Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 373011 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1470 Dátum: 2014. Március 08. - 08:23:14 »
Mit lehet csinálni , barkácsolni , mire lehet használni a borotválkozásra már alkalmatlan pengéket ?
 Rádiót : " A 2. világháború alatt a hadifoglyok dióda gyanánt kemencefűtő széndarabból és szögből készítettek detektort. Az amerikai katonák borotvapenge és ceruza felhasználásával készítettek demodulátor diódát. Az ilyen rádiókat hívjuk "rókalyuk" rádiónak (angolul: foxhole radio), mivel a katonák a föld alatti bunkereikben készítették el ezeket. " Forrás : Wikipédia .

Ilyeneket ma mar, nem lehetne hatásosan működtetni.

Eső indokom: a távközlés a hosszúhullámról ( mely bár minőségben ugyan gyenge hangátvitelt adott, de könnyebben modulalható volt ) áttértünk az ultrarövid ( am ) s ennek is a még sűrűbb ezáltal még magasabb minőségű felső harmadba ( fm )

Diódás detektoros ( " rókalyuk" ) rádiót csak a középhullámon fogható MR 1 es Kossuth vételére készíthető.

A zsilett pengét a hangolasra hasznaltak a szelénbe érintették, keresve a legtisztább pontot.

Mai napig olcsón megépíthető kuriózum.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1471 Dátum: 2014. Március 08. - 08:32:35 »
Minek a varia.:)
500 ft os fémpersely, jó nagy, megtelik, szelektivbe bedob, rose hosszú legurít.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1472 Dátum: 2014. Március 08. - 08:36:09 »
 :+1: bbuffy-nak, azzal a különbséggel, hogy persely helyett üres sörösdoboz. Az mindig akad a háznál.  ;D
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1473 Dátum: 2014. Március 08. - 08:40:31 »
Proraso pre tégelye, nem lóg ki a sorból a polcon ;)
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1474 Dátum: 2014. Március 08. - 08:50:13 »
Izé, én simán a doboz arra kialakított gyűjtő likába rakom a használt pengét.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1475 Dátum: 2014. Március 08. - 09:10:32 »
Mindegyik jó megoldás.  ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1476 Dátum: 2014. Március 08. - 09:35:29 »
A hangsúly a biztonságon van, de szerintem ezt itt úgyis mindenki betartja, vagy így, vagy úgy.  :sör:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1477 Dátum: 2014. Március 08. - 09:49:09 »
Akkor a figyelmetlenek még egyszer a használt pengérôl.
Akvárium belsô üvegfalán alga mentesítésre tovább használ. Amikor erre se jó már, egy penge papír tasakban tôbb egyszerre kidob.
Ja, de azoknak a különcöknek akiknek nincs akváriumuk, kell valami más megoldást találni :D

Nálunk rutinszerűen széttúrják a társasházi kukákat a guberálók. Igen, mondhatnám azt hogy akkor az ő bajuk ha belenyúlnak, de a lét peremén élő szerencsétlenekről van szó, ha minimális erőfeszítéssel meg tudom akadályozni akkor megteszem. Erre egy kalapáccsal lezárt sörös/kólásdoboz tökéletesen alkalmas. Meg sok más is.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1478 Dátum: 2014. Március 08. - 09:58:20 »
A régit én is az új papírjába teszem és kidobom.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1479 Dátum: 2014. Március 08. - 10:01:47 »
Akkor a figyelmetlenek még egyszer a használt pengérôl.
Akvárium belsô üvegfalán alga mentesítésre tovább használ. Amikor erre se jó már, egy penge papír tasakban tôbb egyszerre kidob.

Az üveglapon munkálodás után a pengének abszalajta éle nincs. (A kidobott konzerv dobozok nyitott pereme ennél ezerszer élesebb!)
Akkor ezt most miért nem lehet berakni a nem szelektív kommunális hulladékba?
Hogy jönnek ehhez a madarak, állatok, kukába nyulkálók, UFO-k, vagy bármely szerencsétlen teremtmények, akik a szemétbôl élnek?

Egyébként Toz leírta a frankót.  A 10 db-os penge tartók hátulján ott a használt penge rekesz. Ha meg kifogyott, az újak helyére is befér vagy 25 db. Összvissz ~40 használt de még éles pengét lehet pici helyen gyûteni, mijd biztonságosan kidobni.  :sör:

Hát a kedvedért sem veszek akváriumot!  :boldog:

 :handshake:


Mindegy hogyan  de biztonságot szem elött tarva.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1480 Dátum: 2014. Március 08. - 10:04:35 »
http://bazarshop.hu/product_pictures/thumbnails/348046.jpg

A samponos doboz megszüntetve, nem rakható a fémgyűjtőbe  :fejfal:

Áttértem egy ilyenre

Kb 10cm átmérő s ugy 20 magas. Egy ideig elég. Az összes penge átköltözött a flakonból. Alig lett súlya. Kb 10 év s félig lesz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1481 Dátum: 2014. Március 08. - 13:09:52 »
Beleborzongok, mikor olvasom, hogy 25 alkalom, ebből 13 kényelmes... Akkor még plussz 12 húzós kaparós?
13 szuper, a maradék elmegy, utána pedig kezd az érzékeny részeken húzni, vagy pontvérzést okoz (ezt tekintem a teszt végének).
Gillette Tech 1951

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1482 Dátum: 2014. Március 22. - 13:51:10 »
Trig

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Lord Zöld Stainless: 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless: 3-4 alkalom
Lord Platinum: 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC: 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain: 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Wilkinson sword: 25 alkalom (kényelmes 13).
Merkur: 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Big Ben: 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
Shark: 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Asco: 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Treet Classic: 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán): 4-5 alkalom, nem túl éles penge
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Astra Platinum ("Zöld Astra"): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1483 Dátum: 2014. Március 22. - 14:56:27 »
Zenith! Minden tiszteletem a tied!

Fearhert mikor próbálod ki?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1484 Dátum: 2014. Március 22. - 15:29:42 »
Zenith! Minden tiszteletem a tied!

Fearhert mikor próbálod ki?
Hát, nem is tudom, már lassan engem is mozgat a dolog... De lehet, hogy nem fogom tudni kivárni, míg elkopik. :)
Gillette Tech 1951

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici