Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859609 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #8640 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:19:49 »
Nyilván az a legideálisabb, ha nincs kötés a végállomásig, ezért is érdeklődtem ennek fontosságáról.
Vannak mindenféle kötőelemek, a jobbaknak (pl Wago) a honlapján találsz adatlapot vagy valami táblázatot, azon emlékeim szerint rajta van hogy melyik milyen áramerősségig mit tud kötni. Az eszköz adatlapján pedig rajta lesz, hogy ő mennyi áramot eszik, ezek alapján biztosra tudsz menni. Forrasztani tudtommal már nem szabad. Mi nemrég építkeztünk, az áramot megcsináltattuk rendesen szakemberrel, ő kötött/osztott csomó helyen, mert amúgy kihúzhatott volna 30 m kábeleket is, annak meg mi értelme.

Amúgy nekünk ez volt a az egész építkezés legolcsóbb része, ráadásul ez pont az a munka amit szakember sokkal gyorsabban megcsinál, mint akinek nincs a kezében az egész, szóval eleve nem akartam én csinálni. Ehhez képest 2 villanyszerelőtől váltunk el rossz szájízzel, és a harmadik vált be nagyon, szóval most már megértem aki maga akarja csinálni.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kávézó
« Válasz #8641 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 17:40:39 »
Naja, mesterekkel mindig csak a baj van.
Villanyaszaink jok voltak. Egy hetvege alatt megvolt a 4 szobas (panel) lakas teljes ujrahuzasa, vezetek eltuntetes a mennyezeten, nehany uj kor kialakitasa (villanysuto, kulon a mosogep, mosogatogep stb.).
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #8642 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 20:36:54 »
Nyilván az a legideálisabb, ha nincs kötés a végállomásig, ezért is érdeklődtem ennek fontosságáról.

Nyugodtan toldjad!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Kávézó
« Válasz #8643 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 21:26:31 »
Régi házat vásároltunk, minden szobában csak 1 konnektor volt, földelés csak a konyhában, alumínium vezetékek. Mivel alaposan szétvertünk mindent, a vezetékek cseréjére és egy halom új csatlakozás kialakítására is sor került. Felmértem az igényeinket, megrajzoltam a hálózatot, konzultáltam szakemberrel, kivéstem a helyét, és együtt húztuk ki a vezetékeket. Ő azt mondta, hogy sütőhöz, bojlerhez nem toldunk, mondjuk a bojlerhez azért sem, mert vezérelt (lánykori nevén éjszakai) áramról megy, és a toldásnál ugye megcsapolhatnád egyéb célokra. Nyilván ennek sincs sok értelme,aki akar, az úgyis csal. Amúgy a Wago termékeknek nagy piros pont, a ház összes toldása Wago, a melléképületeket is újra húztam azóta. Barkácsolóknak ajánlott az egyszerűen oldható, kallantyús rögzítésű csatlakozójuk, teszt kapcsolásra remek. Nem ismerem a többi rendszert, de nekem a Wago nagyon bevált.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #8644 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 21:43:58 »
Régi házat vásároltunk, minden szobában csak 1 konnektor volt, földelés csak a konyhában, alumínium vezetékek. Mivel alaposan szétvertünk mindent, a vezetékek cseréjére és egy halom új csatlakozás kialakítására is sor került. Felmértem az igényeinket, megrajzoltam a hálózatot, konzultáltam szakemberrel, kivéstem a helyét, és együtt húztuk ki a vezetékeket. Ő azt mondta, hogy sütőhöz, bojlerhez nem toldunk, mondjuk a bojlerhez azért sem, mert vezérelt (lánykori nevén éjszakai) áramról megy, és a toldásnál ugye megcsapolhatnád egyéb célokra. Nyilván ennek sincs sok értelme,aki akar, az úgyis csal. Amúgy a Wago termékeknek nagy piros pont, a ház összes toldása Wago, a melléképületeket is újra húztam azóta. Barkácsolóknak ajánlott az egyszerűen oldható, kallantyús rögzítésű csatlakozójuk, teszt kapcsolásra remek. Nem ismerem a többi rendszert, de nekem a Wago nagyon bevált.

Wago tipusú kötések már szabvany részét képezik.

Igen, elméletben ( új hazakban, üzembe csak külön védőcsőben, A-B pont között, minimum 2mm² CU Föld-fázis-nulla-t húzunk.) nem szakítunk. De áthelyezéskor, nem Istentől elrugaszkodott, s ördög sugallta ötlet, azt a távot, tovább toldani. Betartva műszaki előírásokat.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #8645 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 23:28:01 »
Köszi Mindenkinek a tanácsokat! :sör: A Wago-val jól megismerkedek én is, ha már ennyien kedvelitek. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #8646 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 12:19:42 »
Urak!
Valaki esetleg foglalkozik/tud/ismer/stb. kömosással? Borotvaalkatrészt kéne kömosni, konkrétan egy háromrészes tetejét. Sajnos sima acélt küldtek pótalkatrésznek, és matt kell.
Köszönöm előre is ha vki tud segíteni ebben.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #8647 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 12:34:19 »
Homokfú? Ez a kőcucc a durva, igénytelen tömegcikkeknél használatos, nem?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #8648 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 13:07:17 »
Homokfú? Ez a kőcucc a durva, igénytelen tömegcikkeknél használatos, nem?
Elvileg a gyári oldalon is stone washed van feltüntetve. Ezek apró kavicsok ãm.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #8649 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 13:29:20 »
Jessz, ismerem, bár az eljárás magyar neve valami más, asszem. De továbbra is aszondom, homok- vagy gyöngyfújni kéne.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #8650 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 13:42:22 »
Jessz, ismerem, bár az eljárás magyar neve valami más, asszem. De továbbra is aszondom, homok- vagy gyöngyfújni kéne.
Nekem az is jó ha hozza az elvárásokat.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #8651 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 14:14:10 »
Ha tényleg sima acél – gondolom, rozsdamentes, nem teljesen sima –, akkor a homokfújás tökéletes. Az viszont nem valószínű, hogy a többi alkatrész felületkezelését pont el lehet találni, tehát kicsit más fényességet/mattságot fogsz kapni.
Ha nikkelezett/krómozott az alkatrészed, akkor viszont baj van.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #8652 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 14:19:32 »
Nem egyszerűbb írni nekik, hogy rosszat küldtek?

Urak!
Valaki esetleg foglalkozik/tud/ismer/stb. kömosással? Borotvaalkatrészt kéne kömosni, konkrétan egy háromrészes tetejét. Sajnos sima acélt küldtek pótalkatrésznek, és matt kell.
Köszönöm előre is ha vki tud segíteni ebben.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #8653 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 15:08:02 »
Nem egyszerűbb írni nekik, hogy rosszat küldtek?

Urak!
Valaki esetleg foglalkozik/tud/ismer/stb. kömosással? Borotvaalkatrészt kéne kömosni, konkrétan egy háromrészes tetejét. Sajnos sima acélt küldtek pótalkatrésznek, és matt kell.
Köszönöm előre is ha vki tud segíteni ebben.
Nem. Én olvastam el felületesen, bizván abban hogy más verzió ebből nincs. Ikon amúgy.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kávézó
« Válasz #8654 Dátum: 2014. Augusztus 14. - 15:14:21 »
Késportálon Zsoltot (készítő) keresném meg a helyedben.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici