Szerző Téma: Lord  (Megtekintve 213323 alkalommal)

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Lord
« Válasz #1140 Dátum: 2016. November 09. - 11:39:52 »
Esetleg ez egy fórumtárstól az "Elad" topikból?
Az általad belőtt összeghatáron van és vadi új...

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=4303.msg160963#msg160963

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Lord
« Válasz #1141 Dátum: 2016. November 09. - 11:48:42 »
S ezért vagyunk itt, ötlettel, tanáccsal, eszközzel és kellékkel segítve, első szárnypróbálgatásaitokat.

És én ezt maximálisan respektálom. Nagyon hálás vagyok ezért a fórumért. A ma éjszakai műszakom szerencsére csendes volt, ezért á-tól cettig átolvastam, rengeteget keresgéltem, és mellette ebay-en nézelődtem. A 7-8.000-es Fatip-nél, és Parker-nél még kicsit meg is remegett a határérték-léc. És olykor szembejött nagyapám Solunája is, valamelyik oldalon.

Sosem okozott gondot a borotválkozás. Felkentem a gélt, aztán lehúztam az aktuális patronossal. Mikor meguntam a 6.000/ 4 fejes árakat, eldobhatóakat vettem. Aztán átálltam a Cien-re. Az előbbiekhez képest, kellemes eredménnyel. Aztán ez a nyél kifutott, és alig volt kompatibilis az új fejekkel, és akkor megelégeltem ezt a cigányéletet. Twitteren van pár srác, aki hagyományos módon borotválkozik. Ők mutatták ide az utat. Elkezdtem keresgélni amerre jártam a pengés borotvákat. De csak a Lord-ot találtam. Vettem hozzá pár cuccot a DM-ben (aztán később megbántam, hogy nem helyben, az eurósban vásároltam). Azóta a borotválkozás valami pozitív, már-már zen-valami, a kezdetleges eszközökön túl is.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Lord
« Válasz #1142 Dátum: 2016. November 09. - 11:59:01 »
Esetleg ez egy fórumtárstól az "Elad" topikból?
Az általad belőtt összeghatáron van és vadi új...

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=4303.msg160963#msg160963

Ez elkerülte a figyelmemet. Biztos az áthúzás miatt (na, meg az egész éjjel böngészés) :)
Köszönöm!  :bow:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető readyz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Lord
« Válasz #1143 Dátum: 2016. November 09. - 12:01:46 »
Nagyon szívesen!
Az egyik terméket én vettem meg az eladótól, utalás után máris küldte a cuccot :)

Esetleg ez egy fórumtárstól az "Elad" topikból?
Az általad belőtt összeghatáron van és vadi új...

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=4303.msg160963#msg160963

Ez elkerülte a figyelmemet. Biztos az áthúzás miatt (na, meg az egész éjjel böngészés) :)
Köszönöm!  :bow:

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1144 Dátum: 2016. November 09. - 12:35:08 »
Elkezdtem keresgélni amerre jártam a pengés borotvákat. De csak a Lord-ot találtam. Vettem hozzá pár cuccot a DM-ben (aztán később megbántam, hogy nem helyben, az eurósban vásároltam). Azóta a borotválkozás valami pozitív, már-már zen-valami, a kezdetleges eszközökön túl is.

Azok, akik még nem süllyedtek a tagadhatatlan függés - tucatnyi pamacs és készülék, 200-300 évre elégséges pengemennyiség, egy kisebb drogériát megszégyenítő pipereválaszték - mélységeibe, mind úgy tartják, hogy az általuk választott készülék ára még pont a józanság határain belül van  ;)

Személy szerint én úgy voltam vele, hogy a készüléket, amit veszek, egyszerre tudjam kezdő használóként tűrhetően és minél tovább minél jobban használni, valamint jó szívvel tudjam örökül hagyni az eljövendő leszármazóimra, ha eljön az ideje. Ezt egy Edwin Jaggerben véltem felfedezni, szerintem sikerrel, és épp ezért úgy gondolom, hogy természetesen szerénységem tökéletes kompromisszumot kötött a minőség és az ár között. Más ugyanerre az elégedett végkövetkeztetésre bizonyosan más ponton jut el ;-)
Azért az semmiképpen sem rossz érzés, ha egy élethosszig használható, örök darabot veszünk birtokba, még ha "csak" egy borotváról is van szó.

Attól azért tartanék, amire pmol322 fórumtárs utalt, hogy az egyes készülékek fizikai kivitelezése eltérhet. Tud számítani az a pár tizedmilliméter, néhány szögperc stb. is borotválkozás közben.

Feather Populart is elég olcsón lehet vásárolni - igaz, tudtommal Magyarországon offline nem tekinthető meg. De azt mondják, a minősége nem ingadozó és ár-érték arányban is kiváló szerkezet.

A DM kínálatából ár-érték szempont alapján igen jónak mondott választás a szintetikus Balea pamacs ("professional" címen fut, van sörtéjük is). Bár felsőkategóriás pamacsot még nem használtam, de teljesen elégedett vagyok vele: habot fel is ver, meg is tart, az arcomat se szúrja.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Lord
« Válasz #1145 Dátum: 2016. November 09. - 12:41:25 »
Telefon 100.000 alatt, farmert max 5000-ért, ilyesmi.Borotváért is maximum 5.000-et adnék.
Nekem telefon 20e alatt, farmer 20e alatt, borotva 20e alatt. Pipa lehet 20e fölött is. ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Lord
« Válasz #1146 Dátum: 2016. November 09. - 13:54:29 »

Nekem telefon 20e alatt, farmer 20e alatt, borotva 20e alatt. Pipa lehet 20e fölött is. ;)

Ahogy mondani szoktam: szerény vagyok, de igényes.  :D
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Lord
« Válasz #1147 Dátum: 2016. November 09. - 14:01:38 »


Feather Populart is elég olcsón lehet vásárolni - igaz, tudtommal Magyarországon offline nem tekinthető meg. De azt mondják, a minősége nem ingadozó és ár-érték arányban is kiváló szerkezet.


Előbb kellett volna találkoznunk. Akkor már útban lenne Japánból, felém egy Feather Popular. Ebay-en néztem, és igen csak kedvező ára van.  :D

Egy ideje rajzolgatok. Főleg tűfilccel. Kerestem a megfelelő papírt, rajztömböt hozzá. Aztán elkezdtem színezni a képeimet, komolyabb színes filcekkel, amik elég drágák. De átütött a papíron, ezért másfajta papírt kellett keresnem. És ebből egy majdnem egy perpetuum mobile szerű "hisztéria" lett.
Nem szeretnék egy másik téren is hasonlóként járni   :futyul:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1148 Dátum: 2016. November 09. - 14:44:30 »
Előbb kellett volna találkoznunk. Akkor már útban lenne Japánból, felém egy Feather Popular. Ebay-en néztem, és igen csak kedvező ára van.  :D

Egy ideje rajzolgatok. Főleg tűfilccel. Kerestem a megfelelő papírt, rajztömböt hozzá. Aztán elkezdtem színezni a képeimet, komolyabb színes filcekkel, amik elég drágák. De átütött a papíron, ezért másfajta papírt kellett keresnem. És ebből egy majdnem egy perpetuum mobile szerű "hisztéria" lett.
Nem szeretnék egy másik téren is hasonlóként járni   :futyul:

Hát bocs a késésért!  :bocs:
Egyébként ha csak apró változtatásokat teszel, akkor bizony beleragadhatsz egy ilyen körforgásba. (Erre nekem is van hajlamom, viszont úgy érzem, hogy az "örök darab" választásával legalább a készüléket illetően semlegesítettem. Egy időre...)

Majd most jön az a rész, hogy keresed a megfelelő pamacsot, habot/krémet és a megfelelő pengét :-)

Egy jó pamacsot, illetve valamilyen fajta szappant/krémet mindenképp szerezz be, ég és föld a különbség a flakonos, kézzel felkent dolgokhoz képest. Ezekre is el lehet költeni a világ pénzét, de szerencsére nem kell, megúszhatod olcsón is (a Barbon krém például kifejezetten megfizethető).

Érdemes venned egy timsótömböt is (pl. Haász fodrászkellék Pesten, azaz Budán, ez is talán hatszázvalahány forint). Nem nagyon kopik, viszont hasznos.

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Lord
« Válasz #1149 Dátum: 2016. November 09. - 15:01:12 »

Hát bocs a késésért!  :bocs:
Egyébként ha csak apró változtatásokat teszel, akkor bizony beleragadhatsz egy ilyen körforgásba. (Erre nekem is van hajlamom, viszont úgy érzem, hogy az "örök darab" választásával legalább a készüléket illetően semlegesítettem. Egy időre...)

Majd most jön az a rész, hogy keresed a megfelelő pamacsot, habot/krémet és a megfelelő pengét :-)

Egy jó pamacsot, illetve valamilyen fajta szappant/krémet mindenképp szerezz be, ég és föld a különbség a flakonos, kézzel felkent dolgokhoz képest. Ezekre is el lehet költeni a világ pénzét, de szerencsére nem kell, megúszhatod olcsón is (a Barbon krém például kifejezetten megfizethető).

Érdemes venned egy timsótömböt is (pl. Haász fodrászkellék Pesten, azaz Budán, ez is talán hatszázvalahány forint). Nem nagyon kopik, viszont hasznos.

DM-es Balea Men Sensitive borotvakrémmel próbálkoztam először, de ma vettem akciós (330-ról 265 Ft-ra leértékelt) Figaró habzót. Kellemes volt. Egy csepp vízzel kevertem kb. másfél centis csíkot.
Mellette a polcon volt Adam's, bulgár Amigó, na meg a Barbon.
Pemzliben még elvagyok a DM-essel, bár igaz, hogy kissé hullik, de ez egyelőre nem zavar, mert nem ragadt még a képemre.
Arcvízzel, balzsammal lesz még túrám. Balea Q10-esem van, de olvastam a Weledáról, beleszagoltam ma a Figaróba, és akkor még szóba sem jött pl. a Proraso, aminek kíváncsi vagyok a szantálos illatára.  Hajjaj.  :jajne:

Timsót még nem találtam. Helyette vettem hirtelen DM-es "tedd a víz alá, nyomd rá" vérzéscsillapítót. Nem tudom, mennyire működik. Valakinek nem jött be, ahogy látom.

Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Lord
« Válasz #1150 Dátum: 2016. November 09. - 15:39:07 »
Amennyire - nem túlságosan - tudom, kétféle timsó van. Az átlátszatlan vérzéselállító, sebösszehúzó hatású és vérzésre érdemes használni, az átlátszó(-bb), tenyérnyi tömbökben kapható viszont egész arcra felvihető pórusösszehúzó és bőrnyugtató (valamint izzadásgátló) hatású, s kisebb vérzéseket megszüntet az is. Végigdörgölöd vele a vizes arcod, s pár perc után lemosod, a tömböt meg leszárítva elpakolod, nagyjából ennyi.

A legtöbb pamacs a használata elején hullajt pár szálat. Akkor van  probléma, ha ez nem szűnik meg.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Lord
« Válasz #1151 Dátum: 2016. November 09. - 16:09:25 »

Lassan már "kezdők ide" topic, de hosszú távon SW -re többet költesz, mint HW -re, ha nem mész bele a "kipróbálom még ezt is" témába. :)
Egy Feather/Merkur/Muhle/vintage Gillette középárasak, és ha lecövekelsz mellette, egy életre kiszolgál. Főleg a 2-3 részesek örök darabok, a tto-k szerintem csak fél életre szólnak. :)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Lord
« Válasz #1152 Dátum: 2016. November 09. - 16:13:44 »
Tisztelettel jegyszném meg, hogy mindez itt  :offtopik:  :bocs: .

Hasznos infócsemegék mehetnek a saját topikjukba, hadd pörögjenek a témák!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Lord
« Válasz #1153 Dátum: 2016. November 09. - 18:29:20 »
Sziasztok!
Hol lehet Budapesten "offline" Lord L5, L6, vagy a LP1822 (Prémium) borotvát kapni?
Kerestem eddig egy pár helyen (Auchan, Tesco, DM, Rossman, még kínai háztartási üzletben is), de nem találtam, illetve csak az olcsóbb, műanyag Lord-okat, és Wilkinson-t.
Most egy LP1823-at használok, amit eurós boltban vettem, de kipróbálnék valami "acélosabbat" is.
Emellett azért nem mennék el szó nélkül. A nevetségesen olcsó műanyag Lord L111 az összes Lord DE közül a legalaposabb készülék.  ;) Persze nem feltétlenül kezdő kezébe való, de volt rá példa, hogy valaki ezzel kezdte, és maradt is ennél a későbbiekben.
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Lord
« Válasz #1154 Dátum: 2016. November 09. - 18:38:36 »
Sziasztok!
Hol lehet Budapesten "offline" Lord L5, L6, vagy a LP1822 (Prémium) borotvát kapni?
Kerestem eddig egy pár helyen (Auchan, Tesco, DM, Rossman, még kínai háztartási üzletben is), de nem találtam, illetve csak az olcsóbb, műanyag Lord-okat, és Wilkinson-t.
Most egy LP1823-at használok, amit eurós boltban vettem, de kipróbálnék valami "acélosabbat" is.
Emellett azért nem mennék el szó nélkül. A nevetségesen olcsó műanyag Lord L111 az összes Lord DE közül a legalaposabb készülék.  ;) Persze nem feltétlenül kezdő kezébe való, de volt rá példa, hogy valaki ezzel kezdte, és maradt is ennél a későbbiekben.

Ezzel teljesen egyetértek!

Az a vacak műanyag lord, tökéletes, bárcigénytelen kinézetű készülék.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici