Szerző Téma: Borotvapengékről általában  (Megtekintve 366150 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1665 Dátum: 2015. Június 27. - 08:11:25 »
Kísérletező kedvű éltársaknak egy link, nekem új volt:
http://www.tryablade.com/.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1666 Dátum: 2015. Június 27. - 10:35:02 »
Olyanom van hogy Neva kék és piros is. Mit kell tudni róluk? Elég régi és ritka az megvan? De jó és ér is vmit?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1667 Dátum: 2015. Június 27. - 11:31:11 »
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1668 Dátum: 2015. Június 27. - 11:41:22 »
Nem tudlak vigasztalni, a Nevák nem ritkák, és még gyűjtői szempontból sem érnek sokat. A kék Neva már nagyon régóta fenn van az Apródon, és most a jófogáson is:
http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Borotva_penge_Uj__27314260.htm?first=1.
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1669 Dátum: 2015. Június 27. - 12:02:53 »
Ahh nem kell, csak megtetszett és elhoztam. Nem is értem hogy tudnak ennyit elkérni érte.
Amennyi volt annyit megért nekem. Sztem adok ebből is tesztelésre zenithnek. A többi elfogy.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1670 Dátum: 2015. Július 04. - 22:05:36 »
Vásárolnék egy csomag SE pengét. A kérdés csupan annyi hogy a GEM vagy a Feather a jobb döntés. Az ár másodlagos, bár a GEM pont fele annyi. De a minőség érdekel.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1671 Dátum: 2015. Július 04. - 22:41:41 »
Vásárolnék egy csomag SE pengét. A kérdés csupan annyi hogy a GEM vagy a Feather a jobb döntés. Az ár másodlagos, bár a GEM pont fele annyi. De a minőség érdekel.

Van egy ilyen csomagom, ha érdekel oda adom. Feather SE-t szerintem csak Valetba tudsz tenni, mert hiányzik róla az a "gerinc", ami a GEM-nél ott van. BTW én a Connaught-os átlátszó dobozos SE pengékkel megvagyok elégedve!

Szürke diszpenzer, kb. 5-7db van benne.
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1672 Dátum: 2015. Július 05. - 05:31:05 »
GEM be kellene, akkor Feather ki is zárva, köszönöm. Igazából csak kipróbálnám a borotvát, milyen valójában. Lehet hogy élnék a lehetőséggel, kereslek majd.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1673 Dátum: 2015. Július 05. - 11:21:12 »
GEM be kellene, akkor Feather ki is zárva, köszönöm. Igazából csak kipróbálnám a borotvát, milyen valójában. Lehet hogy élnék a lehetőséggel, kereslek majd.

Rendben van!  :handshake:
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1674 Dátum: 2015. Július 05. - 20:48:48 »
És ezek hova pozicionálhatók?

A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1675 Dátum: 2015. Július 08. - 09:44:57 »
Néva piros csomagolás (orosz)



Az eddigi eredmények:
Referencia: Wilkinson Sword, használati alkalmak száma: cca. max. 25 (kényelmes 13 alkalom) és Zöld Lord (kényelmes 2-3 alkalom).

Eddig vizsgált pengék:

Apollo No.10 (vintage Németország, NOS): 0-1 alkalom. Ezek a vintage pengék fenetlenül nem jönnek be általában.
Asco (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy kék Lord)
Astra Platinum ("Zöld Astra") (Oroszország): 31 alkalom, kényelmes 20. Első néhány alkalommal figyelni is kell, finom éles penge.
Astra Stainless ("Kék Astra") (Oroszország): 21 alkalom, kényelmes 16. Nem olyan éles, mint a zöld, így aki nem kedveli a veszélyt, de egy jó pengét szeretne, jó választás lehet.
BIC Chrome Platinum (Görögország): 34 alkalom, kényelmes 16. Eléggé éles, de agresszív penge (kaparós), kb. félidőben hirtelen "bezuhant", utána viszont egyenletesen lett egyre alaposabb (és jámborabb).
Big Ben (Egyiptom): 3-4 alkalom (szerintem ez egy Zöld Lord)
BlueBird Hi-Stainless (Törökország): 13 alkalom, a Dorco ST300 -hoz hasonló penge, nem éles, de tartós.
BTC classic (Kína): 0 alkalom (borzalmas, nincsen éle)
Cleo Silver (Eskilstuna, Svéd): vintage penge, 0 alkalom.
Crown Super Stainless (Egyiptom, LORD almárka): 5-6 alkalom, nekem nagyon hasonlított a LORD SC -re.
Derby Extra (Törökország): 22 alkalom, nem túl éles, de tartós penge, a vastagabb ligából, így nem olyan veszélyes, mint egy zöld Astra.
Dorco Platinum ST-300 (Korea): 13 alkalom, nem túl éles penge, de aránylag tartós, fokozatosan gyengül. Nekem a Lord SC-hez hasonlít legjobban.
Feather: 25 alkalom (kényelmes 23). Leginkább a BIC-hez hasonlító, inkább agresszív penge. A végén viszont már húzott, bár alaposság szempontjából nem változott (ellentétben a göröggel).
Figaro (Magyarország, 50-60-as évek?): 2 alkalom, nem túl éles penge. A vele együtt hozzám került Supernova-hoz képest is sokkal gyengébb - viszont érzésben a magyar feliratok adják nagyon ("ne törölje le a pengét").
Gillette Goal (India): 8 alkalom (nem túl éles, de tartós penge, eleinte azt hittem, csak 2-3 alkalom lesz benne)
Gillette 7'o Clock Sharp edge (sárga): 20-25 alkalom, kellemes, kényelmes de éles penge. A kék Astra nagyon hasonló karakterű.
Golden Eagle (kínai): 13 alkalom
Lord Zöld Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Kék Stainless (Egyiptom): 3-4 alkalom
Lord Platinum (Egyiptom): 19 alkalom (kényelmes 13 minden további nélkül).
Lord SC (Egyiptom): 9-10 alkalom (kellemes, kényelmes penge, talán kicsit túl megbocsátó, fokozatosan veszti az élét)
LORD Captain (Egyiptom): 3 alkalom. Egy valódi klasszikus penge, ennek megfelelő tartóssággal. Kicsit rozsdásodott is.
Lord (Minos gyártmány, talán Osztrák, vintage NOS): 0-1 alkalom, mint a Nacet.
Merkur (Németország): 12 alkalom, csak az árához képes rossz...
MINOS Spezial 0.10 (Ausztria, vintage NOS): 0-1 alkalom, de jobb, mint a szintén általuk jegyzett Lord fedőnevű - ami nem az egyiptomi
NACET (Francia, vintage): 0-1 alkalom (tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes)
Néva piros (vintage orosz, 1966?): 0-1 alkalom, tulajdonképpen meg lehet borotválkozni vele, de húzott, nem kellemes
Personna Blue (Kék papíros, Personna Super feliratos): 20-22 alkalom, kellemes, megbocsátó penge
PG.33 (Solingen, vintage, Németország): 1 alkalom
Rapira Platinum Lux (Oroszország): 18 alkalom, egy kellemes, megbízható penge
Rotsiegel gold-lack (Németország, vintage NOS): 0-1 alkalom, akárcsak a Nacet. Húz.
Shark (Egyiptom): 9 alkalom
Supernova (Made in Hungary; zöld papíros): 8-9 alkalom (11 alkalom kis kompromisszummal).
Treet Classic (Pakisztán): 1-2 alkalom (nem túl meggyőző, és eddig az egyetlen penge, ami rozsdásodott nálam...)
Treet Silver (Pakisztán): 2-3 alkalom, bár szénacél, a bevonat miatt nem rozsdásodott. Zöld Lord kategória.
Trig (Stainless Silver Edge)(Pakisztán): 4-5 alkalom, nem túl éles penge
Vidyut Supermax Stainless (India): 2-3 alkalom
Vidyut Supermax Platinum (India): 6-10 alkalom (nem egy éles penge, de ezt legalább tartja, összességében nem voltam oda érte)
Wilkinson sword (Németország): 25 alkalom (kényelmes 13).


Mérési módszer:
Gillette Tech fej, egy ATG kör, nyakon, áll alatt finomításképp még utánahúzok, azonos arc. :) Kétnaponta borotválkozás.
A számok mindenkinél mások lesznek, viszonyítási alapnak tekintendők. (gy.k.)
Gillette Tech 1951

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1676 Dátum: 2015. Július 11. - 19:18:58 »
És ezek hova pozicionálhatók?


Erre senki semi?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1677 Dátum: 2015. Július 12. - 17:35:16 »
Barna dobozos Apollo pengéről tud vki infót? Konkrétan semmit sem találok róla. De létezik, mert van egy marékkal;)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1678 Dátum: 2015. Július 25. - 15:09:43 »
Bowa ajánlotta a kifogyó wilKÍNson pengéim helyett a következőket: zöld astra, timor, merkur.
Hol tudom őket beszerezni a legkönnyebben? Tesztelném csak, tehát egy 5-5 darab elég lenne belőlük szerintem.
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Borotvapengékről általában
« Válasz #1679 Dátum: 2015. Július 25. - 15:22:25 »
Timor és merkur elég drága, irreálisan. Sztem azt kihagyhatid, mert a timor még elég vacak is.
Astra elég sok helyen fellelhető. Pontosan passz, én ebayról veszek mindig, de ott 5 db nincs.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici