve.
Lesöpörve.... Persze... Inkább ellopva.

Próbáltam finoman fogalmazni, de valóban egyre gondolunk.

Malac: "Nem csodálom, hogy kevés a pénz a "kasszában", mi szinte nem is adózunk, és járulékot is alig fizetünk az asszonnyal... a három gyerek okán."

Nem ettől van kevés, hanem az enyves (mit enyves, brutál pillanatragasztós) kezektől.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kávézó
« Válasz #8772 Dátum: 2014. November 20. - 12:59:53 »
Akkor Te egy szerencsés ember vagy! Gondolom bérből fizetésből éltek, nem vállalkoztok, nem építkeztek, akkor nem szokott semmi ilyen behatás érni valakit.

Mindkettőtöknek igaza van: az állam túlzóan bőkezű a szociális kiadásokban, és rengeteget el is lopnak. Ehhez párosul a gyenge adómorál, amit még jobban ront a mostani állapot. Mi is szívunk emberesen, de a gyerekeinknek lesz csúnya világ ha így folytatódik :(

Sajnos ott tart a dolog, h ha hatóságokkal kell bármilyen ügyet intézni, akkor 100 emberből 95nek összeszorul a gyomra :(
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Kávézó
« Válasz #8773 Dátum: 2014. November 20. - 13:25:30 »
"a gyerekeinknek lesz csúnya világ ha így folytatódik"

A gyerekeim jövőjét nem engedem tönkretenni, célirányosan úgy irányítom és készítem fel őket évek óta, hogy külföldön dolgozzanak és éljenek majd, sőt lehetőleg már a felsőfokú tanulmányaikat is ott folytassák. Itt jobbágyokra lesz szükség, az pedig nem az ő útjuk. Vissza kell találniuk oda, ahonnan elődeik települtek ide az 1800-as években.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #8774 Dátum: 2014. November 20. - 14:25:29 »
 :+1:

"a gyerekeinknek lesz csúnya világ ha így folytatódik"

A gyerekeim jövőjét nem engedem tönkretenni, célirányosan úgy irányítom és készítem fel őket évek óta, hogy külföldön dolgozzanak és éljenek majd, sőt lehetőleg már a felsőfokú tanulmányaikat is ott folytassák. Itt jobbágyokra lesz szükség, az pedig nem az ő útjuk. Vissza kell találniuk oda, ahonnan elődeik települtek ide az 1800-as években.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici