Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 255959 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1245 Dátum: 2018. Január 28. - 18:46:15 »
Előszőr, szerintem mindig szálírányban kell beretvàlni, ez úgy néz ki arcom áltslában fentről le, állnál jobbra, balra, bajúsznál szintén a saját oldalirány általában a helyes, tokán minden irányból gége felé, gége alól szintén gége felé fel.


Második kőrben, ezek a mozzanatok , de pont ellentétesen.

Javasolnám, hogy mikor borostás vagy, szárazon simogassad az arcog, kitanulva, merre s hogyan fekszik a szőr, s mennyire kell a bőrt megfeszíteni, hogy eltávolodjon a borosta eléggé az arcbőrtől.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1246 Dátum: 2018. Január 28. - 19:08:14 »
A mai borotválkozás eredménye is ugyanúgy teljes bőrégés és irritáció. Mi nem stimmel?
Minden nap feltétlenül kell borotválkoznod? Nem lehet, hogy azért ég a bőröd, mert nem bírja a mindennapos nyúzást?... szerintem kicsit nyugodjál le, attól majd megnyugszol...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1247 Dátum: 2018. Január 28. - 19:11:21 »
Azt próbáltad-e, hogy nem merőlegesen húzod a borotvát, hanem kicsit ferdén tartva? Hosszú húzások helyett rövidebbekkel?

30 fokos szögben tartva rövid húzásokat csinálok.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1248 Dátum: 2018. Január 28. - 19:17:42 »
Előszőr, szerintem mindig szálírányban kell beretvàlni, ez úgy néz ki arcom áltslában fentről le, állnál jobbra, balra, bajúsznál szintén a saját oldalirány általában a helyes, tokán minden irányból gége felé, gége alól szintén gége felé fel.


Második kőrben, ezek a mozzanatok , de pont ellentétesen.

Javasolnám, hogy mikor borostás vagy, szárazon simogassad az arcog, kitanulva, merre s hogyan fekszik a szőr, s mennyire kell a bőrt megfeszíteni, hogy eltávolodjon a borosta eléggé az arcbőrtől.

Az évek során már kitapasztaltam, hogy melyik helyen milyen irányban nő a szőr, szóval ezt tudom. De nálam ez az oldalirány és száliránnyal megegyező irány szinte semmit nem visz le, olyan, mintha meg se borotválkoznék, pedig a bőrt is kifeszítem és a szögre is figyelek, de alig visz le valamit. Valószínű nagyon ráfekszik a szőr a bőrömre, ezért csak az ellentétes irány működik nálam. Mondjuk bajusznál és állnál le tudom vágni oldalirányban, ami elég sokat levisz, de az oldalsó pofáknál ez nem működik nálam.

Az is érdekes, hogy állon semmi irritáció állnál, pedig ATG irányban húztam ma le ott is. A többi helyen meg csupa kipirosodás és piros pöttyök.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1249 Dátum: 2018. Január 28. - 19:20:47 »
A mai borotválkozás eredménye is ugyanúgy teljes bőrégés és irritáció. Mi nem stimmel?
Minden nap feltétlenül kell borotválkoznod? Nem lehet, hogy azért ég a bőröd, mert nem bírja a mindennapos nyúzást?... szerintem kicsit nyugodjál le, attól majd megnyugszol...

A Gillette Fusionnal mindig kétnaponta kellett borotválkoznom. Azzal is kizárólag ATG irányban borotválkoztam, de elég volt kétnaponta. Amióta átálltam a DE borotvára, azt tapasztalom, hogy gyorsabban nő a szőr, de nem borotválkozom mindennap. Holnap például nem fogok, hanem majd kedden legközelebb.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1250 Dátum: 2018. Január 28. - 19:28:38 »
Ha jössz a facebookos talira, skkor megmutato, higy a saját borotvaddal simára borotvállak.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1251 Dátum: 2018. Január 28. - 22:48:19 »
Azt próbáltad-e, hogy nem merőlegesen húzod a borotvát, hanem kicsit ferdén tartva? Hosszú húzások helyett rövidebbekkel?
30 fokos szögben tartva rövid húzásokat csinálok.

Nem erre a szögre gondoltam, hanem a másikra!

Ha mondjuk a sima lehúzást 90 fokosnak tekintjük, akkor 0 fokos lenne az a szög, amivel garantáltan átvágod a bőrt. A kettő közti tartományban is lehet játszani. Például a pajesz felső élétől indítva a borotvát nem csak lefelé húzod, hanem előre is. Vagy a fél bajszod nem lefelé távolítod el, hanem oldalra és lefelé.

Az eredmény ugyanaz, mintha a borotvát nem a tengelye irányában mozgatnád. Mivel a két dolog egyenértékű, olyan helyen is tudod így húzni, ahol nem tudsz ferdén közlekedni.

Ha belegondolsz, tök logikus – a paradicsomot sem lefelé nyomott késsel próbáljuk meg szeletelni, a vágáshoz kell egy kis slip.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1252 Dátum: 2018. Január 29. - 07:32:00 »
Rotbart, a Gillette slide-ra gondolsz? Ha igen, akkor megpróbálom illusztrálni.



(Haláli, hogy a nem angol nyelven írott instrukciókhoz is angol nyelven jelzik az adott nyelvet; mi ez, borotválkozási társalgási szótár?)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1253 Dátum: 2018. Január 29. - 09:45:43 »
Ó, jessz, ilyen ábrát kerestem!

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1254 Dátum: 2018. Január 29. - 11:27:42 »
Naponta ATG simán irritációt okoz, a leírásod alapján szerintem is az az alapvető probléma, hogy nyomod a készüléket.
Persze az is benne van a pakliban, hogy minden stimmel, csak az R41 neked nem jó, de ez csak más készülékek kipróbálásával fog kiderülni. Én így vagyok pl. a Superspeeddel, egyáltalán nem működik, pedig kellene.

Üdv

Á

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1255 Dátum: 2018. Január 29. - 11:47:41 »
Idézet
Hogy nyomom-e? Csak annyira, hogy vigyen.

Gondos előkészítés után kb. annyira kell nyomni, mintha cirógatnád az arcod a borotva fejével. Nem egyszerű elhinni villanyborotválkozás vagy patronos/eldobható használata után, mert azokat viszont nyomni kell.
Nem baj, hogy a WTG után nem tökéletesen sima az arcod, arra való az XTG húzás, aztán az ATG és/vagy az igazítgatások.
És igen, én se hinném el mindezt. Nem is hittem, piros is lett tőle az arcom :-)

Az eddigiek alapján (kiszáradó hab, furcsán viselkedő készülék) én arra tippelnék, hogy a technika tökéletesítésétől biztosan várható javulás.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1256 Dátum: 2018. Január 29. - 11:51:07 »
Megvolt a mai borotválkozás. Az arcomon pamacsoltam sokáig a sörte pamaccsal az érzékeny bőrre való Prosaro szappant. A pamacsot 15 percre beáztattam borotválkozás előtt. Kizárólag ATG irányban borotválkoztam, de így sem vitt le mindent, mert volt olyan rész, ahol 2x kellett átmennem. A nyakamnál meg vagy 3 féle irányban nő a szőr össze-vissza. A Prosaro hab nagyon hamar összeesett, pedig elég gyors voltam. De megint mire a bal oldalról átértem a jobbra, a hab szinte megszáradt és összeesett, így a bal oldalt kénytelen voltam újrapamacsolni, de addigra már hideg lett a hab a pamacson. A mai borotválkozás eredménye is ugyanúgy teljes bőrégés és irritáció. Mi nem stimmel? A lenolajat meg jól elfelejtettem. Legközelebb kipróbálom borotválkozás előtt.
Sz@r a hab, nem siklik a penge. Mivel megszáradt, lehet, hogy kevés a víz, vagy csak túl vékony a hab.
+1 Esetleg már nem eléggé éles a penge, van, akinél csak pár alkalmat bír.
Ha nagyon lesimul a szőr, akkor különösen figyelni kell, kétszer végigmenni nem jó ott, nagyon kihúzza a tüszőből, miközben vág.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1257 Dátum: 2018. Január 30. - 10:36:21 »
Köszönöm a tanácsokat fiúk!

Lehet, hogy 2x olyan erős a szakállam, mint másnak, de csak ATG irányban tudom az arcom tükörsimára borotválni. A merőleges irány sem működik. A habot most jó sokáig vertem, és kemény is lett, de olyan lassan borotválkoztam, hogy a bal oldalon megint megszáradt a hab, aztán hagytam is a fenébe, lemostam, és elővettem a flakonos habot. A flakonos hab legalább nem száradt meg. Új pengét raktam a borotvába. Ha csak simogatom felfelé ATG irányba, akkor is marad borosta, nem viszi le teljesen, így egy nagyon picit muszáj rányomnom, hogy levigye rendesen. Ha nem nyomom rá picit, akkor akár 5x is átfuthatok ATG irányba is, nem viszi le teljesen. Az is lehet, hogy nagyon érzékeny bőrű vagyok, pedig most nem fürdés után borotválkoztam, mégis megint bőrégés és irritáció lett a vége. Van ez a Wilkinson classic borotvám, de azzal is ugyanez a helyzet, mint az R41-essel.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1258 Dátum: 2018. Január 30. - 10:46:37 »
Én ennyire például rá se nyomom:

https://www.youtube.com/watch?v=ejYWe4QEnZI

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #1259 Dátum: 2018. Január 30. - 11:26:45 »
Nem igazán érzem ezt a túl száraz a hab parát, bevallom... Én egy tálkába kiteszek meleg vizet, ha nem elég a habnak, belemártom a pamacsom, és pamacsolok tovább. Próbáld meg az arcon habosítást, legalább amíg pamacsolsz, puhít a szappan. Kemény szappannal (vagy minta mennyiséggel, mint pl. cinke minták): bevizezem a pamacsot (szintetikus, nem szintit előtte áztatni kell!), azzal benedvesítem az arcom, majd bedörzsölöm szappannal a borostát.  Kevés víz a pamacsra ismét, és elkezdem dörzsölni, folyamatosan vizezve. Lágy szappannal ha tégelyben van (ha jól látom Proraso-t használsz, az ilyen), pamacsolás előtt enyhén vizes pamaccsal felszedek egy kis szappant, és úgy kezdem meg az arcon habosítást. Pofon egyszerű, nem agysebészet ez!
Pamacsolás után (az egy mondatra jutó pamacsok száma már határérték feletti) megfenem a borotvakést, majd újra átdörzsölöm az arcom, rendszerint + vízzel, mert a fenés közben szárad valamennyit.
Jó hab és jó előkészítés alap, anélkül jó technika és éles kés sem ad kellemes végeredményt, első bukdácsolások alatt meg pláne fontos, ha ezek nem jók, nem tudhatod biztosra, hogy a technika/eszköz rossz... Nem mellesleg, ez a legegyszerűbb lépcsőfok - egy jó szappannal és értelmes pamaccsal könnyű jó eredményt elérni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici