Szerző Téma: Barbon, Figaró  (Megtekintve 129440 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #75 Dátum: 2011. December 09. - 17:32:11 »
...kevés baktérium szereti a NaOH-t és a KOH-t...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #76 Dátum: 2011. December 18. - 22:12:01 »
Tegnap kipróbáltam a Barbont.Könnyebb vele dús habot csinálni mint a proraso szappannal,és több is,viszont az arcom valahogy jobban szereti a  prorasot.A szappanok kíméletesebbek a bőrhöz ezek szerint,mert annak idején a proraso krém csípte a az arcomat a szappan pedig nem.

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #77 Dátum: 2011. December 18. - 22:21:31 »
Nekem a Barbon is csíp kicsit a második , harmadik körben, de nem veszélyesen,sőt, alig érezhetően, proraso-t még nem próbáltam, itt az ország balkánabbik részén beszerezhetetlen.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #78 Dátum: 2011. December 18. - 23:10:39 »
Fehéret tudok neked vinni mutatóba (na jó, ha hozol valamit, át is fejthetünk belőle!  :borz2:)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető szecs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #79 Dátum: 2012. Január 16. - 09:42:56 »
újoncként (mármint DE újoncként) én is Barbon krémet használok. (a Figaró elég tiltólistás mert após-jelölt is azt használja, és jön az apuillat...)
tudja valaki, hogy lehet elkerülni a hószállingózást (pilleképződést)? 
több víz? 

köszi

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #80 Dátum: 2012. Január 16. - 09:47:43 »
Igen, több víz, de azért annyi ne, hogy elveszítse a kenőképességet és elvékonyodjon. Az évek és a rutin majd megoldja, illetve a gyakorlat teszi a mestert és hasonlók.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #81 Dátum: 2012. Január 16. - 11:13:40 »
Igen, több víz, de azért annyi ne, hogy elveszítse a kenőképességet és elvékonyodjon. Az évek és a rutin majd megoldja, illetve a gyakorlat teszi a mestert és hasonlók.

Igen, a víz lehet, hogy kevés és hamarabb szárad. Vagy még az lehet, hogy lassan borotválkozol, és ezért van ahol már elkezd megszáradni, és hullani a hab ! A barbon elég jól keverhető, de egyszerre csak kevés (pár csepp) vizet érdemes talán hozzáadni, aztán később majd az ajtóból is pont elég vizet adsz hozzá ;)

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #82 Dátum: 2012. Január 16. - 23:15:16 »
Mi a baj..? Az illata nem tetszik..? A habja szerintem nagyon jó (persze attól is függ milyenre titrálod).

Nem elérhető szecs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #83 Dátum: 2012. Január 17. - 08:29:42 »
Idézet
évek és a rutin majd megoldja
ebben reménykedem én is  ;)

Idézet
...vagy másik borotvakrém(szappan) 
van szerencsém hozzá, már tesztelés alatt!

Idézet
lehet, hogy lassan borotválkozol
nem lehet, biztos  :crazy:

viszont így megmarad a régi megszokott arcformám és nem vágok (új) pofákat (magamnak)  :boldog:
köszi a segítségeket!  :sör:

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #84 Dátum: 2012. Október 07. - 10:34:55 »
Kicsit felhozom eme remek magyar termékek topicját :)

Nekem a figaró krém nagyságrenddel jobban bejön -mind hatás, mint illat tekintetében- mint a barbon. Elhasználtam már egy-két flakonnyi barbon AS-t -imádom ahogy hűsít- és nemrég vettem egy figaró AS-t. A boltban szagolgatva inkább azt mondtam, hogy "alkohol" szaga van. Használat után viszont arra gondoltam, hogy igen, na ez az igazi retró illat! Nagyapámra emlékeztet -Isten nyugosztalja! Érdkes, hogy nem igazán erős illat, viszont sokáig, nagyon sokáig érzem nem csak az arcon, de a tenyeremen is. A párom sajnos nem szereti az illatát, szerinte olyan "ánizsos".
Használati értéke nálam a barbon AS-sel ugyanaz a kategória, mindkettő szépen táplálja a bőrt, lehetővé teszik a kétnaponta történő borotválkozást.

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #85 Dátum: 2012. Október 07. - 14:38:21 »
Nekem a figaró krém nagyságrenddel jobban bejön -mind hatás, mint illat tekintetében- mint a barbon.

+1
...és elképesztő,hogy nagyobb habot lehet elő állítani a Figaró borotvakrémből, mint egy 10* drágább Angol termékből.  ;)


Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #86 Dátum: 2012. Október 07. - 15:01:10 »
Nem is a hab mennyisége az, ami nekem bejön -ami nem kevés- hanem a párnássága. Egyszerűen olyan, mintha nem tudnám magam megvágni :) valamint úgy érzem, hogy nagyon táplálja a bőrömet, kicsit zsíros. Mondjuk épp ezért nem igazán használtam nyáron (akkor florenát és wilkinsont használtam jobbára)

Nekem a figaró krém nagyságrenddel jobban bejön -mind hatás, mint illat tekintetében- mint a barbon.

+1
...és elképesztő,hogy nagyobb habot lehet elő állítani a Figaró borotvakrémből, mint egy 10* drágább Angol termékből.  ;)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #87 Dátum: 2012. Október 07. - 15:06:44 »
Kérdés: Az oké, hogy mi a habzó, de mire jó a nem habzó borotvakrém ? ???

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #88 Dátum: 2012. Október 07. - 15:40:05 »
Hát pamacs nélküli használatra. Fölkened, és hajrá.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Barbon, Figaró
« Válasz #89 Dátum: 2012. Október 07. - 15:47:17 »
Jó kérdés.
A nem habzót még nem próbáltam.

Yoee teljes mértékben egyet értek veled.A hab mennyiségével,minőségével,és "kenőképességével" is meg vagyok elégedve.
Egyedül az illat picit túl sok,de még nem vészes.

Először Barbont vettem,de csalódott voltam.
Nem kent kellően,amit nem is értek,mivel a 2 krém összetevői között nagy különbség ha jól olvastam nincs.
Mivel szinte bárhol kapható a Figaró és nem vágott földhöz 400 Ft  ;D gondoltam kipróbálom.
Hülyén jött volna ki ,ha külföldi rendelések előtt ki se próbálom a hazait.

Örülök,hogy megtettem ;)
(ha Caola szantálos változatot is készítene hmmmmm...  :crazy:  )


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici