Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 859775 alkalommal)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Kávézó
« Válasz #6435 Dátum: 2013. Május 24. - 23:06:15 »
De próbálok majd figyelni :)
Ja, figyelj rá, hogy mindenből kétszer vegyél legalább!  :sör:
:sör: :bor: :buek:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Kávézó
« Válasz #6436 Dátum: 2013. Május 25. - 00:27:40 »
Érdekes ilyen kontrasztosan, világos bőrszíjjal. Ez az "újfajta" Seiko 5 nekem is tetszik.  :bor:

Egy Bell & Ross óra volt az inspiráció, aztán hetekig túrtam a netet, amíg találtam egy ilyen világosbarna árnyalatot. Az a jó ezekben, hogy millióféle változat van, mindenki megtalálja a neki tetszőt. A standard méretet egy kicsit kicsinek éreztem, ennek az átmérője 42 mm, még pont kényelmes, nem hokikorong méret.

Nekem ilyen van, meg ilyen... de a második tokját lefújtam homokkal, mert az elég ramaty állapotban volt.

Te csináltad a homokfúvást?  :bow: Szép lett. Nagy macera volt?

Ez bitang jól néz ki!Tetszik a mp mutató végén a piros végződés.

Az enyémen pont olyan piros nyílhegyes másodperc mutató van.http://kepfeltoltes.hu/view/130525/WP_000156_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kb 4-5 évente javasolt az átnézés, és a takarítás. Tavaly a Seiko szervizben egyenesen elhajtottak, egy 2 éves órával. Azt mondák, hogy még fiatal, nem bontják meg szívesen.

Mennyit számítanak fel mostanában egy Seiko 5-ért? 10 és 20 között megáll, ha nincs komolyabb baja? Fateromé lassan 10 éve ketyeg egyfolytában, lehet hogy nem ártana neki. Bár nagyjából ennyiért egy újat is vehet. :nemtom:

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Kávézó
« Válasz #6437 Dátum: 2013. Május 25. - 08:16:24 »
Szerintem inkább 5-10 között reális. Persze ki tudja...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #6438 Dátum: 2013. Május 25. - 08:21:38 »
A homokozás vasnál pik-pak megvan... a fa macerásabb.
Csak maszkoltam, nem szedtem szét.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #6439 Dátum: 2013. Május 25. - 22:16:48 »
Jól megfertőztelek benneteket!  :naughty:
...én meglepetés-vásárfia ajándéknak kaptam a Garda-tótól hazaérkező apósomtól.
Gondolom ez volt a legszebb a boltban.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Kávézó
« Válasz #6440 Dátum: 2013. Május 26. - 09:44:49 »
vagy a legolcsobb  :naughty:
Jól megfertőztelek benneteket!  :naughty:
...én meglepetés-vásárfia ajándéknak kaptam a Garda-tótól hazaérkező apósomtól.
Gondolom ez volt a legszebb a boltban.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #6441 Dátum: 2013. Május 26. - 13:49:06 »
Azt sosem nézi.  ;)
vagy a legolcsobb  :naughty:
Jól megfertőztelek benneteket!  :naughty:
...én meglepetés-vásárfia ajándéknak kaptam a Garda-tótól hazaérkező apósomtól.
Gondolom ez volt a legszebb a boltban.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:Kávézó
« Válasz #6442 Dátum: 2013. Május 26. - 16:03:48 »
jo apos  ;)
Azt sosem nézi.  ;)
vagy a legolcsobb  :naughty:
Jól megfertőztelek benneteket!  :naughty:
...én meglepetés-vásárfia ajándéknak kaptam a Garda-tótól hazaérkező apósomtól.
Gondolom ez volt a legszebb a boltban.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #6443 Dátum: 2013. Május 26. - 20:58:14 »
Sosem panaszkodtam.  ;)
jo apos  ;)
Azt sosem nézi.  ;)
vagy a legolcsobb  :naughty:
Jól megfertőztelek benneteket!  :naughty:
...én meglepetés-vásárfia ajándéknak kaptam a Garda-tótól hazaérkező apósomtól.
Gondolom ez volt a legszebb a boltban.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #6444 Dátum: 2013. Május 27. - 09:14:05 »
Jelentős probléma, hogy fehege törölte a hozzászólását, így az összes reagáló hozzászólás értelmét veszti, az enyémet törlöm is.

Sajnálom. Ugyan is a fórumon elhangzottak alapján vettem meg a szintimet. Ha lett volna egy fehege szintű leírás biztos nem veszem meg.

Javaslom az utána következő hozzá kapcsolódó hozzászólás törlését mert így félrevezető.
Én óvatos lennék azzal hogy elkezdünk törölgetni dolgokat, amennyiben a szubjektív vélemények nem egyeznek.  Én Edrose és B&B leírások alapján döntöttem a szintim mellett.  Vannak hátrányai (tényleg szúrósabb mint egy puha borz, amíg meg nem tölti a hab) és előnyei (kiváló hab (szerintem), gyors száradás, zéró karbantartási/ápolási igény).  Bánnám hogy ha nem vettem volna meg, ugyanakkor pl el tudom fogadni hogy aki szappant akar felszedni vele annak nehezebb dolga van, én ezt nem érzem mert arcra viszek fel mindent és ott habosítom.

Azt gondolom hogy ezerféleképpen használunk borotvákat, pamacsokat, szappanokat és minden egyebet, és pusztán emiatt nehéz objektív rangsorokat kialakítani, a legjobb amit tehetünk hogy mindenki beírja a tapasztalatát, és nem vitatkozunk rajta hanem elfogadjuk hogy én ezt tapasztaltam, ő meg azt, nem az a cél hogy itt egy közös, objektív rangsort állítsunk fel.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #6445 Dátum: 2013. Május 27. - 09:28:45 »
Jó nézni a véleményeiteket a borotválkozási kellékekről... és rossz egymásról.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kávézó
« Válasz #6446 Dátum: 2013. Május 27. - 11:21:51 »
A Fiber szintit nem szabad lehuzni, mert nem rossz az, sot jo. Szurni picit tenyleg szur, foleg amig meg nem szokod. Szubjetive mar arra is gondoltam, hogy betornek a szalak vegei, mert bizony engem (szubjektive) egyre kevesbe szur. (Nyilvan a pofamon vastagodott is a bor, ez is lehet a magyarazat.)
Engem egyáltalán nem szúr, csodálkoztam is azon hogy ezt mondják sokan, de aztán rájöttem hogy én "pemzlizek" vele, azaz nincs ami szúrjon, ha viszont bökdösöm vele az arcomat akkor tényleg szúr, míg egy borz nem annyira, aki ahhoz és a fenti kézmozdulatokhoz szokott hozzá annak első élménye tényleg az lesz hogy szúr.

Emlékeim szerint az elsők között jeleztem, hogy az addig körülrajongott új Mühle Silvertip Fibre pamacs engem szúr, bök, de semmiképpen sem kellemes. Akinek nem ilyen csesznye bőre van, mint nekem, annak teljesen jó lehet. Ha lett volna korábban ennyi megerősítő hozzászólás, akkor v.szinüleg én sem veszem meg, de akkor meg toznak most nem lenne jó szinit pamacsa.  :hat:
De ez a borotvákra és pengékre is áll, nem?  Van borotva ami vkinek nagyon bejön, más meg megveszi és aztán körülményes vele a BBS, vagy egyből legyalulja a fél arcát.

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #6447 Dátum: 2013. Május 27. - 11:33:19 »
kezdőmókus: Dehogynem, éppen ezért igyekszem tartózkodni ebben a nagyon szubjektív hobbiban általános igazságokat leírni pengékről, készülékekről, pamacsokról. Törekszem arra, hogy legalább hozzátegyem, hogy szerintem, vagy nekem, és leírjam, nálam milyen speciális feltételek/körülmények álltak fent a véleményem kialakításakor.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Kávézó
« Válasz #6448 Dátum: 2013. Május 27. - 11:40:14 »
Na ez kicsapta nálam a biztosítékot.

Kedves Kazam!

Azzal senki sem vitázik, hogy fehege nem szereti a Mühle Silvertip Fibre pamacsokat, mert szúrják őt. Ha te ezzel egyetértesz, akkor a te véleményedet is tiszteletben fogja tartani mindenki (én legalábbis biztosan, és felteszem, másoknak se lesz ezzel gondja).

De hogy mindenki egyetértene ezzel? Nem hiszem. Én például KIZÁRÓLAG szintiket használok, nekem jobban működnek. És nem azért, mert még nem próbáltam elég jó állatszőr pamacsokat. De, nagyon sokat kipróbáltam - innen tudom, hogy a szinti nekem jobb :)

Kedves Deka, Szőrmók:
A fenti előzményt figyelembe véve és a szubjektív tesztet végigolvasva Ti kinek is képzelitek magatokat???

:) Annak, aki felhívja a figyelmet arra, hogy a vélemény, bármennyire is abszolútnak tűnik az egyik nézőpontból, hamis lehet egy másikból. Éppen ezért egyéni vélemény alapján általánosan deklarálgatni félrevezető lehet.

Egyet tudsz ezzel érteni?

Nem elérhető P3000

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 269
Re:Kávézó
« Válasz #6449 Dátum: 2013. Május 27. - 13:05:47 »
Világosító, Malac: köszi a válaszokat.  :handshake:

Más.

Pipázás. Elég sokat cigizem és tervezem abbahagyni a közeljövőben, viszont a dohányról nem szeretnék lemondani, csak egy kicsit normálisabb módját választanám a fogyasztásának. Ahogy elkezdtem nézelődni, szinte sokkolt a sok új dolog: briar, tajtékkő, bejáratás(!), filteres, nem filteres, tömködési módszerek... Sejtettem, hogy ez is egy olyan dolog amit bizonyos szintű belehülyülés nélkül nem lehet elkezdeni, de ez akkor is erős volt.  :crazy:

Most már kezd tisztulni a kép, olvasgatom a pipás fórumokat szorgalmasan. Vannak itt is akik pöfékelnek?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici