Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 366178 alkalommal)

Nem elérhető Courage

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 108
  • Igyekszem!
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1635 Dátum: 2015. Február 10. - 07:56:33 »
 :thanks:
"Nem, nem; én sohasem találgatok. Az egy utálatos szokás, amely gátolja a logikus gondolkodást." S.H.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1636 Dátum: 2015. Február 14. - 17:23:45 »
Kék Personna

Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:

Apollo No.10 (vintage Németország, NOS): 0-1 alkalom. Ezek a vintage pengék fenetlenül nem jönnek be általában.
Asco (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
Astra Platinum ("Zöld Astra") (Oroszország): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra") (Oroszország): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
BIC Chrome Platinum (Görögország): 34 alkalom, kényelmes 16. Eléggé éles, de agresszív penge (kaparós), kb. félidőben hirtelen "bezuhant", utána viszont egyenletesen lett egyre alaposabb (és jámborabb).
Big Ben (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
BlueBird Hi-Stainless (Törökország): 13 alkalom, a Dorco ST300 -hoz hasonló penge, nem éles, de tartós.
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Cleo Silver (Eskilstuna, Svéd): vintage penge, 0 alkalom.
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Figaro (Magyarország, 50-60-as évek?): 2 alkalom, nem túl éles penge. A vele együtt hozzám került Supernova-hoz képest is sokkal gyengébb - viszont érzésben a magyar feliratok adják nagyon ("ne törölje le a pengét").
Gillette Goal (India): 8 alkalom (nem túl éles, de tartós penge, eleinte azt hittem, csak 2-3 alkalom lesz benne)
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Lord Zöld Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Platinum (Egyiptom): 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC (Egyiptom): 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain (Egyiptom): 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Lord (Minos gyártmány, talán Osztrák, vintage NOS): 0-1 alkalom, mint a Nacet.
Merkur (Németország): 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
MINOS Spezial 0.10 (Ausztria, vintage NOS): 0-1 alkalom, de jobb, mint a szintén általuk jegyzett Lord fedőnevű - ami nem az egyiptomi
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Personna Blue (Kék papíros, Personna Super feliratos): 20-22 alkalom, kellemes, megbocsátó penge
PG.33 (Solingen, vintage, Németország): 1 alkalom
Rapira Platinum Lux (Oroszország): 18 alkalom, egy kellemes, megbízható penge
Rotsiegel gold-lack (Németország, vintage NOS): 0-1 alkalom, akárcsak a Nacet. Húz.
Shark (Egyiptom): 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Treet Classic (Pakisztán): 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
Treet Silver (Pakisztán): 2-3 alkalom, bár szénacél, a bevonat miatt nem rozsdásodott. Zöld Lord kategória.
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán): 4-5 alkalom, nem túl éles penge
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Wilkinson sword (Németország): 25 alkalom (kényelmes 13).


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)

Gillette Tech 1951

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1637 Dátum: 2015. Február 14. - 19:38:27 »
Ez igen zenith! Kitartóan tesztelsz  :bor:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető grdsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 103
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1638 Dátum: 2015. Február 14. - 22:36:31 »
Én is elismerésemet fejezem ki Zenith kartársnak!
Szerintem is nagyon igaz, amit már többen írtatok, hogy sok pengét kell kipróbálni, többféle eszközben. Már 8. éve DE-zek, azonban 2014. decemberéig csak egyfajta készülékkel, egyféle pengével. Ezután  - számomra legalábbis - meglepő tapasztalatokkal lettem gazdagabb. 23-ban, 37-ben Wilkinsonnal 6x tudok élményszerűen, és még 2x elfogadhatóan megborotválkozni. Ezután a Merkurokban már elkoptatott pengéket (a másik oldalukra fordítva) áttettem a Gillette Slimbe, 7. fokozat, és még 6 db jóleső borotválkozás részese voltam.
Amikor új zöld Astrát tettem a 37-be, a penge húzott, az arcom vérzett, 8 év alatt ilyen véresen 1x sem néztem ki. Áttéve a "leszerepelt" zöld Astrát a Slimbe, 7. fokozat: a Wilkinsonokhoz képest jóval simább borotválkozást tapasztaltam, úgyhogy nem a penge volt hibás.
Míg a 23+Wilkinson kombináció nálam egy nem túl alapos, de annál kíméletesebb, megnyugtató borotválkozást eredményez, a 23+zöld Astra kombináció elég gyenge végeredményt ad, és nem is esik túl jól a tevékenység. A leírtak napi borotválkozás mellett történtek, merthogy a 23-mal sikerült annyit javítanom a technikámon, hogy 23-mal és Slimmel már nem gond a naponkénti borotválkozás, a 37-tel pedig általában nem gond.
Amúgy régebben 2-3 naponkénti borotválkozás mellett a Slimben a Wilkinson kb. 40 alkalomig tartott ki, igaz, némileg gyengébb végeredményt elérve, mint amire ma már képes vagyok.
A héten megérkeztek a Lord SC és Platinum pengéim, kíváncsi leszek a tapasztalatokra, ha nem bánjátok, majd beszámolok.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1639 Dátum: 2015. Február 15. - 01:00:00 »
Véééégre Personna!  :borz2:

@grdsi: naná, hogy számolj be! A Lordról pedig egyenesen muszáj is : )

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1640 Dátum: 2015. Február 16. - 08:22:13 »
zenith!
A Connaught-nál kapható Personnák közül melyik az általad tesztelt fajta?
Ez vagy ez?

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1641 Dátum: 2015. Február 16. - 08:45:21 »
zenith!
A Connaught-nál kapható Personnák közül melyik az általad tesztelt fajta?
Ez vagy ez?
Jó kérdés, szerintem az első... Itt vettem a fórumon, mindjárt visszakeresek, hátha sikerül...
Gillette Tech 1951

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1642 Dátum: 2015. Február 16. - 09:28:14 »
Ha jól látom, a pengék különböznek grafikailag.
Nem tudod megnézni a saját példányodon? Úgy értem, eldobtad már?

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1643 Dátum: 2015. Február 16. - 09:32:07 »
Úgy tudom, hogy ugyanaz a penge, csak a másodikat sterilizálják a kórházi használathoz.
Mindkettő volt, használat közben semmi különbség nincs köztük.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1644 Dátum: 2015. Február 16. - 09:48:47 »
Ha jól látom, a pengék különböznek grafikailag.
Nem tudod megnézni a saját példányodon? Úgy értem, eldobtad már?
Ez a Super feliratos.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1645 Dátum: 2015. Február 16. - 12:53:43 »
A két kék csomagolású szerintem pontosan ugyanúgy néz ki kívül (a papír) belül (a penge és a feliratok), valószínű, hogy ezekben nincs eltérés a sterilizáláson kívül. Ez a penge ugyanúgy néz ki, mint a műanyag házas kitolós DOUBLE EDGE és érzetre sincs köztük eltérés.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1646 Dátum: 2015. Február 18. - 15:55:40 »
A "mai borotválkozásom"-ban zenith említette, hogy a Feather nem is olyan nagy szám. Ehhez nekem ez a tapasztalatom (2 napos borostával):
- Feather               2 alkalom (6 kör)
- Gilette 7 o'clock  3 alkalom (9 kör)
- Astra zöld           4 alkalom (12 kör)
Nekem így jött ki kényelmesre, ami leginkább ATG-ben érződik, hogy mennyire ugrál el és húzza.
A Personnából (Red, Blue) mindkettő egy alkalom után kuka lett.

Nem elérhető gpsjani

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 173
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1647 Dátum: 2015. Február 18. - 16:31:54 »
Csatlakozva az említett topicban fellelhető #14683 hsz-hoz (snake), sok múlhat az eszközválasztáson is, hogy mit nyújt egy penge. Nagy különbséget mutathat!
Érdekes viszont, amit pmol322 írt a köv. hsz.-ben az R41-gyel kapcsolatban.
Úgy tudom, az egy 'agresszív' borotva.
De nincs saját tapasztalatom a fedörrel.
Kapásból van két-három olyan borotvám, amibe gyakorlatilag mindegy, hogy milyen pengét teszek, olyan, mintha nem is lenne benne semmi!!!
Néha csak nézek, mint a lukinyúl... Hol a penge???  :o   :nemtom:   :fejtor:
Aztán ugyanaz a 'fémlap' a kedvencemben úgy beretvál, hogy csuda! Tükörpolírra!!!
Hát így megy ez!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1648 Dátum: 2015. Február 18. - 17:13:03 »
Feathertől azért vár sokat, aki először próbálja, mert agyon van ajnározva az a penge. Nálam kb ugyanannyit bírt mint a zöld astra, csak kicsit élesebben indított. Viszont a zöld astra jóval olcsóbb... :futyul:
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1649 Dátum: 2015. Február 18. - 17:30:41 »
Ennyi!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici