Szerző Téma: Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.  (Megtekintve 374061 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3195 Dátum: 2016. Április 13. - 21:51:02 »
Megpróbálom előkeríteni azt a Jager-es stamplit, amit én használtam, és elküldeni neked.

Köszi szépen de nem fontos, találtam egy olyan feles poharat ami színültig töltve pont 60ml, és épp alá is fér  :borz2:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3196 Dátum: 2016. Április 22. - 21:56:56 »
Köszi a tippet  :hat: , a Krups lett végül, remélem gyorsan leszállítják.

Ahhoz nem kell komoly gép. HA kézi, akkor a Zassenhaus, vagy HArio, a gép, akkor akár a Krups GVX-242 is jó. Espressohoz minimum iber, graef, vagy valami használt ipari igásló.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3197 Dátum: 2016. Június 18. - 12:03:05 »
Gyorsan leszögezném, hogy nem vagyok nagy kávéértő, hétköznapokon téglás vagy rohanásban neadjisten instant megy, viszont, ha normális helyre jutok, akkor szeretek ettől a vonaltól elszakadni, így ittam ma egy Lucky Cap King Kongot V60-ból, és azt kell mondjam, egészen lenyűgözött. Friss, mégsem savanykás, inkább édesen fűszeres. Remek. Persze lehet, hogy a szakértők szerint nem jó, úgyhogy "szerintem". :)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3198 Dátum: 2016. Június 18. - 12:09:58 »
Gyorsan leszögezném, hogy nem vagyok nagy kávéértő, hétköznapokon téglás vagy rohanásban neadjisten instant megy, viszont, ha normális helyre jutok, akkor szeretek ettől a vonaltól elszakadni, így ittam ma egy Lucky Cap King Kongot V60-ból, és azt kell mondjam, egészen lenyűgözött. Friss, mégsem savanykás, inkább édesen fűszeres. Remek. Persze lehet, hogy a szakértők szerint nem jó, úgyhogy "szerintem". :)
A Lukcy Cap nagyon jó minőséget tud, szóval nem tévedtél nagyot.
Ha valaki további speckós kávékat keres, akkor ajánlom a Kapuczinert továbbra is, mert a pörkölőjük eléggé belenyúlt megint és rettenetesen jó kávékat szerzett. Pár hete volt szerencsém a Honduras AAA-hoz, a Guatemala Atitlanhoz meg a Bunihoz, meg még kitudja hány újdonsága van én már nem tudom számolni. Tessék próbálgatni.

Illetve ezen túl a füredi Karolina cukrászdának is lett pörkölője, egészen kellemes kis blendet raktak össze.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3199 Dátum: 2016. Június 18. - 12:49:29 »
Reggelente a Kapucziner közelében haladok el bringával. Messziről érezni már ha aznap reggel pörköl az öreg. :)
(szerintem)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3200 Dátum: 2016. Június 18. - 17:30:34 »
Szerencsére már ott tartunk, hogy 5-nél több szuper, és 10-nél is több jó pörkölőt tudunk mondani.

Én mostanában nagyon megszerettem a debreceni (kolbászt) Black Sheep pörkölőt. Etióp Yirgacheffe-jük, Chelba-juk, ruandai Rusashi kávéjuk isteni. (presszónak)

Ha valaki további speckós kávékat keres, akkor ajánlom a Kapuczinert továbbra is, mert a pörkölőjük eléggé belenyúlt megint és rettenetesen jó kávékat szerzett. Pár hete volt szerencsém a Honduras AAA-hoz, a Guatemala Atitlanhoz meg a Bunihoz, meg még kitudja hány újdonsága van én már nem tudom számolni. Tessék próbálgatni.

Illetve ezen túl a füredi Karolina cukrászdának is lett pörkölője, egészen kellemes kis blendet raktak össze.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3201 Dátum: 2016. Június 23. - 10:13:06 »
E-cigaretta vásárlásán töröm a fejem, heti 1-2 alkalommal használnám.
Mi a tapasztalat vele, mennyire vált be, egészségtelen, stb...?
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3202 Dátum: 2016. Június 23. - 10:20:38 »
Egy éve használom 17 év cigi után. Tökéletesen bevált. Az első körre ne sajnáld a pénzt.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3203 Dátum: 2016. Június 23. - 10:24:29 »
Akkor megosztanál egy kis infót róla?
Minek kell lennie az első körben?

Borkum Cherry volt az egyik kedvencem, így elsőre annak megfelelő "dohányt" szeretnék hozzá és amennyire megoldható, akkor egészségeset is.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3204 Dátum: 2016. Június 23. - 10:45:15 »
Te mióta dohányzol?  :fenek:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3205 Dátum: 2016. Június 23. - 10:56:46 »
Sztem pipa.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3206 Dátum: 2016. Június 23. - 11:14:58 »
16 év dohányzás után 4 éve ecigizek. Első körön vegyél egy kezdő készletet. Ha bejön, majd veszel komolyabb cuccokat, ha meg nem, legalább nem buksz nagyot.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3207 Dátum: 2016. Június 23. - 11:34:38 »
Akkor megosztanál egy kis infót róla?
Minek kell lennie az első körben?

Borkum Cherry volt az egyik kedvencem, így elsőre annak megfelelő "dohányt" szeretnék hozzá és amennyire megoldható, akkor egészségeset is.

Ha pipázol és pipáznál tovább arra is van lehetőség.

Tömérdek info itt: http://www.ecigiforum.com/
Amit tudnod kell:
- Ez nem egészséges. De elvileg kevésbé káros, mind rád, mint a környezetedre nézve.
- Ugyanott tudod használni, ahol dohányozni lehet.
- Jelenleg készülék Mo-n csak trafikból lehetséges, ahogy nikotinos és nem nikotinos folyadék is (ez az e-liquid).
- Értelmes kezdőszett, amivel tényleg át lehet állni 30 ezer körül van. A folyadékot május 20tól trafikban kb 1000Ft/10ml áron lehet szerezni. (Ezt később ha már van rutinod és külföldön sikerül bevásárolni lehet csökkenteni kb 30FT/ml árra)
- A dohány íz, meg úgy általában a cigaretták és pipa, vagy cigaretta dohányok ízét nem nagyon tudják utánozni, azonban rengeteg íz van, egy idő után gyakorlatilag annyira ízleni fog, hogy a cigire rá se bírsz nézni.
- Nem füst ami kijön, hanem gőz. Ha letüdőzted a füstöt eddig, akkor az első pár napban fura, akár kellemetlen is lehet a nedves gőz belélegzése, ez max 3 nap után teljesen megszűnik.
- pipának pl ez jó : smok guardian pipe 3 http://www.smoktech.com/kit/guardian-iii-kit

ui.: Nagyon fontos: nikotin  A barna szofi kb 18mg/ml erősségű folyadéknak felel meg. Ezt lehet csökkenteni, én a 21mg/ml-ről mentem le kb 3/4 év alatt 1mg/ml-re


Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3208 Dátum: 2016. Június 23. - 15:17:27 »
Uhh, én is most szenvedek a leszokással. Ecigi nekem egy nagy homály volt (most is az többnyire). Patron, kazán, menetek, variwatt, modok, azt se tudtam mi van. Nekem az alap 10 rugó körüli kezdőszett nem is jött be, aztán egy Kanger Genitank, meg egy varivoltos akksi már tűrhető eredményt hozott.

A cigit nem pótolja, 5-6 "legszárazabb eredeti dohány" ízű folyadékot próbáltam, mindegyiknek vattacukor íze van, csak abban különböznek számomra, hogy némelyiktől még a gyomrom is felfordul. :D

Nekem nem is annyira a nikotin számít, hanem a szertartás/időtöltés jellege a ciginek.

Amikor csak e-cigiztem, egyből éreztem, hogy jobb a tüdőmnek, biztos vagyok benne, hogy kevésbé káros, de azért egy rendes bevizsgálást már tényleg megcsinálhatna valaki. De már itt is komoly ipari érdekek vannak, az igazság valahol az "alpesi levegő helyett is ezt szívom" meg a "holnapután rákos leszel" között van.

Cigiről leszokáshoz szerintem tökéletes, nekem alig fogy a folyadék, amikor rámjön, csak beleszívok párat, de nem pöfékelek perceken át. Ha csak pipázás helyett szeretnéd, szerintem csak simán hagyd abba, ne feccölj ebbe pénzt.

De most például megint cigizek (meg pipázok ha van időm), ez elsősorban mentális dolog nálam. Egyszer leszoktam, aztán úgy voltam mint Iggy Pop a Kávé és cigarettában: Most, hogy leszoktam, már bármikor rágyújthatok, nem? Aztán fél év kihagyás után már a harmadik napon annyit toltam, mint régen.


Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Élvezeti topik: kávé, tea, bor, párlat, dohány stb.
« Válasz #3209 Dátum: 2016. Június 23. - 16:01:11 »
Fogod, lerakod, némi ideg utána öröm.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici