Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 264933 alkalommal)

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #900 Dátum: 2014. Október 13. - 17:33:35 »
+ kezdetben az érzékeny területeken csak egy szálirányú kör, illetve a borotvát szétszedve elmosni borotválkozás után. A műanyag borotvák nem annyira sterilek mint a fémek, esetleg nem ártana alkohollal lefertőtleníteni.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #901 Dátum: 2014. Október 13. - 17:55:12 »
én fodrász kellékesbe szoktam venni Baridez pumpásat és pár használat után azzal szoktam kezelni a DE borotvám.
Meg amúgy szerintem kor kérdése is nem csak bőrtípus. Fiatalon nekem is gyakran előfordult pláne még nem tértem meg....  :bow:


Nem elérhető dav

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #902 Dátum: 2014. Október 13. - 18:05:29 »
Köszönöm a válaszokat! Észben tartom a tippeket, illetve kipróbálom a fertőtlenítést is  :)

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #903 Dátum: 2014. Október 13. - 19:24:07 »
...azzal kiegészíteném, hogy ha nem elvárás most a mindennapos babapopsi simaságú arc, akkor pihentesd kicsit a bőröd.
Adj időt hogy regenerálódjon és ne borotválkozz minden nap,  csak pl 2 naponta.
(Legalábbis míg kialakul a technikád).

A penge szerintem is sokat számít, és valóban NE NYOMD az arcodra a borotvát. Nem kell erőt kifejteni!

Esetleg még aftershave váltáson is gondolkozhatsz.

Sok sikert és kellemes borotválkozást ;)

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #904 Dátum: 2014. Október 13. - 19:29:11 »
Menni fog ez! Első alkalommal szana szét vágtam magam. Aztán két naponta mertem. Most már naponta simán megy. Irritáció nélkül. Csak a bűvös tíz perc nem jön össze. A rekord 22 perc. :-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #905 Dátum: 2014. Október 13. - 19:48:39 »
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi DE borotválkozással kapcsolatban. Pár hónapja tévedtem a hagyományos borotválkozás útjára, de egy problémával azóta sem tudok mit kezdeni.
Tömören: az állam alatt/nyakamnál szinte minden alkalomkor kipattogzik, sebes marad a bőr. Hiába vettem borotválkozás előtti olajat (American Crew), olyan borotvakrémet, amivel vastagabb réteget tudok felvinni (Taylor), nem javul a helyzet. (egyébként a legtöbb nem sík felületen a penge nem viszi le tökéletesen a szőrt)

Ahogy azt sejthetitek, elég érzékeny bőröm van, viszont a szakállam nem túl sűrű (igaz, az említett területen sűrűbb, mint máshol).
Jelenleg egy nagyon olcsó Wilkinson borotvát használok ugyanilyen márkájú pengével (svéd). A pamacs is egy végtelenül egyszerű DM-es saját márkás Balea.
Számomra az lenne logikus, hogy a penge nem elég éles, de nagyon kíváncsi vagyok a javaslataitokra, hogy szerintetek mi lehet a probléma.

Köszi előre is!
Szerintem a legvalószínűbb lehetőségek:
1. Nagyon nyomod a pengét, mert BBS-t akarsz, de ezzel a borotvával egyelőre nem megy. Próbálj meg egy másikat, pl Lord L6.
2. Nem jó szögben van a penge. Legyen a penge és az arc által bezárt szög annyira hegyes, amennyire lehet. Sajnos a Wilkinson ezt csak egy darabig engedi.
3. Nem jó neked ez a penge. Próbálj mást (pl zöld Astra), aztán térj vissza erre később.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #906 Dátum: 2014. Október 13. - 22:12:33 »
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi DE borotválkozással kapcsolatban. Pár hónapja tévedtem a hagyományos borotválkozás útjára, de egy problémával azóta sem tudok mit kezdeni.
Tömören: az állam alatt/nyakamnál szinte minden alkalomkor kipattogzik, sebes marad a bőr. Hiába vettem borotválkozás előtti olajat (American Crew), olyan borotvakrémet, amivel vastagabb réteget tudok felvinni (Taylor), nem javul a helyzet. (egyébként a legtöbb nem sík felületen a penge nem viszi le tökéletesen a szőrt)

Ahogy azt sejthetitek, elég érzékeny bőröm van, viszont a szakállam nem túl sűrű (igaz, az említett területen sűrűbb, mint máshol).
Jelenleg egy nagyon olcsó Wilkinson borotvát használok ugyanilyen márkájú pengével (svéd). A pamacs is egy végtelenül egyszerű DM-es saját márkás Balea.
Számomra az lenne logikus, hogy a penge nem elég éles, de nagyon kíváncsi vagyok a javaslataitokra, hogy szerintetek mi lehet a probléma.

Köszi előre is!
Szerintem a legvalószínűbb lehetőségek:
1. Nagyon nyomod a pengét, mert BBS-t akarsz, de ezzel a borotvával egyelőre nem megy. Próbálj meg egy másikat, pl Lord L6.
2. Nem jó szögben van a penge. Legyen a penge és az arc által bezárt szög annyira hegyes, amennyire lehet. Sajnos a Wilkinson ezt csak egy darabig engedi.
3. Nem jó neked ez a penge. Próbálj mást (pl zöld Astra), aztán térj vissza erre később.


vagy ezen opciók végeláthatatlan permutációját.

L6 valóban jó választás, de én a - számomra kellemesebb, finomabb - L5-öt is nyugodt szívvel ajánlanám.
A műanyag Wilki, hát, ismerek olyat, akinek van ismerősei között olyan, aki hallott valakiről, aki látott valakit fényképen ilyennel tökéletesen megborotválkozni.
Viccet félre, a műanyag borotva inkább érdekesség, semmint kezdő borotva. Ruházz be egy jobb darabba.
Lord L5-6, vagy itt a fórumon is találhatsz kellemes áron borotvákat, amikről többen jókat, - s csakhogy megkavarjalak-, mások nem annyira jókat állítanak.

Egybehangzó vélemény, hogy a 89-es fejek, - ilyenek a Lord L6-osai is - nyugodt, kifinomult, lágy karakterisztikájú készülékek. Olyannyira, hogy nekem már túlzottan is megbocsájtóak. :)


Pengéből, meg minél többet próbálj ki, bár Tranyó nem ad százalékot érte, de ajánlom a boltját http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=2212.0 s nála akár lehetőséged van, 1-2 pengéket venni, vagy próbacsomagot, hogy minél több tapasztalatod legyen.

Érzékeny bőrre hivatkozásnál, eszembe jut nagyapám, ki tradíciós borbélycsalád utolsó tagja volt.
Ő erre minden vendégnek azt válaszolta:

-Érzékeny? Egy büdös nagy lóF  :censored: szt! Meg kell tanulni kezelni azt a ku  :censored: va borotvát! Kiáztatni, habosítani, kifeszíteni! Ha nem adsz időt magadnak, akkor basz :censored: atod a nyakadat!

Idővel rájössz, igaza van! Nincs érzékeny bőr, csak kapkodó borotválkozás!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #907 Dátum: 2014. Október 13. - 22:40:08 »
Nincs érzékeny bőr, csak kapkodó borotválkozás!
:+1: A többi is  :thumbup: csak nem akartam ide...

Hozzáteszem, hogy ha most kezdeném akkor vennék egy Mühle R41-et, mert az összes többi csak pénzkidobás, ha egyszer ezzel sikerül megborotválkozni. Na jó az elején egyszer kétszer lehet kicsit összekaszabolod, lenyúzod, kivérezteted magad, de ha egyszer ráérzel, akkor többet nem kell más.  :D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #908 Dátum: 2014. Október 14. - 06:46:08 »
A műanyag Wilki, hát, ismerek olyat, akinek van ismerősei között olyan, aki hallott valakiről, aki látott valakit fényképen ilyennel tökéletesen megborotválkozni.
Viccet félre, a műanyag borotva inkább érdekesség, semmint kezdő borotva. Ruházz be egy jobb darabba.
Nekem is ugyanez volt a véleményem kezdőként, de ma már teljesen jól meg tudok borotválkozni a Wilkinsonnal. Az kellett hozzá, hogy egy másik borotvával megtapasztaljam mi az aminek sikerülnie kell, és onnantól azt keresni. Ma sem a kedvencem, de korrekt borotvának tartom. Csak SZVSZ kezdőknek nem jó.

Műanyag borotvákkal eddig jó tapasztalatom volt, Merkur Bakelit kellemes, Lord L111 pedig egyenesen kedvenc. Utóbbit kezdőknek is ajánlanám, olcsó, hosszú nyele van, jó a fogása.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #909 Dátum: 2014. Október 14. - 07:06:44 »
A műanyag Wilki, hát, ismerek olyat, akinek van ismerősei között olyan, aki hallott valakiről, aki látott valakit fényképen ilyennel tökéletesen megborotválkozni.

Nekem pl. sokszor sikerül megborotválkozni vele, mondhatni tökéletesre...   :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #910 Dátum: 2014. Október 14. - 07:51:24 »
A műanyag Wilki, hát, ismerek olyat, akinek van ismerősei között olyan, aki hallott valakiről, aki látott valakit fényképen ilyennel tökéletesen megborotválkozni.
Nem pl. sokszor sikerül megborotválkozni vele, mondhatni tökéletesre...   :thumbup:
:+1: Nálam is jól működik, főleg wilki pengével. Szerintem amúgy a karakterisztikája Gillette Tech-hez és Lord L5-höz hasonló.... :sör:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #911 Dátum: 2014. Október 14. - 07:51:46 »
A műanyag Wilki, hát, ismerek olyat, akinek van ismerősei között olyan, aki hallott valakiről, aki látott valakit fényképen ilyennel tökéletesen megborotválkozni.

Nem pl. sokszor sikerül megborotválkozni vele, mondhatni tökéletesre...   :thumbup:

Akkor téged láttak fényképen! :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #912 Dátum: 2014. Október 14. - 07:58:44 »
Most borotválkoztam meg a Wilkimmel. Késöbb részletesebben, addig is: fiók aljára, nem kezdőnek való, venni egy rendeset fémből.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #913 Dátum: 2014. Október 14. - 08:12:15 »
Bakker ez a műanyag Wilki még mindig ugyanolyan megosztó mint pl az Arko, de újra és újra belefutunk a vidravasba...  :fenek:
Valakinek bejön ez a borotva, valakinek nem, de ne tegyünk kategorikus kijelentéseket! Szavazást meg végképp ne indítsunk róla... :)
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #914 Dátum: 2014. Október 14. - 08:23:02 »
Így van.
Nem annyira rossz, de nem árt gyakorlat a használatahoz. Nagyon szűk a vágási élszög ami elérhető vele.

Fenntartom, nem éppen kezdőknek való!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici