Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Régi borotvák

<< < (2/216) > >>

zolio:
Ed, hogyan rozsdátlanítod a kést? A kés fenésével, vagy vannak másféle módszerek? Most van elfekvőben egy késem, amin jelent meg rozsda elszórva picike pontokban. Valahol olyat olvastam, hogy amíg nem használták a kést zsírba helyezték így nem korrodált (hogy ez gépzsír, vagy valami állati eredetű zsír azt nem tudom).

edrose:
Polírpasztával/krémmel, illetve kézzel-ronggyal, vagy Dremellel és filckoronggal, attól függ. A fenéssel legfeljebb az élen és a felfekvő fél mm-en található rozsda jön le.
A gépzsír jó korrózióvédő, de két használat között fölösleges macera, ha meg gyűjteményes kés, arra vannak már esztétikusabb megoldások, anyagok is...

zolio:
Milyen esztétikusabb megoldásokat tudsz?

edrose:
BreakFree, Ballistol, Armistol és egyéb speckó fegyverolajok, WD-40...

mry314:
Illetve bármilyen olaj, olajszerű anyag (lehet az paraffinszármazék, műszerolaj, akár általános célú háztartási "gépolaj"), ami a pengét védi a levegővel való érintkezéstől. Arra érdemes figyelni, hogy a növényi olaj (olíva, napraforgó, stb.) általában nem jó, mivel avasodik.

Ami a penge rozsdamentesítését illeti, a dremellel csak óvatosan, mert kilágyíthatod a pengét, és akkor kuka.
(Én a "kézimunka"  :D híve vagyok)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése